hlmSsea NS krijgt deel opbrengst verkoop Het Italiaanse Trenitalia wordt de nieuwe eigenaar van do afgeschreven Nederlandse Fyra-treinen. Dat bevestigt de Italiaanse bouwer Ansaldo Breda aan deze krant. JU Walcheren Minister Koenders' laatste klusje ligt in Middelburg lamste E De meteorologische zomer eindigt vandaag. Maar was hij nou goed of slecht? In elk geval was het warm en nat.»zeeland2 Trenitalia koopt zeventien van de negentien Nederlandse Fyra-trei nen. De komende maanden zullen de toestellen worden aangepast aan het Italiaanse spoor. De NS zal een deel van de opbrengst krijgen. De Fyra-toestellen waren oor spronkelijk bestemd voor de hoge- sneldheidslijn tussen Brussel en Amsterdam. Toen de toestellen eind 2012, na een jarenlange ver traging, op het Nederlandse spoor gingen rijden, bleken deze ern stige defecten te hebben. Zo waren er problemen met de aandrijving en het automatische deursysteem. Daarnaast bleken de treinen niet bestand tegen winters weer. Bouwer Ansaldo Breda stelde destijds voor de treinen te repare ren, maar de NS besloot, samen met de Belgische vervoerder NMBS, de overeenkomst per di rect te ontbinden. De Fyra-treinen werden van het spoor gehaald en teruggestuurd naar Italië. Bronnen binnen Ansaldo Breda bevestigen aan deze krant dat de deal met Trenitalia rond is. Een medewerker van Ansaldo Breda, die anoniem wil blijven maar van wie de identiteit bekend is bij de hoofdredactie, laat weten blij te zijn dat de verkoop rond is. „Wij hebben altijd volgehouden dat deze treinen van goede kwaliteit zijn en zijn blij dat ze weer kun nen rijden." De NS profiteert van de verkoop. Volgens de schikking met bouwer Ansaldo Breda zal de NS een deel van de opbrengst ontvangen. Koopje Voor welk bedrag de treinen zijn verkocht aan Trenitalia is nog niet bekend gemaakt. In de Italiaanse media wordt gesproken van een 'koopje' voor Trenitalia, dat zou profiteren van 'de afdankertjes uit Nederland'. Volgens Italiaanse media zou Trenitalia een derde van de oorspronkelijke prijs heb ben betaald. Dat zou betekenen dat de NS een totaalbedrag van on geveer 20 miljoen euro ontvangt. Eerder ontving de NS 125 miljoen euro van de bouwer als onderdeel van de schikking. Het totale verlies voor de NS als gevolg van het Fyra-debacle is vele malen groter. Tijdens de parle mentaire enquête werd dit geschat op 800 miljoen euro. De NS is op de hoogte van de deal met Trenitalia. Woordvoerder Ton Boon: „We hebben nog geen officieel bericht gekregen en zijn ook geen partij in de overeen komst. Het is een verkoop onder Deze treinen zijn van goede kwaliteit, we zijn blij dat ze weer kunnen rijden voorbehoud. De handtekeningen staan er, maar pas als de treinen daadwerkelijk gaan rijden op het Italiaanse spoor krijgen wij ook de details van de deal." De komende maanden worden de treinen rijklaar gemaakt. Naar verwachting zullen ze in de zomer van 2018 in Italië gaan rijden. V k - i, y. Pappa was een Beiaardier Nieuwsmedia 10peninSsSala the Sea FOTO: ANP FOTO: THINKSTOCK Afgedankte Fyra's naar Italië Eveline Rethmeier Rome - Medewerker Ansaldo Breda Uit Thuis donderdag 31 augustus 2017 22°C Vanmiddag soms zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND8 1 2017 Vl«»ln**n Koop nu de laatste kaarten voor het Openingsgala van Film by the Sea met de op het NFF bekroonde film In Blue. 8 september bij CineCity Vlissingen, kaarten te koop via www.filmbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1