VINCENT LUISTERT RADIO Boer Jos en Dycke, hebben ze nog verdere introductie nodig? Na acht jaar zijn ze nog dolgelukkig met elkaar. „Soms ben ik zó verliefd." Op den duur praatten we alleen nog met elkaar Benefiet De Breij he worst is still to come for people I down-stream today, but tomorrow I that's a different story, we will even tually say goodbye to Harvey." Dit is de weer vrouw van Houston Public Media News, on derdeel van NPR, de Amerikaanse publieke omroep. Geen reclame, non-stop coverage of the disaster. Harvey is all around, het is de zwaarste tro pische storm in tijden, misschien wel aller tij den. Op sommige plaatsen is al 42 inch regen gevallen. 42 inch, dat is 106 centimeter, zoveel valt er bij ons in een heel jaar niet. Hier is het al Code Oranje als er 3 centimeter verwacht wordt. Trump, die de orkaan, hoorde ik net op een evangelische zender, op zijn geweten heeft, hij is immers de duivel zelve. Het is voor de presentatoren een verademing om even over Trump te kunnen praten, tussen de ooggetui genverslagen door. Ik hoor een man die een video opnam toen het water zijn huis na derde. Vlak voordat het verzwolgen werd noemde hij zijn telefoonnummer, hij zat zelf in een boom, die niet omviel. Hij werd gered en naar een pizzahut gebracht die op een heu veltje lag. Toen hij daar eenmaal was, postte hij zijn video en meteen kreeg hij berichten van honderden mensen die hem onderdak aanboden. Het was, zei hij plechtig, de hand van God die hem uit de boom had geplukt. We schakelen naar het enorme opvangcen trum waar evacués terechtkunnen. Er worden douches binnengebracht, kookgerei wordt geïnstalleerd en honderden vrijwilligers mel den zich aan. Als we een sms sturen naar 9990 doneren we 10 dollar, heel graag. Spullen zijn ook welkom, er is een dringende behoefte aan plus size vrouwenkleding. Harvey regent en waait op zowel Republikei nen en Democraten. Als hij dit goed aanpakt, zou de wind hem wel eens een enorme lift kunnen geven, en die kan hij wel gebruiken. Hij staat er niet best voor. Maar als hij ook maar één woord verkeerd zegt, is hij de men sen definitief kwijt. Intussen zenden de muziekzenders uit Houston muziek uit, alsof er niets aan de hand is. The Doors, Riders On The Storm. Katy Perry bij rechter Gisteren nog. Zomaar ineens voelde ze die vlinderachtige verliefdheid. Dycke stond in de boerenschuur, Jos schui felde langs en gaf haar spon taan een kus. „Met elf Polen op een afstandje. Kijk, na acht jaar is het houden van geworden, maar soms ben ik nog zó verliefd. Als je iets krijgt, waar je niet op re kent, zoals gisteren", glimlacht Dycke. „Ach, een ingeving", haalt Jos quasinonchalant de schouders op. Ze zitten aan tafel in de fraaie keuken van de prachtige boerderij in Steenderen, een plaatsje verscholen in de Achterhoek. Dycke heeft net een nieuwe bos gladiolen aangeprezen. Toen ze in 2010, een paar maanden nadat hun liefde via Boer Zoekt Vrouw was opgebloeid, op de boerderij kwam wonen, moest ze een jaartje wen nen. Maar ze had niet voor niets de opleiding bloemsierkunst gedaan. „Je had al groene vingers", zegt Jos. „Dycke zorgt voor de goede mix. Ik vind de mooiste gladiool degene die het meeste geld op levert. Zij heeft een vrouwenblik voor de kleur en combinatie." Dycke is van de gladiolen gaan hou den. „Is geen madeliefje hè. Die stevige stengel, de gladiool staat er echt. Het is niet voor niets de bloem van de overwinning." De vergelijking met de liefde is snel gemaakt. Ook boer Jos en zijn Dycke voelen zich winnaars. Eikaars winnaars, benadrukken zij. Talloze boeren vonden door het programma de liefde, maar Jos en Dycke spreken na al acht jaar nog het meest tot de verbeelding. Door de spanning, de puurheid en de verbondenheid, tot op de dag van vandaag. „Ik was niet op zoek naar een man, maar ineens werd ik ge- triggerd door die blauwe ogen, die statige man die wat onhandig in de camera kijkt", herinnert Dycke zich de oproep van de gladiolenkweker in 2009. Jos: „De jaren vliegen voorbij, maar dat jaar was zo speciaal. Wat je dan overkomt, is met geen pen te beschrijven." Ze herkennen dat ook bij andere BzV-boeren, die ze komende zondag zien op de streekmarkt in Tol- dijk, Boer is Troef, hun initiatief. „Vorig jaar negen boeren, nu zestien. Iedereen wil erbij horen. Het is één grote reünie, we vinden het allemaal leuk om elkaar te zien." Vraagbaak Jos Sloot is al jaren vraagbaak voor andere boeren. Voor adviezen, tips, of gewoon een praatje. „Ze weten me vaak te vinden. Ook de jongeren. Toch een kwestie van ervaring, maar het gaat over meer dan liefde en Boer Zoekt Vrouw, ook over werk. We zitten allemaal in dezelfde sector en lopen tegen bepaalde dingen aan. We kunnen dus veel kennis met elkaar delen." De liefde verveelt nooit, zeggen ze. „Daarom kij ken wij elk jaar weer uit naar een nieuw seizoen Boer Zoekt Vrouw, de herkenning, de spanning, en Quote van de dag CONCERT Met een bene fietconcert in het Utrechtse TivoliVreden- burg zamelt Claudia de Breij 9 oktober geld in voor kanker patiëntjes en hun ouders. Ze wil dat er ouder- kindkamers komen in het Prinses Maxima Centrum. arvey Vandaag bezoekt Trump het rampgebied. Dan naar Trump. Hij komt, men verwacht dat hij een verbindende toon zal aanslaan. Reageren? vincent@persgroep.nl POP Katy Perry wordt voor de rechter ge sleept door een vrouw die hielp het decor van een concert op te bouwen. Christina Fish verloor een teen toen ze een muurtje moest verplaatsen. Niemand nam de moeite een ambulance te bellen. Dennis Jansen —Koen Wauters blikt in Humoterug op het begin van Clouseau, toen de band zó populair was, dat de leden werden afge schermd van fans. woensdag 30 augustus 2017 steeds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20