'Armoede is ook bij mij om de hoek' 5 Mijn geld en ik winnen zo ook deze slag. Albelli slaat te ver door in zijn geel- en magentatinten: op het computer scherm zijn de Schotse Hooglanden wat druilerig en grauw, op papier gloort er ineens een bijkans Medi terraans zonnetje. Alleen Apple stelt duidelijk te leur: de beelden zijn flets en veel te donker op de print. Als enige is er niet gekozen voor autocorrectie, concludeert het panel. Fotofabriek.nl levert de scherpste foto's van de zes. Zélfs de verjaar dagstaart van het snoezige kleuter tje is haarfijn op papier gevangen. DE UITSLAG „Op de basisschool had ik vriendjes die zomaar Lego-bouwpakketten van hun ouders cadeau kregen. Mijn ouders zeiden: spaar er maar voor. Ik kreeg wekelijks 2 euro als ik de hele week de vaatwasser had uitgeruimd. Toen ik 16 was, kreeg ik een vriendin netje in Vrouwenpolder. Ik moest een baantje zoeken om het openbaar vervoer te bekostigen. Ik werkte bij de Gamma voor mijn buskaartjes." Tijdens mijn stage bij de voedselbank stond ik tegenover een klasgenoot „Op de middelbare school koos ik voor een maatschappelijke stage bij de voedselbank, juist omdat ik een uitgesproken mening had over men sen met een uitkering. Ik dacht dat ze wel konden, maar niet wilden wer ken. Mijn ouders stimuleerden mij om armoede vanuit een ander per spectief te bekijken. Toen ik begon bij de voedselbank zag ik dat het com pleet anders lag." „Ik stond tegenover een jongen die bij mij op school zat. Ik besefte dat ik zelf ook voor voedsel in de rij had kunnen staan als mijn ouders niet beiden een goede baan hadden ge had. Dat heeft niks met luiigheid te maken, maar vaak met domme pech of niet de juiste kansen krijgen. Ar moede is dichterbij dan een Unicef- reclame op tv, het is ook bij mij om de hoek zichtbaar. Door politiek actief te zijn en vrijwilligerswerk te doen, hoop ik een bijdrage te leve ren aan armoedebestrijding." „Ik deel dus voedselpakketten uit bij de voedselbank. Ook ben ik elke week te vinden bij het Leger des Heils. Ik help met theeschenken of kleding uitzoeken en daarnaast maak ik regelmatig een maaltijd klaar. Je kookt dan voor 30 mensen voor een budget van 50 euro. De eerste keer dat ik op pad werd gestuurd om boodschappen te doen, gaf ik bijna too euro uit. Ik kreeg te horen dat ik beter naar een goedkope supermarkt kon gaan en dat het niet te luxe hoefde. Het heeft me geleerd dat je ook met minder gelukkig kunt zijn." „Kinderen uit gezinnen die in Ter- neuzen onder het minimum leven, kunnen in de zomer gratis zwem men. Het maakt me trots dat ik dat gratis abonnement erdoor heb gekre gen. Die kinderen hoeven niet meer toe te kijken terwijl hun vriendjes in het water plonzen." „Nee. Voor mijn raadswerk krijg ik een nette, maar niet buitensporige vergoeding. Daarnaast volg ik de stu die politicologie en bouw ik studie schuld op. Voor mijn studie leen ik maandelijks 750 euro, onder meer voor collegegeld en boeken. Ik let goed op mijn uitgaven, maar schiet niet in een schaamtereflex omdat ik armoede om me heen zie. Ik denk niet dat iemand er baat bij heeft als ik niks uitgeef." „Een boekwinkel verlaat ik nooit zonder minstens 50 euro uit te geven. Zeker winkels met een afdeling met tweedehands boeken. Dan zegt de Nederlander in mij: 0, je koopt hem nu voor de halve prijs! Uiteindelijk geef ik dan te veel geld uit, aan te veel boeken." woensdag 30 augustus 2017 Vijf aan bieders hebben kleuren au tomatisch opgekrikt. FOTO JOOST HOVING 4. Albelli €16,90 De software vergt wat gewenning, maar biedt de mogelijkheid om pagina's op de millimeter te finetunen. Wel wat weinig sjablonen. En iets te zonnige kleuren in het eindresul taat. 3. Hema sctiotiano 2017 €18,50 Het programma is gemakkelijk en de af drukken zijn in orde. Op enkele foto's is een lichtgekleurd vlak zichtbaar (tekst vak? Achterliggend foto?) dat op het scherm niet te zien was. Terneuzenaar en CDA-raadslid Jos van Ginneken (21) dacht dat mensen met een uitkering wel konden, maar niet wilden werken. Een stage bij de voedselbank bracht daar verandering in. Hans Puik Hoe zag je financiële opvoeding eruit? Wanneer werd je voor het eerst met armoede geconfronteerd? Wat maakte de meeste indruk? 5. Fotofabriek.nl €17,94 Het programma kent veel mogelijkheden (soms tegen meer prijs), maar is het traagst en relatief in gewikkeld. De prints zijn scherp. Zonde van die kapitale blunder met foute foto's. 6. Apple €18,49 Kekke filtertjes, maar onnodig veel muisklik ken bij de vormgeving. De afdrukken stellen bovendien teleur: flets en veel te donker. Wat doe je voor vrijwilligerswerk? Wat heb je de afgelopen jaren kun nen betekenen voor mensen met weinig geld? Is jouw uitgavenpatroon veranderd sinds je beter beseft dat er armoede heerst? Heb je een financiële verleiding? Jos van Ginniken krijgt een 'nette' vergoe ding voor zijn raads werk. FOTO PETER NICOLAI 1. Albert Heijn €19,69 De software is snel en gemakkelijk te bedie nen. Ook het resultaat mag er zijn: scherpe foto's in mooie, neutrale kleuren. 2. Pixum €24,98 Zeer gebruiksvrien delijke software, in clusief de grootste keuze aan sjablonen. Uitstekende printkwaliteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49