WK eindigt voor Van 't Westende in golden score In Westdorpe zetten ruiters punt achter outdoorseizoen O O) 0 O 12 ZE De Kok blij met haar Daydreamer Tolhoek laat zich zien in kopgroep Zwemtocht afgelast wegens slecht weer Oezbeek Giyosjon Boboev wint met Waza-ari Sharon de Kok (Middelburg) was in de Subtop dressuurwedstrijd van RV Klavertje Vier in Rucphen met haar vosruin Daydreamer goed op dreef. Ze liep in de klasse ZZ-Zwaar met de in de appuyementen mooi scharende en berg opwaarts lopende Daidalos-zoon naar een derde en eerste plaats (64,36 en 64.14 procent). „Daydreamer liep in de eerste proef heel fijn, maar ik maakte in de series een telfout en we hadden een misser", vertelde De Kok. „In de tweede proef was hij wat tam, maar we maak ten geen fouten. Ik ben dan ook best tevreden. Ik kreeg dit paard zeven maanden geleden op stal en we hebben nu voldoende punten voor de Lichte Tour. Dus ik mag zeker niet klagen." Antwan Tolhoek heeft zich in de elfde etappe van de Ronde van Spanje voor het eerst in een kopgroep laten zien. De wielrenner uit Yer- seke haalde het met zijn dertien medevluch ters echter niet tot de streep in Observatorio Astronómico de Calar Alto. De renner van LottoNL-Jumbo werd op 38 kilometer van de finish gegrepen door het peloton. Tolhoek kon nog eventjes aanhaken bij die groep, met daarin onder anderen klassementsleider Christopher Froome, maar zakte daarna steeds verder terug. Hij kwam als 59ste over de meet. In het klassement zakte hij van de 43ste plek iets terug. Tolhoek is nu 47ste. Stichting Zwemmen Langs Walcheren heeft de zwemwedstrijd Zoutelande-Vlissingen die gisteren had moeten plaatsvinden afgelast. Het was door het slechte weer volgens de or ganisatie onverantwoord om te zwemmen. De secretaris van de stichting, Jan Kortsmit, liet weten dat hij baalde dat het sluitstuk van vier wedstrijden in de maand augustus nu niet door kon gaan. In totaal hadden 165 mensen uit binnen- en buitenland zich ingeschreven. De stichting bekijkt of de wedstrijd op een la ter moment alsnog gehouden kan worden. Kortsmit: „Maar dat zal lastig worden. De wedstrijden kunnen namelijk alleen plaats vinden onder begeleiding van de reddingsbri gade. Die reddingsbrigade bestaat hoofdzake lijk uit studenten. In september is een groot deel van hen niet meer beschikbaar." Boehlé Van der Lijke De nummer 18 van de wereldrang lijst had grootse plannen in de Hongaarse hoofdstad. Zonder hin der van een handblessure (hij kreeg recent een cortisoneninjectie) wilde hij ver zien te reiken. Maar Van't Westende trof het niet in Boedapest. Nummer 9 In een veld van dik zeventig ju doka's lootte hij, na een bye in de eerste ronde, al meteen de nummer 9 van de wereld, de Oezbeek Giyos jon Boboev. Die was eerder dit jaar De Vlissinger deed niet onder voor Boboev. Ze kregen beiden twee strafjes nog de winnaar van de Grand Prix van Tblisi. Van 't Westende deed niet onder voor Boboev. In de vier minuten re guliere speeltijd hielden ze elkaar in evenwicht: beiden twee strafjes en geen enkele score. Maar binnen tien seconden van de verlenging - de 'golden score' - sloeg de Oezbeek toe. Hij nam een aanvalletje van Van 't Westende over en gooide hem op z'n zij. Dat leverde de Oezbeek een win nende Waza-ari op. De Zeeuw was meteen uitgeschakeld. Pas als hij laat in het toernooi verloren had, mocht hij naar de herkansingen. Revanche Later in de week, op zondag, komt Van 't Westende nogmaals in actie. Hij doet dan met een Nederlands zestal mee aan het landentoernooi en krijgt zo nog een kans op revan che. De organisatoren uit Westdorpe zijn erin gelaagd om in korte tijd een goede naam op te bouwen. Dat blijkt uit de enorme deelname uit heel België en Nederland aan het evenement aan de Graafjandijk. Met de bondscoach van de jeugd en internationals Jan van Beek (Rijsberge) en olympisch kaderlid Elaine Pen uit Voorschoten heeft de Met Jan van Beek en Elaine Pen trekt de afsluiting in Westdorpe toppers samengestelde wedstrijd (dressuur, springen en Cross) ook een paar toppers op de startlij st staan. Met de Nederlandse kampioens titel bij de junioren, Youngrijders en senioren, is voor 27-jarige Pen de uitspraak 'goede wijn behoeft geen krans' zeker van toepassing. Pen won ook met het Nederlands team brons op de wereldruiterspelen in Frankrijk en eindigde in 2014 op de Olympische Spelen in Londen als beste Nederlandse individueel op de twaalfde plaats. Het evenement in Westdorpe be gint zaterdag om 8.00 uur met een inloopwedstrijd. Zondag bijten om 8.00 uur de ruiters uit de klasse Z met de dressuur het spits af. donderdag 31 augustus 2017 PAARDENSPORT Antwan Tolhoek. fotomitchellminnaard WIELRENNEN ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER ZWEMMEN zv i Dirk Boehlé (Hulst) en Steven van de Velde komen komend weekend in actie op het NK beach- volleybal in Sche- veningen. Het eve nement duurt drie dagen. De finales worden zondagmiddag af gewerkt. 201» Nick van der Lijke (foto) komt dit ka lenderjaar niet meer in actie. De Middelburgse wielrenner van Team Roompot- Nederlandse Lo terij revalideert van een schouder blessure, die hem al deelname aan het EK kostte. Van der Lijke kwam in de GP Tim Wel lens ten val en hield er een schouderkwetsuur aan over. „Ik voel dat het nog niet helemaal goed zit in mijn schouder, maar ik zit alweer op de Tacx", meldde hij op Twitter. Zijn schouder heeft nog zes weken volledige rust nodig. „Ik focus me nu op 2018!" Sam van't Westende zat er even doorheen na zijn partij tegen Giyosjon Boboev. foto orange pictures Sam van 't Westende heeft op het WK judo in Boedapest geen potten kunnen breken. De 26-ja- rige Vlissinger verloor gisteren in de tweede ronde van het toer nooi in de klasse -73 kilo. Roeland van Vliet Boedapest De eventingruiters sluiten ko mend weekend het Zeeuws out doorseizoen af op manege Hippi sche Sport Midden Zeeuws- Vlaanderen in Westdorpe. Voor de Zeeuwse ruiters in de klasse B en L staat ook de provinciale ti tel op het spel. Lucien Roelandt Westdorpe a SOCAR Brdapest BUDAPEST dalkia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40