Leerling niet meer welkom op Acaciahof 3 VERSCHILLENDE WEKEN, VAKANTIE NIET TE PLANNEN val, maar we laten onze cultuur er niet door beïnvloeden." Het is niet de eerste keer dat ou ders zich in bochten moeten wrin gen, omdat de schoolvakanties in verschillende regio's uiteen lopen. Als gevolg van een communicatie fout hebben de Zeeuws-Vlaamse scholen in oktober een week later herfstvakantie dan scholen in de rest van Zeeland. Geen geklungel De scholen beloven verbetering: ze zijn van plan om alle vakanties in de hele provincie vanaf volgend schooljaar gelijk te trekken. Een speciale stuurgroep met bestuur ders van het Zeeuwse basisonder wijs, voortgezet onderwijs, mbo en hoger onderwijs gaat daarvoor zorgen. „Voor dit schooljaar is het niet goed gegaan. Dat kunnen we We laten onze cultuur er niet door beïnvloeden niet meer terugdraaien", zegt Guus Hagt, die als bestuurder van de Mondia Scholengroep in de commissie zit. „We willen het pro ces nu zo vereenvoudigen dat er geen ruis op de lijn of geklungel meer voor kan komen. Niemand vindt het fijn zoals het nu gaat." De schoolbesturen hebben afge sproken dat alle scholen zich con formeren aan het vakantierooster dat de commissie opstelt. Afwij ken is dan dus niet meer mogelijk. De commissie kijkt naar het lande lijke advies dat het ministerie geeft, naar feestdagen, maar ook naar de spreiding van vakanties in het schooljaar. Hagt: Dat kan bij voorbeeld betekenen dat een even wichtige verdeling van de vakan ties over het schooljaar prevaleert boven carnaval. Maar dat hoeft niet elk jaar zo te zijn. De regio's moe ten elkaar ter wille zijn: de ene keer geef je wat, en de andere keer neem je wat." HOE ZIT HET OOK ALWEER MET DIE VAKANTIES? De schoolleiding wil de leerling verwijderen van de school, van wege een conflict met zijn ouders. De ouders zijn het daar niet mee eens. Ze vechten het besluit aan bij de Geschillencommissie Passend Onderwijs. De zitting vond giste ren plaats in Utrecht, maar de com missie heeft nog geen uitspraak ge daan. Het conflict tussen de ouders van de gedupeerde leerling en de schoolleiding staat niet op zichzelf. Op de Acaciahof heerst al maanden onrust. Ouders uitten voor de zo mervakantie grote zorgen over het onderwijs. Ze spraken van gebrekkige com municatie, intimidatie vanuit de schoolleiding, verstoorde verhou dingen en een angstcultuur onder ouders en leerlingen. Ouders wer den onder meer nauwelijks geïn formeerd over de reden van vertrek van een lerares en de directrice, voor de zomervakantie. Ze trokken daarover aan de bel bij de schoollei ding, het overkoepelend bestuur, de raad van toezicht en de onder wijsinspectie. De ouder heeft afgelopen jaar bij herhaling laten weten geen vertrouwen te hebben in de schoolleiding Thomas Landman, directeur van koepelstichting Onze Wijs, heeft ouders van leerlingen op de Acacia hof maandag via een e-mail uitleg gegeven over de gang van zaken van maandagmorgen. De e-mail is in bezit van de PZC. Vertrouwensbreuk Landman spreekt van een 'vertrou wensbreuk' tussen het bestuur en de ouders van de leerling. „De ou der heeft afgelopen jaar bij herha ling laten weten geen vertrouwen te hebben in de schoolleiding. Het bestuur heeft de ouder afgelopen seizoen een andere school aangebo den." De bestuurder laat in de e-mail verder weten dat hij de gang van za ken betreurt. „Ik wil juist voorko men dat kinderen het slachtoffer worden van een geschil tussen school en ouders. Het spijt me zeer dat enkele betrokkenen van de schoolgemeenschap ongewild ge tuige zijn geweest van dit incident." Landman wilde gisteren tegenover de PZC geen reactie geven op het weigeren van de leerling. De onderwijsinspectie wil niet ingaan op deze zaak en geeft alleen in algemene zin uitleg. „Scholen kunnen een leerling, vooruitlopend op een verwijdering, schorsen. Als een leerling geschorst is, dan heeft hij of zij geen toegang tot de school", zegt woordvoerder Jan- Willem Swane. De school moet zich dan wel aan de regels houden. „Er moet bijvoor beeld duidelijk gecommuniceerd worden met ouders en het moet de ouder duidelijk zijn hoe bezwaar aangetekend moet worden." woensdag 30 augustus 2017 Lekker feesten in de carnavalsweek, of toch blokken in de schoolbanken. Het kan allebei in Zeeland, stockfotothinkstock -Jos Huijbrechts, directeur Don Boscoschool De schoolvakanties vallen niet in het hele land gelijk. De overheid stelt vast wanneer de zomer vakanties moeten plaatsvinden: om de drukte te spreiden, is het land in drie regio's verdeeld. De overheid publi ceert ook advies data voor de voor jaarsvakantie en de herfstvakantie. Daarbij wordt reke ning gehouden met bijvoorbeeld de eindtoets voor groep 8 en de ver deling van de vakan tie over het school jaar. Scholen mogen afwijken van het lan delijke advies. Voor de meivakantie is één week landelijk vastgesteld: scholen bepalen zelf of en wanneer ze hun leerlingen een tweede week meiva kantie geven. De Zeeuwse school besturen stemmen schoolvakanties on derling af, maar des ondanks zijn er ver schillen per regio. In Zeeuws-Vlaanderen hebben leerlingen vanwege de carna val een week vroe ger voorjaarsvakan tie. Die regio heeft dit schooljaar als ge volg van een com municatiefout een week later herfstva kantie. Een leerling van christelijke ba sisschool Acaciahof in Middel burg is maandagmorgen de toe gang geweigerd tot de school. Ouders en leerlingen waren ge tuige van een pijnlijk tafereel bij de schooldeuren van de vesti ging aan de Zuidsingel, waarbij de bovenschoolse directeur de jongen en zijn moeder terug naar huis stuurde. Cornelleke Blok Middelburg -Directeur Thomas Landman in e-mail aan alle ouders Acaciahof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 86