Oranje speelt wedstrijd van 50 miljoen 9 het cruciale kwalificatieduel van Oranje Meisje (14) dood na schietpartij EXTRA OMZET Een 14-jarig meisje uit Al- mere is maandag overleden aan de gevolgen van de ver wondingen die zij vrijdag heeft opgelopen bij een schietincident. Dat heeft het Openbaar Ministerie gisteren bekendgemaakt. De schietpartij vond plaats in een woning aan de Neptu- nussingel in Almere. De poli tie kwam na een melding over een schietpartij met meerdere eenheden naar het huis toe. Ook werden ambulances en een traumahelikopter ingezet. Twee mannelijke familieleden zijn vrijdagavond meteen aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil niet zeggen wat de relatie tussen de ver dachten en het meisje is. Een woordvoerder van het OM wil alleen kwijt dat de schiet partij in familiekring ge beurde. Een van de mannen wordt verdacht van doodslag en ver boden wapenbezit. Hij is in bewaring gesteld. De andere verdachte wordt beschuldigd van verboden wapenbezit en witwassen. Hij is inmiddels vrijgelaten. Truckers zijn kiaar met verstekelingen Een delegatie Nederlandse vrachtwagenchauffeurs heeft in Brussel een petitie over handigd aan EU-parlementa- riërs vanwege problemen met illegalen die als versteke ling naar Engeland proberen te komen. Ze eisen meer be veiligde parkeerplaatsen, meer bescherming en stellen een Europees telefoonnum mer en app voor noodgeval len voor. De petitie is door meer dan 8.000 truckers ge tekend. De chauffeurs klagen over onveilige aanrijroutes naar Calais en Duinkerken en over de haven van Calais. Onderzoek brand gestaakt Aanslag was moordpoging Libiërs redden 454 mensen woensdag 30 augustus 2017 John en Tonneke zitten morgenavond samen in spanning voor de tv om de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk te kijken, foto koen verheijden De cruciale wedstrijd tegen Frankrijk mor genavond is ook van uit financieel oogpunt enorm belangrijk. Als Oranje zich wel weet te plaatsen voor het WK van volgende zomer in Rusland, kun nen de supermarkten volgens marktonder zoeker Joop Holla re kenen op gemiddeld 50 miljoen euro extra omzet. Dat is natuurlijk wel af hankelijk van hoe ver Nederland komt in het toernooi. In 2010, toen op het WK in Zuid- Afrika de finale werd gehaald, bedroeg de extra omzet van de su permarkten 72 miljoen euro, berekende Hol la's bureau GfK. Holla: „Wat we ook zien, is een verschui ving in marktaandelen tussen de verschil lende supermarkten. Voor Albert Heijn, dat wordt gezien als een echt Nederlands be drijf, levert zo'n voet baltoernooi meer op dan voor een Duitse keten als Aldi of Lidl." Ook voor de marke tingafdelingen van al lerlei A-merken staat er veel op het spel. Rond het WK in Brazi lië, het laatste grote voetbaltoernooi met Oranje als deelnemer, kwam Campina met Oranjevla, Grolsch met oranje bierblikken en lagen er oranje M&M's, bonbons, pudding, leeuwenpootjes, spek ken en borrelnootjes in de schappen. En toch; als het onver hoopt misgaat in het Stade de France nabij Parijs is dat niet voor iedere ondernemer slecht nieuws. Volgens Holla zullen onder meer bioscoopeigena ren en uitbaters van restaurants stilletjes juichen over het we derom mislopen van een groot toernooi. In hun zaken loopt de klandizie flink terug tij dens een WK voetbal met Oranje als deelne mer. ALMERE België krijgt een 'cyberle- ger' met 200 computerex perts om het land te verde digen tegen digitale aanval len. De experts worden on dergebracht bij de Belgi sche militaire inlichtingen dienst. Defensie zoekt mensen die kennis hebben van hacken en malware. BRUSSEL GRONINGEN De politie is gestopt met het onderzoek naar de oorzaak van de brand in het Holland Casino in Groningen. „Er is vooralsnog geen reden om te denken dat de brand is aan gestoken", aldus burgemeester Den Oudsten. Volgens de politie is de kans groot dat de brand kwam door een technische oor zaak. In overleg met het OM is het on derzoek gestaakt. DORTMUND De Duitse justitie beschouwt de aan slag op de spelers bus van voetbalclub Borussia Dortmund op 11 april als po ging tot moord. De verdachte moet zich verantwoorden voor 28 keer poging tot moord. TRIPOLI De Libische kust wacht heeft 454 mensen uit zee gered. Het ging om migranten uit onder meer Egypte, Ma rokko en Tunesië. De kustwacht zegt dat de actie was bedoeld om de uit tocht vanuit het Midden-Oosten en Afrika terug te drin gen. De Libische kust was de afgelo pen jaren vertrek punt voor een over steek van de Mid dellandse Zee. Niv, een 4-jarige Indonesische makaak, heeft een nieuw vriendje gemaakt in het Ramat Gan Safari Park nabij Tel Aviv: een kip. De kip kwam deze week het apenverblijf bin nenwandelen en sindsdien zijn Niv en zijn gevederde vriend onafscheidelijk, aldus medewerkers van het park. fotoafp ONWAARSCHIJNLIJK PAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9