f SfcpBF* 3 0 Cd Joan Osborne covert Narcos gaat verder Jamie maakt het simpel |p Serie Kookboek 0 Boek De geest van 't Hart men met Paul en Menno de Nooijer in hun magisch-realistische produc tie Half the Horizon, in 2014. Daarin heb ik al een beiaard verwerkt, en je hoort ook het lied Perfect day. Die voorstelling ging over Paul de Nooi jer, die de diagnose prostaatkanker had gekregen. Dat gegeven liet zich niet in één voorstelling combineren met mijn vader. Dus besloten we er een apart verhaal van te maken. Al brainstormend kwamen we voor de tekst uit bij Katinka. Voor mij was dat heel logisch. Ze komt uit 's-Heer Abtskerke, ze ging in Goes naar We ontdekten dat Katinka's oudoom mijn vaders voorganger was school. En we kwamen tot de ontdek king dat haar oudoom Willem Hart- hoorn de voorganger was van mijn vader. Zo leuk, we vonden een film pje uit 1952 waarin je ze samen de to ren ziet beklimmen. In die zwart-wit beelden komt in de beiaardspeelka mer een kastje in beeld waarop mijn vader in krijt al zijn naam heeft ge schreven." Somberder De voorstelling vertelt het verhaal van een jongetje, dat gebiologeerd raakt door de klokken van het Goese carillon. Hij gaat studeren en wordt de stadsbeiaardier. Na het optreden met Lou Reed in New York wordt de sfeer somberder, in de toren zit een monster hem op de hielen. Dan wordt het stil op het podium. Jorrit Tamminga: „De slechtste mei ooit kon nog somberder worden." De stilte daalt neer over het stadje en de bevolking besluit dat er een klok moet worden gegoten met de naam van hun beiaardier erop. Katinka Polderman: „Mijn liedjes en de gesproken tekst vormen het sprookje. Het was voor mij heel leuk om te doen. In cabaret moet een tekst öf grappig öf ontroerend zijn, er moet altijd een grote emotie in zitten. Hier kon ik veel meer een verhaal vertel len. Ik ben blij dat men zag dat ik dat ambacht beheers. Weet je, voor de elite is cabaret geen kunst. Daar zit wel een beetje frustratie. Ik vind dit werken met een groep heel inspire rend. Bovendien is de muziek van Jor rit heel anders dan die ik zelf maak. Bij mijn solo-voorstellingen is mu ziek het sluitstuk. Dan denk ik pas op het laatst: o ja, de muziek, en schrijf ik snel een paar akkoorden." Tamminga: „Deze voorstelling is een eerbetoon aan mijn vader. Gek genoeg voelt het vanzelfsprekend dat ik dit doe. Bij het overlijden van zijn ouders speelde mijn vader ook piano en beiaard. Dat hij dat kan, dacht ik toen. Ik weet zeker dat hij blij zou zijn met wat we nu maken." DE MAKERS Première op Nederlands Film Festival JsÊÊT =- 1 donderdag 31 augustus 2017 .PZ De muzikale carrière van Joan Osborne gaat niet over rozen. De 57-jarige Amerikaanse singer-song- writer scoorde met One Of Us in 1995 een hit, maar daarna werd het niet veel meer. Op doorbraakalbum Relish stond een cover van Bob Dylan, The Long Black Coat. Nu zet Osborne haar nog altijd fraaie stem in voor een heel album met covers van Dylan-songs: Songs Of Bob Dylan. Morgen bij Womanly Hips Records. De jacht op drugsbaron Pablo Escobar is ten einde, maar liefhebbers van de populaire Netflix- serie Narcos hoeven niet $NEL SIMPEL HOIEN Hij bakt kookboeken alsof het een verjaardagstaart is - topkok Jamie Oliver le vert elk jaar een nieuwe. 5 ingrediënten; snel en simpel koken heet de nieuwste. Het boek bevat 130 recep ten die maar vijf ingrediënten bevatten. Het makkelijkste kookboek van Oliver tot nu toe, voor wie niet te lang in de keuken wil staan, maar wel lekker en gezond wil eten. Verschijnt 5 september bij Kosmos. JAMIEOLIVER Maarten 't Hart schrijft behalve romans en verha len ook al jaren essays, over heel uiteenlopende zaken. Van feministische tot muzikale of religieuze on derwerpen - Maarten 't Hart weet er altijd een interessant en eigenzin nig betoog over te maken. In De wereld van Maarten 't Hart toont een bloemlezing van al dat schrijfwerk de reikwijdte van zijn geest. Verschenen bij De Arbeiderspers. jt te treuren: het derde sei zoen begint. De opspo ringsdienst richt nu de pijlen op het Cali Cartel, de rijkste drugssmokkelorganisatie ter wereld. Dit kartel gaat anders te werk dan dat van Escobar. De kijker infiltreert verder in de duistere drugswereld. Vanaf morgen op Netflix. Beeld uit de voorstelling: Katinka Polder man voor de Maria Magdale- nakerk in Goes. PAUL& MENNODENOOI- Jorrit Tamminga Donderdag 7 en vrijdag 8 sept (try-outs), 't Beest Goes, 20.30 uur Het muziekthea terstuk Over de beiaardier, die in een klok veran derde is een productie van componist Jorrit Tamminga en film makers Paul en Menno de Nooijer. Katinka Polder man schreef de teksten en draagt ze ook voor. De live-muziek wordt verzorgd door Erik Bos- graaf (blokfluiten), Izhar Elias (gitaar) en Bart de Vrees (slagwerk). Karina Kroft regisseert. Donderdag 24 september gaat Over de beiaardier, die in een klok ver anderde in pre mière in Theater Kikker in Utrecht, tijdens het Neder lands Film Festi val. De muziektheater voorstelling wordt Jorrit Tam minga met Ka tinka Polderman. dit jaar nog verschillende keren in Zeeland opgevoerd. Voor de volledige speellijst, kijk op: muziekpodium- zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47