Opvouwbare beglazing voor uw overkapping METALURA 17 sneller dan gedacht meer gas moet importeren dan het zelf wint Raad van State beslist over extra gasopslag Norg Last van wind op uw terras? inspiratiedag Groot-Brittannië de belangrijkste gasspeler in Europa. 'De totale ver andering van de Nederlandse gas markt betekent een grote afname van de productie in Europees per spectief en een grote toename van import uit het buitenland met po tentiële implicaties voor de leve ringszekerheid', schrijft onderzoe ker Anouk Honoré. Tot haar verba zing besteedt niemand daar aan dacht aan. 'In 2or6 bedroeg de pro ductie van het Groninger veld de helft minder dan drie jaar daarvoor, met bijna geen flexibiliteit meer om seizoenspieken op te vangen.' Energie-expert Aad Correljé is niet pessimistisch. „In feite trekt TNO de scenario's die er toch al liggen enkele jaren naar voren." Hij wijst erop dat cv-ketels sinds januari ge schikt moeten zijn voor zowel hoog- als laagcalorisch gas. „Nu ke tels veertien jaar meegaan, lost dat probleem zich grotendeels zelf op." Bezorgder is hij over het ombou wen van de landelijke en lokale gas netten van laag- naar hoogcalo- risch. „Elk net bedient een hele re gio en moet in één keer over. Dat is een enorme puzzel, waar goed over nagedacht moet worden." TNO zegt met zijn rapport een maatschappelijke discussie los te willen maken. „Ik weet zeker dat er bij Economische Zaken en op an dere ministeries over nagedacht wordt, maar in de media is voor het onderwerp tot nu toe weinig aan dacht", aldus Van Geuns. UITBREIDING Kom op 1 of 2 september naar onze I kent dat wel... alles staat klaar om lekker te gaan genieten op uw terras. Prompt begint het te waaien of te regenen. Metalura biedt uitkomst. Onze opvouwbare beglazing past onder iedere overkapping. In een paar seconden vouwt u de glaswand dicht, zodat u onder alle omstandigheden buiten kunt blijven zitten. Daar heeft u elk seizoen plezier van. Bekijk de vele voordelen Gratis inspiratieboek Showroom donderdag 31 augustus 2017 aan gasinf uus? K Vrijwel alle zeven miljoen Ne derlandse cv-ketels - 96 pro cent - draaien op hoogcalorisch Gronings gas. Ombouwen naar gebruik voor laagcalorisch gas gaat zo'n 9 miljard euro kosten. Om de gasopslag in Norg, Drenthe uit te breiden naar 7 miljard ku bieke meter verleent het kabinet gaswinner NAM permissie de gas druk in een deel van het veld te verruimen. Het Drentse Noorden veld en het Groningse Leek eisen echter dat het besluit van minister Kamp over de uitbreiding wordt ge schorst, totdat de bewindsman de verhoging beter beargumenteert. Vanmorgen om 11.30 uur doet de Raad van State uitspraak. Een nog pikantere uitspraak rond de gas winning volgt binnenkort: de NAM betwist het nieuwe gasplafond van jaarlijks 21,6 miljard kuub. Aandeel houders Shell en Exxon willen dat het plafond van 24 miljard kuub gaat gelden dat Kamp aanvankelijk vaststelde. Nu het nieuwe gasjaar op 1 oktober ingaat, wordt een uit spraak zeer spoedig verwacht. Gasproductie Groningen - lik huishoudens 1990 1995 2000 2005 2010 2015 2020 2025 2030 kijk op metalura.nl/ inspiratiedag Volledig open te vouwen in 5 seconden Veel dunnere rails dan bij schuifwand Eenvoudig in 1 hoekte parkeren Oersterk, gehard veiligheidsglas OPEN OF DICHT IN 5 SEC. Vraag 'm aan op www.metalura.nl of bel 0184 70 10 08 Van Hennaertweg 2 2952 CA Alblasserdam geniet oan meer ruimte-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17