'Éjk 5 SPI corendon o 13 Supervoordelig naar de zon in september of oktober! corendon nl 023 75106 06 1® extra korting HONGER BELEGERDE STAD Ruim twintigduizend burgers zitten in de Syrische stad Raqqa gevangen tussen Islamitische Staat en de Syrische Democratische Strijdkrachten. Behalve onkruidsoep is er bijna niets meer te eten. „Het gras en het onkruid langs de weg zijn voedsel geworden voor de helft van de mensen in de belegerde stad. Ze maken er soep van, waarin ze uitgedroogd brood in soppen zodat het gemakkelijker te eten is. De soep smaakt heel bitter, kinderen weige ren die te eten, maar voor sommigen is dit alles wat er is. Eerst worden ze er misselijk van, maar het went." Geen beschrijving uit de Neder landse Hongerwinter van 1945, maar een verslag uit de Syrische stad Raqqa, van augustus 2017. Dat ver haalt over naar schatting twintigdui zend bange burgers die gevangen zit ten tussen de frontlinies en moeten zien te overleven. Het met gevaar voor eigen leven gemaakte verslag vanuit de omsingelde stad komt van Tim Ramadan. Onder die schuil naam doet deze Syrische journalist, die na de bezetting van de stad door Islamitische Staat (IS) in maart 2013 onderdook, verslag van de situatie. Ramadan maakt deel uit van Sound and Picture, een uitgesproken anti- IS-collectief dat getuigenissen naar buiten brengt uit een door jihadisten en spionnen gecontroleerde stad. Menselijk schild Hoe riskant vluchten is, blijkt uit een recente tweet van Sound and Picture. Burgers die de stad willen ontvluch ten - IS schiet bewoners neer omdat zij als menselijke schilden dienen voor de jihadisten - stuiten op een controlepost van een Koerdische mi litie. Tenminste, zo lijkt het. In wer kelijkheid staan er IS-strijders in buitgemaakte Koerdische uniformen. Buiten je eigen wijk gaan, is levens gevaarlijk, meldt Tim Ramadan. IS zou nog tussen zevenhonderd en duizend strijders in de stad hebben. Die maakten alle overgangen naar andere wijken tot dodelijke passages met mijnen en alle mogelijke booby- - traps. Daarnaast zijn er ook IS-sluip- schutters die iedereen beschieten die van de ene buurt naar de andere wil. „Burgers wisselen informatie uit door naar elkaar te schreeuwen over luchtaanvallen en gesneuvelde ge zinnen. Op straat lopen is moeilijk vanwege de bombardementen." Bu ren hebben muren tussen hun hui zen doorgebroken om zo veilig naar de waterbronnen te kunnen. „Als de bombardementen stoppen, gaat van elke familie iemand voedsel zoeken. Meestal vinden ze niks en brengen ze alleen nieuws terug over de doden, of ze vinden alleen spullen als kaarsen, hout of medicijnen." Nowruz Ahmed, de Koerdische commandant, verklaarde tegenover persbureau Reuters eerder deze week dat de gevechten rond Raqqa nog he viger zullen worden. Ahmed ver wacht dat IS binnen twee maanden uit de stad wordt verdreven. BOLWERK Nu ook vertrek vanaf MaastrichtBOEK NU en parkeer uw auto gratis! Algarve /Albufeira heet ulway Balaia Plaza au inclusive 8 DAGEN NU VANAF Albufeira algarve donderdag 31 augustus 2017 In Raqqa eten de burgers nu gras Bob van Huët Raqqa/Rotterdam "4- - De Syrische stad Raqqa is nu al vier maanden omsingeld. Er wordt zwaar om deze hoofdstad van het kalifaat gevochten, fotoafp De herovering van de Syrische stad Raqqa op Islamiti sche Staat gaat deze week zijn vierde maand in. Er wordt zwaar ge vochten, want be halve een laatste bolwerk van jiha disten is Raqqa ook de hoofdstad van het kalifaat. De ongeveer duizend jihadisten zijn om singeld door de Syrische Democra tische Strijdkrach ten, die luchtsteun krijgen van de in ternationale coali tie, waarin de VS, Frankrijk en Groot- Brittannië voorop gaan. Meer dan dertienhonderd burgers zijn inmid dels gesneuveld en 70 procent van de stad is verwoest. Lekker nazomeren De „eersverwachting voor Albufeira voor de komende 9 dagen Vr Za Zo Ma Di Wo Do Vr Za 3sep 4sep 5 sep 6 sep 7 sep 8 sep 9 sep 1 sep 2 sep Min (°C) Bron: weeronline.nl TURISMO DE PORTUGAL 21° 20° 21c 26° 26° 26' ê449 Prachtig uitzicht over de kustlijn van Santa Eulalia 400 meter van het zandstrand Ruim 2-kamerappartement Gratis wifi bij de receptie Groot zwembad met apart kinderbad Leuk animatieprogramma Golfbaan in nabije omgeving Vlak bij de gezellige Strip en diverse stranden VERTREK september nu vanaf C499 oktober nu vanaf C449 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. De €25 extra korting is per boeking en niet verwerkt in de genoemde prijzen. Gratis parkeren is alleen geldig bij vertrek vanaf Maastricht-Aachen Airport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13