Diggy Dex overtuigt al snel OR Zeeland Seaports eist onderzoek naar eigen commercieel directeur Rusten ruimte in Rijckholt Schwarzenegger op Film by the Sea Verdacht van poging tot doodslag op inspecteurs Acht bemanningsleden van de ARM-7 zijn gisteren aangehouden. Ze zouden drie visserij-inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) en twee medewerkers van de Rijksrederij in levensgevaar hebben gebracht door hun rubberbootje op volle zee omver te trekken. Verzorgende Tineke Schrier voelt zich gast in het tehuis waar ze werkt Natuurfilm geproduceerd door acteur/politicus in première in CineCity ZEELAND10 De inspecteurs en medewerkers van de Rijksrederij voeren samen op een rubberboot naar de kotter om het schip te inspecteren tijdens een kustwachtcontrole. Toen ze langszij de ARM-7 voeren, haalde de schipper volgens hen plotseling de netten op. De rubberboot raakte daardoor verstrikt in die netten en werd grotendeels onder water getrokken. Nadat twee in specteurs aan boord van de kotter waren geklommen, lukte het hen de kotter te laten stoppen. Aan boord bleek dat de kotter gebruik maakte van 'binnenkui- len', netten met een kleinere maaswijdte dan is toegestaan. Deze netten worden in legale net ten gehangen, waardoor kleine vissen niet kunnen ontsnappen. Jonge vissen moeten juist weg kunnen om de visstand op peil te houden. De inspecteurs namen de illegale netten en de gevangen vis in beslag, maar de schipper gooide - voordat de vangst in een haven kon worden gelost - de in beslag genomen netten met de lading vis overboord. De kotter is daarop in samen werking met de Kustwacht, opge bracht naar de haven van Vlissin gen. Daar zijn de acht beman ningsleden door de politie aange houden. De vissers zijn overge- Alsje meteen rubberboot onder water wordt getrokken, doet dat wel wat met je bracht naar een politiebureau en zitten nog vast. Ze worden onder meer beschuldigd van het niet voldoen aan de voorwaarden van de pulsvergunning en het over boord kieperen van in beslag ge nomen vis. Bovendien deed de NVWA aangifte van poging tot doodslag. Een woordvoerster van het func tioneel parket - het landelijk ope rerend onderdeel van het Open baar Ministerie, dat zich toelegt op de bestrijding van complexe fraude en milieucriminaliteit - meldt dat waarschijnlijk vrijdag wordt beslist of de vissers nog lan ger vast moeten blijven zitten. „Dat zal afhankelijk zijn van de voortgang van het onderzoek. Ge zien de aangifte van poging tot doodslag zal uiterst zorgvuldig te werk worden gegaan." Directeur Foort Lokerse van de vismijn in Vlissingen is geschrok ken van het bericht. Hij weet niet wat er precies is gebeurd, maar vindt het aanhouden van acht be manningsleden erg ingrijpend. „Een duw is snel een poging tot doodslag. Maar voor het imago van de hele visserij is de aanhouding van de vissers natuurlijk niet goed." Een woordvoerder van de NVWA bestrijdt dat de con trole-instantie overdrijft met de aangifte van poging tot doodslag. „Onze mensen zijn gelukkig niet gewond geraakt. Maar als je met een rubberboot onder water wordt getrokken, doet dat wel wat met je-" Andere lezing Eigenaar Joop Siereveld van de ARM-7 heeft een heel andere le zing. Volgens hem krijgen juist de vissers en hun families het onte recht voor hun kiezen. Siereveld stelt dat de inspecteurs van de Voedsel- en Warenautoriteit zich zelf in gevaar brengen door in het donker te proberen onverwachts aan boord te klauteren. Siereveld begreep dat zijn bemanning te laat, pas toen de netten al werden opge haald, in de gaten had dat het in spectiebootje naast de viskotter lag. De eigenaar van het schip heeft ook van zijn vissers gehoord dat ze niet met illegale netten visten. „Ik geloof de jongens." Rapper Diggy Dex was gisteravond de onbetwiste 'master of ceremony' van het Abdijplein in Middelburg. Wie vanwege het regenachtige weer met enige aarzeling naar het hart van het Zeeland Nazomerfestival was gekomen, wist al snel dat het een goede keuze was. Zeker toen al enkele minuten 'Fantastig toch' klonk. Het festival heeft nog drie dagen te gaan. Vanavond treedt op het Abdijplein onder anderen Freek de Jonge op. It donderdag 31 augustus 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND3 ZEELAND 5 Bemanning ARM-7 in de cel René Hoonhorst Vlissingen - Woordvoerder NVWA FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29