K -f m. 0 k Vier Nederlanders staan in top vijftien 25 WIELRENNEN VUELTA Wilco Kelderman baarde opzien door met de besten mee te klimmen naar de top van Calar Alto. Hij steeg naar de vijfde plaats en is ineens podiumkandidaat in deVuelta. Kyrgios verliest 'op z'n Kyrgios' Tweede etappe prooi voor Wild UITSLAGEN Wilco Kelderman is normaal geen man van straffe uitspraken. Maar na zijn uitstekende prestatie in de bergetappe naar Calar Alto spreekt hij plots in superlatieven. „Hier ben ik echt superblij mee. Mijn vorm is top. Ik voel me dit jaar be ter dan ooit, dan is het heel mooi dat het er eindelijk uitkomt." Hij zegt het met enige vertraging, want voordat hij zijn verhaal kan doen, moet hij samen met de an dere leden van de top 10 naar de dopingcontrole. Dat duurt vrij lang, want plasje één blijkt niet voldoende en dus moet Kelder man weer de wachtkamer in om het nog eens te proberen. Daar, in die wachtkamer, bekijkt hij de vermoeide gezichten van de rest. Stuk voor stuk toppers, van wie op de steile stroken van de slotklim uiteindelijk alleen Miguel Angel López, Chris Froome en Vincenzo Nibali iets sterker blij ken. Mannen als Romain Bardet, Alberto Contador en Ilnoer Zak arin heeft Kelderman allemaal achter zich gelaten.En, zo geeft hij toe, heel lang denkt hij zelfs aan spraak te kunnen maken op de etappezege. Kort na de start in KLASSEMENT Lorca voelt hij zich al lekker, on danks de regen. Op de Alto de Ve- lefique, een 1800 meter hoge berg van de eerste categorie, wordt dat gevoel bevestigd. Op weg naar de top van Calar Alto, door een dichte mist, lost de ene na de andere con current. Tejay van Garderen, Este- ban Chaves en Nicolas Rioche ver liezen vandaag veel tijd. „Op het steile stuk net voor de laatste kilometer heb ik alles gege ven", zegt Kelderman. „Ik dacht: misschien ben ik de beste en kan ik winnen. Ik had er wel vertrou wen in, want ik ben vrij explosief. Maar uiteindelijk was López te sterk." Wat overheerst, is de tevreden heid. Kelderman is terug op zijn topniveau. Hij fietst weer mee met de wereldtop in een grote ronde, zoals hij dat drie jaar geleden in de Giro voor het laatste deed. De ze vende plaats in het eindklasse ment daar kon hij door vele tegen slagen nooit meer herhalen. Ook dit jaar achtervolgt pech hem, tweemaal breekt hij een vinger. Eerst in de Strade Bianche, later in de door Tom Dumoulin gewon nen Giro. Het maakt zijn uitschieter op Ca lar Alto extra mooi, vindt Sunweb- ploegleider Arthur van Dongen. „Ik ken hem al sinds het eerste jaar bij de beloften. Wat hij hier laat zien, is het niveau dat iedereen ei genlijk van hem verwacht. Hij De nummer 3, Chaves, staat nog maar drie tellen voor hem. Sam Oomen, zijn luxeknecht, is vastbe sloten zich volledig op te offeren voor zijn kopman. „Als hij zo doorgaat, zit het podium er mis schien wel in. Hoe hij hier vandaag rijdt, is echt heel hoopgevend. En dan komt zijn sterke tijdrit er nog aan." Het is nu nauwelijks voor te stel len, maar zelfs in deze Vuelta had Kelderman de wind nog fiks te gen. Een valpartij bezorgde hem pijn in rug en knie, een lekke band op een vervelend moment leidde tot onnodig tijdverlies, ploegmaat Warren Barguil wilde niet in zijn dienst rijden en werd naar huis ge stuurd. En in de eerste dagen van de ronde besloot de ploegleiding nog om hem alleen op een hotelkamer te leggen, zodat hij met zijn verkoud heidje geen teamgenoot zou be smetten. „Maar nu zijn de goede benen weer helemaal terug", denkt Kelderman. Waar dit ein digt, over nderhalve week in Ma drid? „Er komt nog zo veel aan. Het is elke dag knokken en kijken wie er tussenuit valt of wie je juist voorbij gaat. Maar misschien zit er wel iets moois in." donderdag 31 augustus 2017 TENNIS Nick Kyrgios is in de eerste ronde van de US Open in New York verras send uitgeschakeld. De Australiër (14) boog met 3-6 6-1 4-6 1-6 voor land genoot John Millman, de mondiale nummer 235. Kyrgios imponeerde eerder deze maand met een fina leplaats in Cincinnati, maar in New York bakte hij er he lemaal niets van. Kyrgios, die gehinderd werd door een schouderblessure, liet zich ook weer eens van zijn slechtste kant zien: ruzie maken met de umpire, een racket kapot slaan, con stant mopperen, simpele missers en veel dubbele fouten. WIELRENNEN Kirsten Wild (foto) heeft de tweede etappe van de Boels Rental Ladies Tour gewonnen. Na een rit over iets meer dan 132 kilometer tussen Eiber gen en Arnhem was de 34- jarige uit Almelo duidelijk de snelste in de massa sprint. Annemiek van Vleu ten, die in het peloton fi nishte, bleef aan de leiding in het algemeen klasse ment. De Nederlands kam pioene won dinsdag de proloog in haar woonplaats Wageningen. De Ladies Tour telt in totaal zes etap pes. Vandaag staat er een individuele tijdrit over 16,9 kilometer in Roosendaal op het programma. Zondag eindigt de wedstrijd in het Limburgse Sittard. TENNIS New York (VSt). US Open. Mannen, eerste ronde: Millman (Aus) - Kyrgios (Aus/14) 6- 31-6 6-4 6-1, Thiem (Oos/6) - De Minaur (Aus) 6-4 6-1 6-1, Dimitrov (Bul/7) - Safranek (Tsj) 6-1 6-4 6-2, Federer (Zwi/3) - Tiafoe (VSt) 4-6 6-2 6-11-6 6-4, Berdych (Tsj/15) - R. Harrison (VSt) 6-4 6-2 7-6(4), Mon ths (Fra/18) - Chardy (Fra) 7-6(6) 6- 3 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Keys (VSt/15) - Mertens (Bel) 6-3 7- 6(6), Niculescu (Roe) - Mladenovic (Fra/14) 6-3 6-2, Svitolina (Oek/4) - Siniakova (Tsj) 6-0 6-7(5) 6-3. WIELRENNEN Ronde van Spanje, UCI Worldtour. Elfde etappe: Lorca - Calar Alto: 1. López (Col) 187 km in 5.05.09,2. Froome (GBr) 0.14,3. Nibali (Ita), 4. Kelderman (Ned), 5. Bardet (Fra) 0.31, 6. Contador (Spa), 12. Poels 1.17,16. Kruijswijk 1.32,18. Oomen 2.05,35. Olivier 9.32,36. Clement 10.23. Algemeen klassement: 1. Froome 45.18.01,2. Nibali 1.19,3. Chaves (Col) 2.33,4. De La Cruz (Spa) 2.36,5. Kelderman 2.37, 6. Zakarin (Rus) 2.38,13. Poels 4.54,14. Oomen 5.01,15. Kruijswijk 6.10,34. Clement 38.39,39. Bol 42.36,40. Olivier 45.32,47. Tolhoek 54.30. Kelderman heeft zij n topvorm weer terug Pim Bijl Calar Alto Kelderman (midden) heeft een topdag in de Vuelta en komt met Froome (I) en Nibali boven, fotocorvos De beste eindklassering van Wilco Kelderman in de Vuelta is de 14de plaats in 2014. Dat was het topjaar, waarin hij ook 7de werd in de Giro d'ltalia. Na de enerverende bergetappe in de Vuelta zijn alle ogen in Neder land gericht op Wilco Kelderman, de nummer vijf in het klassement. Wout Poels, Sam Oomen en Steven Kruijswijk (foto) kunnen zich niet mengen in de strijd om het podium, maar staan respectieve lijk wel op de dertiende, veertiende en vijftiende plaats. Poels zal zich nog op kop moeten zet ten voor leider Chris Froome. Al mag hij van zijn ploegleiding wel tot de streep vol doorrijden. Datzelfde mag Oomen. De debutant klaagde na de etappe van gisteren over slechte benen, maar kwam wel met Chaves over de finish, vorig jaar nog op het podium in zowel de Giro als de Vuelta. Voor Kruijswijk verloopt de Vuelta tegenvallend. „Ik hoop dat ik nog kan groeien in deze ronde. Ik ben tot nu toe elke keer vol door gereden, want ik heb nog steeds ver trouwen in een plaats in de top 10."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25