*1 PMUfr 22 'Bij Chelsea moeten we veel lopen, hier spelen we meer met de bal' VOETBAL WK-KWALIFICATIE Volkswagen Het Nederlands elftal vecht vanavond voor zijn laatste kans in Parijs, zijn lot nadrukkelijk in handen gelegd van de oude meesters. Een historisch laatste kunstje lonkt, maar het lijntje is flinterdun. Eén duel bepaalt [j het verschil tussen een diepe crisis en nieuwe hoop. Kort Van Aken Liverpool shopt bij Arsenal De Engelse international Alex Oxlade- Chamberlain (foto) verruilt Arsenal voor Liverpool. De clubs zijn een afkoopsom van 43,5 miljoen euro overeengekomen. De 24- jarige middenvelder gaat volgens de BBC een contract voor zes jaar ondertekenen bij de club van middenvelder Georginio Wij- naldum. Oxlade-Chamberlain weigerde eerder deze week nog een overstap naar Chelsea, stadsgenoot van Arsenal. Eerste divisie-clubs boos Clubs in de eerste divisie zijn ontevreden over de competitieplanning van de KNVB. Voor het eerst sinds jaren wordt er komend weekeinde gevoetbald tijdens een inter landperiode. Clubs als NEC, Fortuna Sittard en MW moeten spelers afstaan en reppen over competitievervalsing. De KNVB erkent het probleem. „Daarom hebben wij de CED (Coöperatie eerste divisie, red.) en de clubs in de eerste divisie het voorstel gedaan om op korte termijn bij elkaar te komen, zodat we kunnen kijken hoe we hier de volgende interlandperiodes mee om kunnen gaan", aldus een woordvoerder van de bond. Clasie naar Club Brugge Jordy Clasie (foto) komt dit seizoen op huurbasis uit voor Club Brugge. De 26-ja- rige middenvelder vertrok in 2015 van Fey- enoord naar Southampton. Daar brak de 17- voudig international nooit écht door. Bij de Belgische club komt hij de landgenoten Ruud Vormer en Stefano Denswil tegen. Flitsen ADO AZ Quote van de dag Frankrijk Nederland De driftige motoriek van Dick Advocaat, of het bravoureloopje van Wesley Sneijder. Iets verderop versnelt Arjen Robben, de ellebogen hoog op getrokken als altijd, de blik ver beten. Robin van Persie trapt _j stijlvol met binnenkant links, i_ de voet bij na haaks op de bal. We hebben ze allemaal al zo vaak gezien, in stadions over heel de wereld, niet zelden in glorieuze tijden. We kunnen hun lichaamstaal dromen na al die jaren. Maar hier in het Stade de I France oogt het als de ontkno- r- ping van een sportdocumen- gi taire op Netflix. Het mogelijk ss laatste kunstj e van een genera- 3 tie, van een bondscoach van T bijna 70 jaar, nog één keer op zoek naar een nieuwe wending in het verhaal. Perspectief Het perspectief mag bekend zijn: verlies betekent vrijwel ze ker dat Oranje het WK in Rus land mist. Het doet terugden ken aan twee jaar geleden in Turkije, toen Oranje voor zijn laatste kans ging tegen de Tur ken. Het verloor kansloos met 3-0, en miste daarop het EK in Frankrijk. Wie zich wat hoopvoller wil vastklampen aan het verleden, zal dieper moeten graven. Die put moed uit de 5-1 tegen Spanje in Brazilië in 2014, of Ierland-uit in 1983, en anders wel uit het stiftje van Rob de Wit te gen Hongarije twee jaar later. Stuk voor stuk wedstrijden waar nie mand iets van verwachtte, maar waarin vaak één moment alles ten gunste keerde. En dan is er nog het pragma tisme van Advocaat om wat geloof uit te putten, de ultieme realist, een trainer die altijd in het nu leeft. Die voetbal ziet als iets van vandaag, niet van gisteren of mor gen, laat staan van overmorgen. Advocaat is geen man van experi menten, of van jong grut, of van spectaculaire toekomstvisioenen. Alles in dienst van het resultaat, immer levend van wedstrijd naar wedstrijd. „Je hoeft niet altijd goed te spe len om te winnen", zei de bonds coach gisteren nog maar eens, op een persconferentie die vrij wei nig om het lijf had. De Hagenaar wil zich vooral niet in zijn kaarten laten kijken. Hoe groter de onze kerheid bij de Fransen, des te be ter. Vertrouwen Bovenal investeert Advocaat in plezier, houvast en vertrouwen rondom Oranje. De laatste trai ning is amper begonnen, of de lach van assistent Ruud Gullit schalt al over het veld in Saint-De- nis. Advocaat slaat nog maar eens een arm om de schouder van Memphis Depay. Of zoals de bondscoach het zelf verwoordt, op een vraag van het NOS Jeugdjournaal: „Net als kin deren voor een proefwerk, probeer ik mijn jongens vertrouwen te ge ven. Ze zijn goed genoeg. Ze kun nen het. Ze zijn het heus niet opeens verleerd." donderdag 31 augustus 2017 VOETBAL I Joost van Aken (23) verlaat Heerenveen en tekent voor vier jaar bij het Engelse Shef field Wednes day, dat uit komt in de Championship. De Friese club versterkte zich zelf met Nicolai Naess, een 24- jarige Noorse middenvelder. VOETBAL VOETBAL PEC Zwolle heeft Terell Ondaan (23) aan getrokken. De aanvaller tekent voor één jaar. Heracles Almelo heeft de transfer van Samuel Armenteros bevestigd. De 27-jarige topscorer vertrekt naar Benevento uit Italië. FC Twente huurt aanvaller Luciano Slag- veer (23) voor de rest van het seizoen van Lokeren, waar hij deze zomer tekende. Willem II huurt verdediger Jop van der Lin den (27) voor één seizoen van AZ. NAC Breda versterkt zich met de Deense middenvelder Thomas Enevoldsen (30). Erik Falken- burg (29, foto) verbindt zich voor twee jaar aan ADO, zijn zevende club in Nederland. De aanvaller speelde eerder voor Sparta, AZ, NEC, Go Ahead, NAC en Willem II. I AZ huurt Ricardo van Rhijn voor één seizoen van Club Brugge. De 26-jarige rechtsback verliet Ajax in de zomer van 2016 voor de Belgische topclub. O Q. (0 —Belgisch interna tional Eden Hazard heeft zin in de interlands met zijn land. Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Gianluca Rocchi (Ita) Vanavond 20.45 u NP0 3 Stade de France, Parijs o Sjoerd Mossou Parijs 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22