Zorgen over verdeling van woningcontingent Verdachten van organiseren hennepteelt blijven in voorarrest Vlissinger Kees Grims verlaat vastgoedwereld 7 Hij schroefde het bord Grims Onroerend Goed een paar weken terug van de gevel van het kantoor aan de Vlissingse Badhuisstraat. Kees Grims (66) vindt het na ruim dertig jaar huizen verkopen en verhuren mooi geweest. Kees Grims rolde bij toeval de vastgoed- en makelaarswereld bin nen. Hij had een jaar of vijftien gevaren, eerst op een vissersboot en later voor de offshore-industrie, toen hij het tijd vond om in geboorte plaats Vlissingen weer aan land te komen. „Ik had wat gespaard en ik vond een pot met waardevolle oude munten. Met dat startkapi taaltje kon ik een nieuwe carrière beginnen. Iemand raadde me aan in vastgoed te investeren. En zo ben ik de huizen- en verhuurders- handel ingerold." Hoewel hij nooit eerder als huis baas had opgetreden, voelde Grims zich direct thuis. Gewoon met goed boerenverstand zaken doen en de vinger aan de pols hou den. Dat wil zeggen, regelmatig langskomen om de huur op te ha len, de woningen te controleren en op tijd onderhoud te plegen. „In het begin kocht ik een dubbel woonhuis. Dat knapte ik op en dat splitste ik vervolgens. Verkocht ik één huis en verhuurde het ander. Met het geld van de verkochte wo ning kon ik weer een nieuw pand kopen en zo werd ik handelaar en verhuurder." Korten klein 'Huisjesmelker' Grims gaat er prat op dat hij 'weinig leegstand en ge miste huurpenningen heeft ge kend'. „Ik ben in al die jaren één keer bij de kantonrechter geweest en die zaak - waarbij een huurder de boel kort en klein had geslagen - heb ik glansrijk gewonnen." Zijn woningen verhuurde Grims vaak aan mensen die in de problemen waren gekomen en diep in de schulden zaten. Grims hielp die huurders graag, maar hij bleef ook altijd zakenman. „Ik wist dat de huur op tijd binnenkwam. Want als huurders in de schuldsa nering zitten, hebben ze een be windvoerder die hun uitgaven in de gaten houdt. Met zo'n bewind voerder maakte je afspraken over de betaling van de huur, zodat de Door er bovenop te zitten, stonden mijn panden nooit lang leeg en heb ik weinig huurpenningen gemist afdracht haast nooit problemen opleverde." Over zijn geld hoefde Kees Grims niet in te zitten, maar over zijn huurders maakte hij zich de laatste jaren steeds vaker druk. „Natuurlijk is er een aantal men sen dat door eigen schuld in de problemen komt. Maar er komen ook veel huurders in moeilijkhe den door omstandigheden die ie dereen kan overkomen: een schei ding, ontslag, ziekte." Kees, zijn waarneemster en zijn huismeester ontmoetten nogal eens huurders, die graag weer aan het werk zou den gaan. Maar op hulp van hun bewindvoerder hoefden ze vaak niet te rekenen, is de ervaring van het trio. Grims: „De bewindvoerders denken meestal alleen aan hun ei gen bedrijf. Elke cliënt voor wie zij de financiële zaken moeten rege len, levert geld op. Het is dus niet in hun belang om de cliënt kwijt te raken door hun leven weer op de rails te zetten." Grims was zelf 'ook niet vies van geld'. Maar de uitzichtloze ellende van een aantal huurders en het hebberige van veel bewindvoerders gingen hem steeds meer tegenstaan. „Ik ben 66. Het is mooi geweest. Ik heb de borden Grims Onroerend Goed van het pand geschroefd en de on derneming verkocht. Ik heb nog een paar panden, die ik wil verko pen, maar mijn tijd als handelaar en verhuurder is voorbij. Ik ga van mijn pensioen genieten." De POV maakt zich zorgen over de verdeling van woningcontingenten op Walcheren. De Vlissingse raads fractie vreest dat woningzoeken den makkelijker in Middelburg dan in Vlissingen een huis vinden. Raadslid Pim Kraan (POV) vreest dat Vlissingen de boot mist, omdat de provincie tot nu toe fors meer Middelburgse nieuwbouwplannen omarmde dan Vlissingse. Gedepu teerde Staten menen ook dat Vlis singen en Middelburg samen hon derden huizen meer willen bou wen dan 'de markt' nodig heeft. Maar Kraan vraagt zich af of de vele honderden mensen die over enkele jaren bij de nieuwe Marinierska zerne aan de slag gaan straks een (nieuw) huis in Vlissingen kunnen vinden. Het college moet dat nog eens onder de aandacht brengen en be nadrukken dat Vlissingen op de zelfde manier wil worden behan deld als Middelburg, ook al om de financiële positie van Vlissingen niet te ondergraven. In de plannen worden Souburg-Noord en Claver- veld genoemd, maar de belangen van andere locaties (Scheldekwar- tier) mogen niet uit het oog worden verloren, betoogt de POV. Twee van hen verschenen gisteren voor de rechtbank tijdens een tus sentijdse zitting. Raadsman Mar- tijn van der Want vroeg aan de rechters het voorarrest van zijn cliënt uit Vlissingen op te heffen of te schorsen. De rechtbank wees het af. Voorzitter Jan Hopmans zei dat uit het dossier blijkt dat de drie mogelijk een criminele organisatie vormden en dat ze mensen aan het werk hebben gezet om voor hen hennep telen in Middelburg, Vlis singen en Yerseke. Volgens hem ging het om mensen die het finan cieel moeilijk hadden of op een an dere manier in de problemen wa ren geraakt. Ook wees hij erop dat uit het onderzoek blijkt dat de elektriciteit voor de kwekerijen in veel gevallen niet deugdelijk was aangelegd. „Waardoor er gevaar voor brand was." De Vlissingse verdachte had de rechters nog verteld dat gedurende zijn voorarrest een dochter van hem was geboren. Hij mocht drie dagen de gevangenis verlaten om daarbij te zijn, maar hij keerde al na twee dagen terug naar Toren- tijd. „Om te laten zien dat ik mij aan de regels kan houden." Feest De Vlissinger zei dat zijn familie binnenkort een groot feest heeft en dat hij daar ook bij wil zijn. Dat gaat echter niet lukken, omdat de rechtbank het voorarrest met drie maanden verlengde. Het is nog niet bekend wanneer de drie daadwerkelijk worden be recht. woensdag 30 augustus 2017 Met boerenverstand zaken doen René Hoonhorst - Kees Grims, voormalig 'huisjesmelker' René Hoonhorst Vlissingen Drie mannen uit Vlissingen, Middelburg en Amsterdam blij ven in voorarrest, omdat ze vol gens de rechters mogelijk schuldig zijn aan grootschalige hennepteelt. Emile Calon Middelburg Kees Grims voor zijn voormalige kantoor aan de Vlissingse Badhuisstraat, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35