U De Jong verrast, Bordeaux haakt af 23 Sneijder gelooft in kansen tegen Frankrijk Van Persie is fit genoeg om te spelen Transfer Van deSanden Als wij morgen top zijn, gloort er iets moois. Ik geloof daarin mis. Thuis tegen IJsland en uit te gen Turkije in Konya. Waarom zou het nu opeens wél goed gaan? „Je kunt het ook omdraaien, vind ik. Ik heb met het Nederlands elftal ook genoeg heel goede wedstrijden gespeeld, ook op momenten dat er niet veel van ons werd verwacht. Ruud Gullit zei het laatst goed: dit kan een historische avond worden. Precies zo moeten we het benade ren. Als een mooie kans om het Ne derlandse voetbal weer een opjleur- momentje te geven." Sneijder zag de laatste weken van dichtbij hoe de wedstrijd ook in Frankrijk leeft. Bij de thuisploeg is het evenmin polonaise, na de ne derlaag tegen Zweden. „Ook bij hen leeft het besef dat er gewonnen moet worden, wat dat betreft staan we er hetzelfde in. En zij beschou wen ons echt niet als een makkie. Ik proef juist veel respect." Samen met Arjen Robben en de teruggekeerde Robin van Persie heeft Sneijder nadrukkelijk een mentorrol. De drie dertigers mogen dan niet meer zo goed zijn als pak weg drie jaar geleden, bondscoach Dick Advocaat bouwt op ze voor deze cruciale interland. Juist zij we ten wat er gevraagd wordt in dit soort topwedstrijden. Juist zij bren gen klasse, routine en status mee. Daar win je niet per se een wed strijd mee, maar tegelijk kan het een paar procentjes verschil maken, zo hopen Advocaat co. „De trainingstijd is beperkt, ook daarom zullen we veel moeten pra ten. Ik probeer dat doorlopend te doen: iedereen moet ervan door drongen zijn wat er op het spel staat. Het missen van het EK is nog steeds de grootste teleurstelling uit mijn loopbaan, misschien nog wel groter dan de verloren WK-finale. Ik moet er niet aan denken dat nog eens mee te maken. Dat besef pro beer ik over te dragen aan de rest. We zullen allemaal iets extra's moeten geven, negentig minuten lang. Alleen dan hebben we een kans." Bij de laatste do-or-die-wedstrij- den van Oranje ging het hopeloos Toch is het kwaliteitsverschil evi dent, ziet ook Sneijder. „Zij kunnen drie complete elftallen opstellen. Nee, ik ben daar niet jaloers op hoor, het is gewoon een gegeven. Maar drie mogelijke elftallen hoeft niet een voordeel te zijn. Het gaat erom wie er uiteindelijk gaan spe len, en daarbij weet je nooit wat er binnen zo'n team allemaal leeft." Grijnzend: „Dat soort problemen hebben wij gelukkig niet." Goedbeschouwd kan het duel in het Stade de France ook het offici euze einde betekenen van zijn prachtige interlandloopbaan. Een afscheid in mineur dreigt voor Sneijder en zijn generatiegenoten Van Persie en Robben. „Natuurlijk snap ik ook wel dat die kans bestaat. We zijn niet gek natuurlijk. Voetbal is altijd een momentopname, daar moeten we ons aan vastklampen. Als wij top zijn, gloort er iets moois. Ik geloof daar in." TRAINING VOETBAL Alles leek al in kan nen en kruiken. In navolging van Siem de Jong zou ook broer Luuk een transfer maken. Maar zijn overstap van PSV naar Bordeaux is gisteren op het laatste mo ment afgeketst. De Franse club gaf aan af te zien van de transfer, omdat het zelf te weinig heeft verkocht deze zomer. Waar schijnlijk heeft de grootaandeel houder van de club daarom een veto over het aantrekken van de 27-jarige spits uitgesproken. Niet alleen De Jong en PSV werden verrast door de afzegging, ook de trainer van Bordeaux reageerde onthutst. De Jong voerde een po sitief gesprek met coach Jocelyn Gourvennec. Ook de technisch directeur van de club en het scoutingapparaat stonden una niem achter zijn komst. Er was overeenstemming over het con tract en ook Bordeaux en PSV waren akkoord over het transfer bedrag van naar verluidt zo'n 6 miljoen euro. Nu de deal toch in extremis is geklapt, blijft De Jong hoogstwaarschijnlijk bij PSV. Het lijkt te kort dag om nu nog ergens anders te tekenen en De Jong wil ook geen overhaaste beslissing nemen. Zijn contract bij PSV loopt nog tot 2020 door. VOETBAL Voetbalster Shanice van de Sanden verruilt Liverpool voor Olympique Lyon. De 24- jarige rechtsbuiten tekent een driejarig contract bij de Franse topclub. „Na het EK dacht ik dat het niet meer mooier kon", doelt ze op de website van haar management Flow- Sports op de Europese titel van Oranje. „Maar daar komt nu nog een schepje bovenop. Olympique Lyon is een enorme ambitieuze en professionele club, he lemaal in het vrouwen voetbal." woensdag 30 augustus 2017 Wesley Sneijder in duel met Paul Pogba tijdens de vorige interland tegen Frankrijk. Hij viel toen uit. FOTO PI M RAS Robin van Persie is fit ge noeg om te spelen tegen Frankrijk. De spits maakte gisteren de groepstraining mee in de Amsterdam Arena. Vooralsnog logen straft Van Persie de offici ële berichtgeving van zijn club Fenerbahce. Die meldde afgelopen week einde op de clubsite dat de aanvaller twee weken niet zou kunnen voetballen met een schouderblessure. In de Arena oefende Oranje op een paar varian ten qua speelwijze voor de WK-kwalificatie-interland van morgenavond in Parijs. Bondscoach Dick Advocaat kiest voor een strijdwijze met vier of met vijf verdedigers. Juist in de defensie zijn nog probleemgevallen bij Oranje. De inzetbaarheid van Kenny Tete is nog een twijfelgeval. Timothy Fosu- Mensah is uit voorzorg al aan de groep toegevoegd. Voor Wesley Hoedt geldt dat hij nog bijna niet heeft gespeeld in de eerste ander halve maand van dit seizoen. Oranje vliegt van morgen naar Parijs en traint vanaf 16.30 uur in het stadion Stade de France. Morgen is om 20.45 de aftrap tegen Frankrijk. Luuk de Jong blijft waar schijnlijk bij PSV. FOTO PROSHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23