Oudere stallen ook beveiligen tegen vuur L 3 Uitspraak kan verstrekkende gevolgen hebben Naar de zon, of een nieuwe horizon? Een sliding op de bal in het amateurvoetbal is door een hoge rechter hard bestraft met een werkstraf en 9.000 euro boete. Wat betekent dat voor voetballend Nederland? Een dubbele beenbreuk en een scheur in zijn enkel liep de speler op, door een mislukte tackle op de bal van een tegenstander. Het ge beurde tijdens een wedstrijd in de achtste klasse van het zondagvoet bal, tijdens Schoonhoven 1 tegen cw Zwervers 7. De veroorzaker kreeg in eerste instantie 120 uur werkstraf, na hoger beroep bleef een werkstraf van 100 uur en een boete van bijna 9.000 euro over. De verdachte Roger B. was uit op de bal, denkt het gerechtshof in Den Haag, getuige de uitspraak. De nu 22-jarige man zegt dat er geen sprake was van opzet. Toch is hij veroordeeld, omdat het hof zwaar laat wegen dat er een 'aanmerke lijke kans' was dat het slachtoffer geraakt zou worden, ten val zou ko men en dat pijn of letsel zou ont staan. „Bij het maken van een sli ding neemt de speler bewust het ri sico dat hij zijn tegenstander raakt en ten val brengt. Voor zo'n tackle is altijd ruimte nodig; als deze te dichtbij wordt ingezet, valt de spe ler vrijwel zeker over het been van zijn tegenstander. Het is algemeen bekend dat het aantal blessures door slidingtackles groot is." Dit al les vat het hof samen als 'voorwaar delijke opzet tot mishandelen van de tegenstander'. „Dit is een bijzondere zaak", stelt advocaat Christian Visser „Ik ben Dit soort situaties is aan de orde van de dag op het voetbalveld dit niet eerder tegengekomen." Vis ser is gespecialiseerd in voetbalza ken. „Ik herinner me alleen de over treding van Rachid Bouaouzan." In 2004 leverde een grove charge van de speler van Sparta een dubbele beenbreuk op bij Niels Kokmeijer. Dit betekende het einde van Kok- meijers carrière. Bouaouzan kreeg een rode kaart en langdurige schor sing en in 2008 een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. „Van de amateurvelden ken ik gee soortgelijke voorbeelden van strafrechtelijke vervolging", stelt advocaat Visser. De vraag is nu of iedereen die letsel aanbrengt door een tackle kan worden vervolgd. „Het zou inderdaad kunnen dat dit verstrekkende gevolgen heeft", al dus Visser. Hij benadrukt ook dat het van de zaak afhangt of strafver volging mogelijk is. „Ik denk niet dat politie en justitie zin hebben om iedere week met dit soort zaken aan de slag te gaan." Het oordeel van het hof is geba seerd op verklaringen van getuigen. Maar die zijn niet eensluidend. Dat de verdachte volgens het hof uit was op de bal maakt deze zaak bijzonder, stelt advocaat Anno Huisman. Hij kan er met zijn ver stand niet bij dat het hof tot dit vonnis is gekomen. „Dit is wel een heel vergaande uitleg van de wet. Dit soort situaties is aan de orde van de dag op het voetbalveld. ]e hoeft op zondag Studio Sport maar aan te zetten. Dit zou kunnen leiden tot veel soortgelijke zaken." De KNVB liet weten nog niet op de uitspraak van het hof te kunnen reageren. DEN HAAG Het kabinet gaat on derzoeken of het boeren kan ver plichten ook hun bestaande stal len beter te beveiligen tegen brand. Staatssecretaris Martijn van Dam (Economische Zaken) vindt het gezien de recente 'hart verscheurende' stalbranden hoog tijd voor extra maatregelen, schrijft hij aan de Kamer. Nieuwe stallen moeten aan al lerlei brandveiligheidseisen vol doen, maar die gelden niet voor oudere stallen. Die werden tot dusver uitgezonderd omdat het moeilijk haalbaar en controleer baar leek om ze dezelfde regels op te leggen. Dat zou boeren boven dien op hoge kosten jagen. Van Dam wil nu onderzoeken of strengere regels geleidelijk kun nen worden ingevoerd. De boeren komen ook zelf met extra onderlinge afspraken, kon digt de staatssecretaris aan. LTO wil dat veehouders voortaan gere geld controleren of de elektra in een stal veilig is. Ook zouden boe ren meer bliksemafleiders en rookmelders in technische ruim tes moeten installeren. De sector zou dit onderling moeten ver plichten en handhaven. De landbouwsector is de laatste tijd opgeschrikt door een groot aantal stalbranden. Bij circa de helft van de gevallen is de oorzaak niet bekend. De wereld is Kras Kras.nl/winteraanbod of bel 088-0885 886 - Zie: kras.nl/actievoorwaarden sS voordeel p.p donderdag 31 augustus 2017 Prins William en prins Harry hebben gisteren bloemen ge legd bij het hek van Kensington Palace in Londen, ter nage dachtenis aan hun moeder. Het is vandaag twintig jaar geleden dat prinses Diana omkwam door een auto-ongeluk in een tunnel in Parijs. Het regende flink toen de prin sen bij de gedenkpiek aankwa men. Ze kregen bloemen aan gereikt uit het publiek en plaatsten ze tussen de tiental len bossen bloemen die er al lagen. Aan het hek van Ken sington Palace hangen tiental len foto's van Diana en haar kinderen. Fans van Diana heb ben die in de afgelopen dagen aan het hek bevestigd, verge zeld van briefjes. 'Je goede werk wordt voortgezet door je zoons', staat er onder meer. En: 'Diana voor eeuwig in ons hart.' FOTO PHOTO NEWS Zware straf na sliding bij amateurvoetballers Marco Willemse Schoonhoven —Anno Huisman, advocaat We begrijpen waar u naartoe wilt deze winter. Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3