n lyyt De Vindplaats in Hulst pas in oktober open Deel van collectie Annie de Nijs-Kerkckhaert te zien in Kloosterzande Kennedylaan-West dicht voor kabel- en leidingwerk Voorverkoop Q(p)paal van 7 Annie de Nijs- Kerkckhaert (84) exposeert voor het eerst: in woon zorgcentrum Antonius in Kloosterzande. r is tot en met oktober een selectie van ruim 30 werken van Annie in en rond de multifunc- I tionele ruimte van An tonius te zien. De gedetailleerde pentekeningen zijn niet alleen mooi, ze vertellen ook het levens verhaal van Annie en zijn mis schien nog wel persoonlijker dan bladeren door een fotoalbum. An nie, opgegroeid op een boerderij in Nieuw-Namen, houdt van het agrarische leven en de natuur. Ook het geloof neemt een belangrijke plek in haar leven in. Met precisie en oog voor detail tekende ze paar den met glanzende ogen, bloemen en planten, boeren die op het land werken en haar ouderlijk huis waar haar vader voor staat met zijn petje op. Ook de serie kerkgebou wen is bijzonder, Annie heeft bijna alle kerken van het bisdom Breda in detail getekend. Van Hulst tot IJzendijke. „Het geloof is heel belangrijk voor haar", vertelt haar dochter Anneke. Ook Hotel Van Leuven in Kloos terzande legde ze vast met fijne penstreken. Veertig jaar lang runde ze het hotel met haar man, maar kort na hun pensioen kreeg ze een hersenbloeding waardoor ze niet meer beide handen kon gebruiken, minder mobiel werd en moeite heeft met praten. Tijdens haar reva- lidatieperiode werd haar gevraagd wat ze graag deed. „Ze begon direct te tekenen, een weg", herinnert dochter Rosan. „Ze is een vechter en iemand die niet bij de pakken neer gaat zitten", vult Anneke aan. Tekenen deed Annie altijd al graag en ze kreeg de afgelopen achttien jaar les van vrijwilliger Jo Collet. Afgelopen december kwam ze in woonzorgcentrum Antonius wonen, nadat haar man begin 2016 overleed. „Jo komt sindsdien elke week een uur naar hier", vertelt An neke. Haar pentekeningen en toe wijding om iedere dag te tekenen, trokken de aandacht van personeel en medebewoners. Dat resulteerde in de expositie, waar alle vijf de kin deren van Annie aan meehielpen, en die wethouder Frank van Dries- sche gisteren officieel opende. En morgen? Dan gaat ze gewoon weer verder met tekenen: „Als ik aan iets begin, moet het af." i De komst van De Vindplaats, de in teractieve speel- en ontmoetings plek op het Brederodebolwerk in Hulst, heeft vertraging opgelopen. De vergunningen zijn nog niet he lemaal rond. De Vindplaats had volgens de planning al vóór de afgelopen Ves- tingdagen geopend moeten zijn. Volgens gemeentewoordvoerster Micaëla Boone is vertraging opge lopen in het vergunningentraject. „We streven er nu naar dat de speeltuin in oktober wordt ge opend." De Vindplaats, op het bol werk achter de Keldermanspoort, wordt geen standaard speeltuin. Er komen speeltoestellen gebaseerd op de Spaanse bezetting van Hulst; archeologische 'vondsten' worden als het ware bovengronds gehaald. PVB Zeeland uit Hulst maakt de speeltoestellen. Dit be drijf werkt ook voor de Efteling en Plopsaland. Op de schetsen is on der meer een Spaanse helm te zien waarop geklauterd kan worden. Via een interactieve kanonskogel (een zogenoemde audiobol) wordt in formatie gegeven over de Spaanse bezetting van Hulst. TERNEUZEN Een deel van de doorgaande Kennedylaan-West in Terneuzen gaat maandag dicht. Dat gebeurt naar aanleiding van de bouw van het grote apparte menten- en winkelcomplex te genover de meubelboulevard. Niet de bouw zeifis de aanlei ding, maar werk aan de kabels en leidingen door Delta Netwerk- groep. Die vinden plaats aan de Kennedylaan zelf, maar ook in de omliggende Verlengde Van Steen bergenlaan, Beneluxweg en Stati onsweg. Ook de inritten van de meubel boulevard en het waterschapsge bouw, naast het complex-in-aan- bouw, gaan de komende tijd op de schop. Dat werk duurt tot eind november. Soms heeft verkeer daar last van. Maandag worden er sleuven ge graven, dwars door de Kennedy laan. Die gaat daarom van 7.00 tot 19.00 uur dicht. Doorgaand ver keer wordt omgeleid, en ook lo kaal verkeer (naar de winkels, de Stationsweg en Beneluxweg) wordt over een alternatieve route geleid. Het complex omvat de bouw van 46 appartementen in gebouw De Sluiswachter en een flink win kelcentrum, waar onder meer Agrimarkt, Aldi, Jysk, Ac tion en Carpetright zich gaan ves tigen. SAS VAN GENT De voorver koop van kaarten voor de nieuw ste voorstelling van toneelver eniging Siesa begint morgen. De club uit Sas van Gent brengt de tragikomedie 0(p)paal vanaf zaterdag 14 oktober zeven keer op de planken in Sas (De Statie) en Axel (De Halle). Kaarten zijn vanaf morgen verkrijgbaar bij De Statie, supermarkt Attent in Westdorpe, Bruna in Axel, café 't Gemeentehuis in Zuiddorpe en via de website siesa.nl. Kaarten kosten een tientje, voor kinde ren tot 12 jaar de helft. Speeldata en -tijden staan vermeld op de website van de toneelclub. donderdag 31 augustus 2017 2V Levensverhaal in pentekeningen Sophie Stockman De kerk van Kloosterzande. Uil. TEKENINGEN ANNIE DE NIJS-KERKCKHAERT Sheila van Doorsselaer Hulst Op de expositie is een selectie te zien van ruim 30 pentekeningen die Annie de Nijs-Kerkckhaert maakte, foto peter nicolai KlooïI<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35