14 ZEELANI Buurten Het meest noordoostelijke stuk van de Hulster binnenstad. De wal markeert het einde van de tuintjes die bij de huizen horen. Deze woningen horen bij de Nieuweweg. CJcijfé I*c*Lil -o*sciia remt In de buurt van het Molenbol- werk woont Charles Fassaert. Hij is geboren in Eindhoven, maar zijn wortels liggen in Hulst. Om nog specifieker te zijn: zijn grootmoeder heeft enkele huizen gehad aan wat nu de Nieuweweg heet, maar vroeger beter bekend stond als de Luizenhoek, een des tijds 'nog slechtere hoek dan de Koeke'bakkershoek'. Van die Koe- kebakkershoek zien we nog restan ten terug: het Koekenbakkersplein, dat grenst aan de Nieuweweg. De vrouw van Charles komt uit Hulst en dat was dan ook de reden voor hem om terug te keren naar het vestingstadje. Eerst woonden ze even in de Walmolenstraat, maar al snel verhuisden ze naar de straat die in het verlengde lag daar van: de Nieuweweg. „Er is hier ge noeg plaats om bezig te zijn met mijn hobby houtbewerking"ver telt Charles, terwijl hij naar de tuin wijst. Daar vinden we een kleiner, tweede huisje. „Vroeger waren dit huizen waar boeren woonden. In de tuin van die boer woonde zijn knecht." Een opvallend detail aan de straat is dat oudere bouw en nieuw(ere) bouw elkaar moeite loos afwisselen: dat is te zien aan het modernere huis van Marleen van Remoortel. Als we haar tegen komen, staat ze de ramen te was sen. „Het is hier heerlijk wonen. En ondanks dat auto's de weg regel matig gebruiken om in een ander deel van de stad te geraken, ook lekker rustig. Soms hebben we last van een paar verdwaalde katten die niet van ons zijn, maar daar blijft het bij." Marleen komt oorspron kelijk uit Graauw, maar zij en haar man wilden al snel verhuizen naar de binnenstad van Hulst. „Op die manier is alles wat dichterbij hè. Vroeger althans, toen de Albert Heijn nog aan het 's Gravenhof plein zat. Maar dat maakt het wo nen hier niet minder leuk hoor!" Er is dan wel geen supermarkt We zitten hier bij de binnenstad, en toch zie je hier maar weinig toeristen meer, maar de Nieuweweg heeft iets anders unieks. Als je er nog nooit bent langsgelopen, verwacht je ook niet dat het er zou zitten. Helemaal aan het begin van de straat staat een ogenschijnlijk klein cafeetje. Als we naar binnen lopen, blijkt het zo klein niet te zijn: er is een zaal gereserveerd voor de dui- venvereniging en eentje voor de biljartvereniging. Dit café is van René en Marja Lauwerijssen. Bei den niet afkomstig uit het Zeeuwse, wilden zij in eerste in stantie een horecagelegenheid openen in Breda of Eindhoven. Toen deze plekken niet bij hun budget bleken te passen, kwamen ze uiteindelijk in Zeeuws-Vlaan- deren terecht. Eerder hadden ze een café aan de Bierkaai, maar dit liep minder goed dan gepland. Toen ze een tip kregen dat het pand aan de Nieuweweg vrij stond, zagen ze hun kans. Café De Herle ving pronkt aan het begin van de straat, waar René en Marja ook wo nen. „Het is geen toeristische plek, heel soms komen er mensen die aan het fietsen zijn door Hulst en hier even een pauze inlassen. Maar het grootste deel bestaat uit vaste gasten." En dat lijkt te gelden voor de hele straat. We zien een aantal voorbijgangers op weg naar een ander gedeelte van de stad. Maar de meeste mensen die we zien willen hier niet meer weg. donderdag 31 augustus 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE NIEUWEWEG IN HULST Femke Blommaert Aan de Nieuweweg woonden vroeger de boeren - René Lauwerijssen De oma van Charles Fassaert had aan de Nieuweweg al meerdere A De Nieuweweg ligt tegen de 4 Marleen van Remoortele: „Het is hier heerlijk rustig. De meeste huizen. wallen, vlakbij de binnenstad. 'ast hebben we nog van vreemde katten." frituur A René en Marja Lauwerijssen dachten eerst aan Breda of Eindhoven, maar openden uiteindelijk een café in Hulst, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42