Bruse Boys hard onderuit O O) CD O 12 ZE Zeezwemtocht langs Walcheren Favorietenrol voor Lammerts op Texel Kreekloop van start in Terneuzen Zeeuwse debutant als laatste Nederlandse tennisser onderuit op de US Open. Ervaren Cirstea is in twee sets te sterk. Annelous Lammerts foto marc metzler US OPEN DEBUUT De zwemtocht van Zoutelande naar Vlissin- gen gaat vanavond om 18.00 uur van start. De zwemtrip is met een afstand van 7,4 kilometer vrij lang en werd eerder in 2013 al gezwom men als voorbereiding op de Scheldebeker Vlissingen - Breskens 2014. Het is de laatste in een serie van vier Zeeuwse zeezwemtochten. Voor de start wordt verzameld op het strand van Zoutelande nabij Strandpaviljoen De Branding. De finish is bij Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Daar wordt rond 20.30 uur ook de prijsuitreiking verwacht. Er staan 361 mannen en vrouwen op de startlij st, waaronder een twintigtal buitenlandse deel nemers Kiteboardtalent Annelous Lammerts uit Schuddebeurs behoort tot één van de favorie ten tijdens de WKL Kiteboarding World Cup op Texel. Van 18 tot en met 24 september strij den de beste kiteboarders van de wereld om de punten voor het wereldbekerklassement. Lammerts heeft zich begin april in het Zuid- Franse Leucate weten te kwalificeren voor het freestyle topsegment, de Elite League, en staat momenteel vierde in het wereldbekerklasse ment. Ook voor Vera Klabbers, een van de an dere Nederlandse toppers die op Texel mee vaart, is Zeeland haar vaste trainingsstek. Atletiekvereniging Scheldesport opent van avond traditioneel het seizoen met de Kreek loop. De loop gaat vanaf de atletiekbaan van de club langs de Otheense Kreek om daar de kilometers vol te maken. Er staan drie ver schillende afstanden op het programma, na melijk 9200,5200 en 2600 meter. Alle afstan den zullen vanavond om 19.15 uur van start gaan. Daarna zal duidelijk worden wie de op volger gaat worden van de winnaar van vorig jaar, Mark Verhage uit Zaamslag. Het geheel start vanaf 19.00 uur met de jeugdloop over 1000 meter. De inschrijving is in de kantine van Scheldesport aan de Zuiderparklaan in Terneuzen. Tolhoek Kerkhove Lesley Kerkhove heeft haar eerste optreden op grandslamniveau niet kunnen opluisteren met een zege. Na een gewenningsfase die bijna een set duurde, slaagde de Zierik- zeese - die met 6-1,6-3 verloor van de Roemeense Sorana Cirstea - er toch nog even in haar kwaliteiten te tonen. „Wie van de twee is het?", vraagt een Nederlands sprekende vrouw van een jaar of dertig, terwijl ze langs de nog matig gevulde tribu nes van baan 14 - een van de bijba nen met de kleinste tribune, zon- editie van de US Open ook niet na der kennismaken met qualifier Le sley Kerkhove, die het toernooi be gon als de nummer 171 op de we reldranglijst en die zo'n twintig plaatsen zal gaan stijgen. Ze verloor in vijf kwartier met 6-1,6-3 van de Roemeense Sorana Cirstea, de mondiale nummer 51. Dat alle hoop voor wat betreft de Nederlandse inbreng al na de eerste dag van de US Open gericht was op Kerkhove, was veelzeggend. Van de debutante viel geen wonder te ver wachten en eigenlijk was al na een paar slagenwisselingen zichtbaar dat dat er ook niet in zou zitten voor Kerkhove. Al na een paar minuten een gecharmeerde tiener, terwijl de tribunes waren volgestroomd. Nadat de scheidsrechter opzich tig had geblunderd (een bal van Cirstea die zo'n zeventig centime ter uit was, werd in gegeven) en een oponthoud van een kwartier door de regen, zat het avontuur van Kerkhove erop. „Dit smaakt naar meer", sprak Kerkhove een uur na de wedstrijd, toen het inmiddels wat harder aan het regenen was. „Op dit moment baal ik ervan. Maar der camera's en Hawk-Eye - loopt. Haar vriendin kijkt haar vol twijfel aan. De 25-jarige Kerkhove, geen ty pisch Hollands meisje qua voorko men, geniet duidelijk nog niet heel veel bekendheid. Het grote publiek zal tijdens deze Ik heb normaal bijna nooit last van zenuwen, maar nu stiekem toch wel keek ze, mede door twee dubbele fouten in de openingsgame, tegen een 3-0 achterstand aan. „Ik heb normaal bijna nooit last van zenuwen, maar ik denk dat mijn slagen toch stiekem onder de spanning leden. Ik was in het begin niet heel los", aldus de Zeeuwse, die ondanks haar nederlaag een cheque van $50.000 (zo'n 42.500 euro) in ontvangst mocht nemen. „Ik heb dit gevoel, van het spelen op een grand slam, nog nooit meegemaakt en gevoeld. Terwijl zij veel vrijer was, omdat ze al veel vaker heeft meegedaan." Aangemoedigd door haar vriend - Fed Cup-coach Paul Haarhuis was afwezig in New York - slaagde Kerkhove er in het begin van de tweede set een echte wedstrijd van te maken. „Ondanks de achterstand probeerde ik toch agressief te blij ven spelen. In de tweede set kwa men er echt wel kansen", aldus Kerkhove, die bij vlagen indruk maakte met haar harde groundstro- kes. „This girl is hitting so hard", zei Kloetinge was op het eigen kunst grasveld met 1-0 te sterk voor Rood Wit. Het winnende doelpunt kwam op naam van Tom de Bonte. „Dit was een goede oefenwedstrijd voor ons, waarin we de bovenlig gende partij waren", aldus trainer Marcel Lourens. Bij Kloetinge ontbraken Mark Schuit en Rutger van Rossum. ook keeper Mitchell Braafhart is nog ge blesseerd. „Maar de verwachting is Het was een goede oefenwedstrijd. We waren de bovenliggende partij dat hij niet al te lang meer uit de roulatie is", sprak Lourens hoopge vend. Kloetinge neemt het komende zaterdag in de beker op tegen SSV'65. Effectiever NSW bleek in Bruinisse een stuk effectiever dan Bruse Boys. De thuisploeg speelde een groot deel van de wedstrijd op de helft van de tegenstander, maar kwam niet ver der dan de zestien. Yarick Dorst zorgde in de 72e mi nuut bij een 0-2-achterstand via een benutte strafschop voor de enige treffer van de Schouwenaren. „We hadden wel een veldover- wicht, maar zijn op effectiviteit af getroefd", aldus Dick van Wolve ren, die de wedstrijd vanaf de zij kant mocht aanschouwen. woensdag 30 augustus 2017 ZWEMMEN KITESURFEN ATLETIEK In Terneuzen is op woensdag 13 september de officiële opening van het beachveld. Vanaf 17.00 uur zullen er demonstraties gegeven worden door o.a. Beach Soccer Zeeland, Pie- ter Boot en Ronald van Slooten (meervoudig landskampioenen beachtennis), beachvolley- baller Dirk Boehlé en PKC Papendrecht en KV Luctor (beachkorfbal). Om 19.00 uur de offici ële opening wordt verricht. Brenda de Blaeij en Meike de Boef zijn voortvarend van start gegaan op het 10e Franje Onions Krabbendijke Open. De als eerste geplaatste tennissters in het dames- dubbel wonnen hun eerste wedstrijd met 6-4 6-1 van Lizette Bustraan en Carla Dagevos. Z.V 19 Antwan Tolhoek is in de tiende etappe van de Ronde van Spanje als 49ste gefi- nished. De renner uit Yerseke kwam op 5:59 minuten binnen van de Ita liaanse ritwinnaar Matteo Trentin. In het algemeen klassement bezet Tolhoek na tien etappes de 43ste positie. Een bijzonder mo ment tijdens het Grand Slam-de- buut van tennis ster Lesley Kerk hove op de US Open. Een bal van hasar Roemeense tegenstander Cir- stea viel via de netband ruim vijf tig centimeter bui ten de lijnen. De scheidsrechter zat echter te slapen, waardoor het punt aan Kerkhove voorbij ging. Het was een bepalend deucepunt in de tweede set, waarna Kerkhove uiteindelijk met 6-1 6-3 de wedstrijd verloor. Kerkhove redt het New York Tim Colijn Kerkhove kreeg acht breakpoints, maar wist er nul te verzilveren. Cirstea sloeg op vier van de vijf breakkansen toe. - Lesley Kerkhove Lesley Kerkhove in actie op baan De eersteklassers Kloetinge en Bruse Boys werkten gisteravond beiden een oefenwedstrijdem af op eigen veld. Kloetinge kon te vreden terugkijken op een 1-0- overwinning tegen Rood Wit. Bruse Boys bleek een stuk min der effectief dan NSW en ging met voor eigen publiek met 1-5 onderuit. Menno Kole Kloetinge Bruinisse - Marcel Lourens (W Kloetinge) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40