Diks wil aan twijfels een eind maken 24 Nederlanders vandaag in actie op WK *t A Ik stel me erop in dat het moeilijk wordt. Maar ik heb eerder ook goed gepresteerd na een blessure periode -W 4 PROGRAMMA RETE, RETE, RETE-IRRITANT, staat er. Gevolgd door een scheld woord. Mocht judoka Kim Polling (26) vrijdag bij de WK in Boedapest haar Kroatische concurrente Bar bara Matic treffen, dan weet zij heel goed wat ze niet moet doen: de lei ding uit handen geven. Dat én meer is te vinden in de multomap met informatie die de judoka uit de klasse tot 70 kilogram de afgelopen tien jaar verzamelde. Polling judoot op instinct. Door haar ADHD verandert ze met grote regelmaat abrupt van onderwerp en het gesprekstempo ligt stan daard hoog. Maar dat betekent niet dat de voormalige nummer een van de wereld haar wedstrijden niet grondig voorbereidt. In haar sport tas naar Boedapest draagt zij gege vens van 178 concurrenten mee. Dromen „De kenmerken van mijn grootste concurrenten kan ik dromen, maar toch wil ik het altijd even doorlezen in de kleedkamer." Ongeveer de helft van de vrouwen in de map trof ze eerder. Van iedereen bestu deerde ze fdmmateriaal. Het le verde antwoorden op op vragen als: is iemand links of rechts? Welke worp lijkt favoriet? Natuurlijk, ie mand kan een nieuwe tactiek han teren. Polling: „Maar uiteindelijk UITSLAGEN zie je dat judoka's weer vervallen in dat wat ze gewend zijn." Haar ijver staat in schril contrast met de mening die sommigen over haar hebben. Het is algemeen be kend dat Polling haar loting pas kort voor de wedstrijd wil weten. Wanneer ze de avond voor een toernooi al weet wie ze de volgende dag zal treffen, slaapt ze onrustig en bedenkt ze de hele nacht scenario's. Polling: „Dan denk ik mezelf alleen maar op slot." Laatst keek Polling de olympi sche wedstrijd tegen Tachimoto te rug. Ze moest wel, voor de update in haar map. „Dan begin ik toch weer te huilen." De eerste maanden na Rio lag ze meerdere avonden per week wakker. En maar malen: wat als ik nu dit had gedaan? Wat als er een herkansing was geweest? Wrang voelt het nog steeds, die dag was binnen een paar minuten alles waar ze jaren naartoe leefde voorbij. Pauze Nooit dacht Polling aan stoppen. „Maar ik wilde wel een pauze. Nu voel ik dat ik weer ten koste van al les wil winnen. Dat was ik even kwijt." 'Als ze trapt moet ik van Maarten (Arens, bondscoach, red.) net doen alsof ik pijn heb', staat er bij de pa gina van de irritante Kroatische. Natuurlijk is één prima optreden in het shirt van Feyenoord nog lang niet voldoende. Maar de 20- jarige rechtsback wil bij Jong Oranje nu doorpakken, op jacht naar een topweek als Feyenoord achtereenvolgens Heracles (uit), Manchester City (thuis) en PSV (uit) treft. „Ik merk nu pas wat een verschil er zit tussen voetbal len bij Vitesse of voetballen bij Feyenoord", zegt Diks. „Hier Italiaans acteerwerk, noemt Polling dit. Niemand is zo goed in overdrij ven als de Italianen, en Polling kan het weten. Sinds een aantal maan den woont ze samen met haar Ita liaanse vriend en judoka Andrea Regis nabij Turijn. Ongeveer de helft van de tijd sluit ze aan bij de Nederlandse ploeg. 'Gerenoveerd lijf' Ze heeft inmiddels een 'gereno veerd lijf. Na de Spelen lastte Pol ling een rustperiode in en werd ze aan haar rechterelleboog geope reerd. De linker kreeg een injectie tegen de ontsteking. Sindsdien is de zeurende pijn waar ze jarenlang door gehinderd werd over. Er kwam nog een meniscusoperatie overheen. Sinds 2013 stond Polling eerste op de wereldranglijst, de afgelopen periode viel ze uit de top twintig. Een podiumplek is haar doel, ook al heeft ze een trainingsachterstand. „Ik stel me erop in dat het moeilijk en zwaar wordt. Maar ik heb in het verleden ook goed gepresteerd na een blessureperiode. Aan de mentale voorbereiding ligt het niet. En mocht de Kroati sche zelf een map maken, dan is dit het advies van Polling: „Pak me niet in de nek. Dan pak ik de greep over en eindigt de ander plat op de mat." moet je echt negentig minuten geconcentreerd zijn. Dat vergt enige aanpassing, maar daarom ben ik blij dat ik tegen Willem II bij twee goals betrokken was. Het ging goed, nu doortrekken de komende tijd." Diks is gehuurd van Fiorentina om als back-up van Bart Nieuwkoop te funge ren. Maar de Zeeuw kampt met een ham stringblessure. Diks heeft dus de kans zich in de kijker te spelen, maar slaagde daar in de eerste wedstrijden niet in. Voor het seizoen was er al discussie: is Diks eigenlijk wel geschikt voor Feyenoord? „Dat hoort er ook al lemaal bij. Voor een speler telt maar één ding en dat is presteren. Iedereen mag discussiëren hoor. Natuurlijk kreeg ik het wel mee. En ik moet ook eerlijk zijn: ik sta ook anders op het veld dan de eerste weken." Meer vastberaden, meer met de borst voortuit, stelt de verdediger. Ja renlang droomde hij van een plek in de se lectie van Feyenoord, nu moet hij zijn kans grijpen. „Die eerste wedstrijden was ik aan het zoeken. Waar moest ik lo pen? De aannames van de ballen waren niet overtuigend. Dat gaat veel beter en dat moest ook. Dat heeft met vertrouwen te maken. Het blijkt dat het makkelijker is om tegen de top te voetballen dan met de top." woensdag 30 augustus 2017 Kim Polling heeft haar boekjes als houvast -Kim Polling t 'V, f ij f t> f Kim Polling tussen haar notities. „Uiteinde lijk zie je dat judoka's weer vervallen in wat ze gewend zijn." FOTO KOEN VERHEIJDEN Vandaag Dames -57 kg, Margriet Bergstra Heren -73 kg, Sam van 't Westende Morgen Dames -63 kg (geen NL) Heren -81 kg, Frank de Wit Vrijdag 1 september Dames -70 kg, Kim Polling en Sanne van Dijke Dames -78 kg, Marhinde Verkerk Heren -90 kg, Noel van 't End Zaterdag 2 september Dames +78 kg, Tessie Sa- velkous en Guusje Steen huis Heren -100 kg, Henk Grol en Michael Korrel, +100 kg Roy Meijer Zondag 3 september Landenwedstrijd (mixed teams) Judoka Kim Polling maakt vrij dag haar rentree op de WK. Ze verzamelt al tien jaar alle infor matie over haar concurrenten in een map. Een kijkje in het pa pierwerk. Lisette van der Geest Boedapest TENNIS US Open, New York. Eerste ronde, mannen: A. Zverev (Dui/4) - King (Bar) 7-6 (9) 7-5 6-4. Eerste ronde, vrouwen: Wick- mayer (Bel) - Tsu- renko (Oek/28) 6-3 6-1, Cirstea (Roe) - Kerkhove (Ned) 6-1 6-3, Ka. Piiskova (Tsj/1) - Linette (Pol) 6-2 6-1, Sharapova (Rus) - Halep (Roe/2) 6-4 4-6 6-3, Strycova (Tsj/23) - Doi (Jap) 6-1 6-3, Osaka (Jap) - Kerber (Dui/6) 6-3 6-1. WIELRENNEN Ronde van Spanje, UCI Worldtour. Tiende etappe: Caravaca de la Cruz - Al- hama de Murcia: 1. Trentin (Ita) 164 km in 3.34.56, 2. Rojas (Spa), 3. Rosón (Spa) 0.19,4. Van Rensburg (ZAf) 0.21,5. Geniez (Fra) 0.56,6. Soler (Spa) 0.59.11. Linde man 3.59,18. Poels 4.32, 20. Terpstra, 27. Kruijswijk, 28. Kelderman, 29. Oomen, 34. Clement, 49. Tolhoek 5.59. Algemeen klassement: 1. Froome (GBr) 40.12.43, 2. Chaves (Col) 0.36,3. Roche (Ier), 4. Nibali (Ita) 1.17, 5. Van Garderen (VSt) 1.27,6. De La Cruz (Spa) 1.30,11. Kel derman 2.31,12. Oomen 3.04,14. Poels 3.45,17. Kruijswijk 4.46,29. Bol 16.16,39. Clement 28.24,43. Tolhoek 35.34,44. Oli vier 36.08. WIELRENNEN Boels Ladies Tour. Proloog: Wageningen: 1. Van Vleuten 4,3 km in 5.47,2. Van Dijk 0.05,3. Brennauer 0.11,4. Van der Breggen 0.15,5. Worrack 0.18, 6. Pieters 0.19,7. Blaak 0.19,8. Kröger 0.19, 9. Deignan 0.20,10. Brand 0.23. Algemeen klassement: 1. Van Vleuten 4,3 km in 5.47,2. Van Dijk 0.05,3. Brennauer 0.11,4. Van der Breggen 0.15,5. Worrack 0.18, 6. Pieters 0.19,7. Blaak 0.19,8. Kröger 0.19, 9. Deignan 0.20,10. Brand 0.23. BOKSEN Wereldkampioenschap, Hamburg. Kwartfinales: Sanjar Toersoenov - Roy Korving 4-1. Er waren twijfels over Kevin Diks. En die zijn na één sterk duel van de rechtsback van Feyenoord niet opeens verdwe nen. Maar Diks kan weieens over een drempel zijn gestapt. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24