l II 22 Recordinternational en rasoptimist Wesley Kort Arbiter Coutinho plotseling weer fit Philippe Coutinho (foto) is plotseling weer fit. De 28-jarige Braziliaan kwam dit seizoen door een vermeende rugblessure nog niet in actie bij Liverpool, dat nog steeds weigert hem aan Barcelona te verkopen. Bij de natio nale selectie traint de begeerde spelmaker deze week echter weer volop mee. Hij is in Porto Alegre met de Braziliaanse selectie in voorbereiding op de WK-kwalificatiewed- strijd morgen tegen Ecuador. Mogelijk be gint hij ook meteen in het basisteam. Vol gens zijn arts Michael Simoni is er een logi sche verklaring voor het opmerkelijke her stel. „Het is een kwestie van stress. De onze kerheid over zijn toekomst grijpt hem emo tioneel heel erg aan. Die spanning bij hem is nu even verdwenen." Deschamps wil rust De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft zijn internationals verboden om deze week de selectie te verlaten voor de afron ding van een transfer. „Ze zijn en blijven hier", zei Deschamps op het trainingscom plex van de Fransen, die zich voorbereiden op het duel met het Nederlands elftal. Zo'n anderhalf uur na de confrontatie tussen Frankrijk en Oranje sluit de transfermarkt. Wimmer Monaco haalt Stevan Jovetic AS Monaco heeft aanvaller Stevan Jovetic (foto) overgenomen van Internazionale. De 27-jarige Montenegrijn tekent een contract tot medio 2021. Jovetic speelde sinds 2015 voor Inter. Met de aankoop speelt AS Mo naco alvast in op de transfer van Kylian Mbappé. De 46-voudig international werd afgelopen winter verhuurd aan Sevilla waar hij zes doelpunten maakte in 2t wedstrijden. Flitsen 'Ik heb niet lekker geslapen de afgelopen twee nachten' Willem II Quote van de dag Oranje zal het van geloof, discipline, vertrouwen en een vleugje geluk moeten hebben, morgen tegen Frankrijk. Dat treft: Wesley Sneijder is binnenboord. Nooit te beroerd voor wat bravoure en positivisme. Krachtpatsers Twee jaar later kwamen Les Bleus op bezoek in de Arena voor een oefen duel, in maart 2016. In de eerste helft moest Sneijder zich al na 37 minuten laten vervangen. Gebles seerd, maar ook onmiskenbaar ver zopen tussen de Franse krachtpat sers. „Wat we daarvan kunnen le ren?", kaatst Sneijder de vraag. „Dat je tegen een ploeg als Frankrijk de ruimtes heel klein moet houden. Als je ze een paar meter teveel geeft, ben je kansloos." Het meest logische antwoord lijkt een speelwijze zoals Oranje die op het WK van 2014 uitvoerde, met vijf verdedigers, anticiperend op de uitbraak van - met name - Arjen Programma Groep A Stand Eerst even een paar zorg wekkende feiten. Vo rige week, als nieuwe speler van Nice, kwam Wesley Sneijder er in het Champions League-kwalifica tieduel met Napoli amper aan te pas. Afgelopen weekend verloor hij met zijn club met 3-0 van het gepromoveerde Amiens. En waar de meeste topvoetbal- Iers er ondertussen al twee maanden voorbereiding op hebben zitten, is Sneijder pas drie weken serieus in (groeps)training, sinds zijn trans fervrije vertrek bij Galatasaray. „Ik voel me hartstikke goed," zegt Sneijder niettemin. Hij heeft de boordjes van zijn KNVB-polo over eind gezet: een subtiel modestate ment van 'wie-maakt-mij-wat'. „Uiteindelijk ben ik sneller wed- strijdfit geworden dan oorspronke lijk was gepland. Topfit is mis schien een groot woord, maar ik kan absoluut spelen." Nog wat onrustbarende zaken dan. De laatste drie keer dat Neder land tegen Frankrijk speelde, werd tamelijk kansloos verloren. Twee keer deed Sneijder zelf mee, zo ook bij de vermaarde veegpartij in Pa rijs, in maart 2014 (2-0). Dat oefen duel zette toenmalig bondscoach Louis van Gaal aan tot een rigou reuze koerswijziging, richting het WK in Brazilië. De wijze les: zon der tactische list kwam Oranje kwaliteit tekort. Toen al. Robben. Sneijder knikt. „Het is niet aan mij, maar ik zou dat wel een goede optie vinden. Dat is alweer drie jaar geleden, dat weet ik, maar toch waren er vrij veel spe lers toen ook al bij. De Vrij, Daley Blind, Wijnaldum, Martins Indi, Memphis. De voorbereiding is nu kort, maar ik geloof dat wij die speelwijze echt nog wel goed kun nen uitvoeren." WK-KWALIFICATIE ledereen moet weten wat erop het spel staat morgen woensdag 30 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL u Het Neder lands elftal krijgt morgen in de WK-kwali- ficatiewedstrijd tegen Frankrijk te maken met de Italiaanse scheidsrechter Gianluca Roc- chi. De 44-ja- rige arbiter uit Florence geeft om 20.45 uur het eerste fluit signaal. H Kevin Wimmer (24, foto) speelt komend seizoen voor Stoke City. De verdediger komt over van Tottenham Hotspur dat ruim 19 miljoen euro ontvangt voor de Oos tenrijker. Alles voor een VOETBAL - Dylan van Baarle ligt wakker van de sponsor perikelen bij zijn ploeg Cannondale-Drapac, die dreigt te verdwijnen. Mo El Hankouri wordt door Feyenoord een jaar uitgeleend aan Willem II. De twintigja rige buitenspe ler trainde gis teren al mee met de Til- burgse eredivi sieclub. Thomas Lam speelt dit seizoen voor FC Twente. De club uit Enschede huurt de ver dediger van Nottingham Forest. Het doelpunt van Mario Mandzukic in de finale van de Champions League tegen Real Madrid was de mooiste van het seizoen 2016-2017. Dat heeft een poll op de website van de UEFA uitgewezen. Sjoerd Mossou Noordwijk Morgen 20.45 uur Frankrijk - Nederland 20.45 uur Bulgarije - Zweden 20.45 uur Luxemburg - Wit-Rusland Zondag 18.00 uur Nederland - Bulgarije 18.00 uur Wit-Rusland - Zweden 20.45 uur Frankrijk - Luxemburg 1. Zweden 6-13 (12-4) 2. Frankrijk 6-13 (11-5) 3. Nederland 6-10 (13-6) 4. Bulgarije 6-9 (9-12) 5. Wit-Rusland 6-5 (4-11) 6. Luxemburg 6-1 (6-17) -Wesley Sneijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22