iSii met carnavalTOf»- O Nederlander heeft slecht gevoel over eigen financiën Het gaat goed met de economie, maar Nederlanders hebben absoluut niet het gevoel dat ze daarvan profiteren Walcheren Lesley Kerkhove kan Nederlandse eer niet redden op US Open Foto's worden nét iets zonniger in de centrale Het verschil tussen wat we met onze economie zien gebeuren en wat we in onze eigen portemon nee voelen, was in 30 jaar niet zo groot. Dat blijkt uit cijfers over het consumentenvertrouwen die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) onlangs naar buiten bracht. Nederlanders zijn bijzonder en thousiast over de toestand van de economie. Het gevoel over de ei gen financiële situatie houdt daarmee echter geen gelijke tred. Dat ligt nog steeds op een be scheiden niveau en stijgt de laat ste maanden amper. De laatste ke ren dat beide sentimenten struc tureel zo ver uiteenliepen, was in 1986. Dat mensen niet superenthou siast zijn over hun eigen situatie, is niet zo vreemd, zegt Peter Hein van Mulligen, hoofdeconoom van het CBS. De ontwikkeling van de lonen blijft namelijk al jaren ach ter bij de groei van de economie. „Sinds de eeuwwisseling is het bruto binnenlands product in Ne derland met 12 procent gegroeid. Het besteedbaar inkomen van de gemiddelde Nederlander is echter met 3 procent gedaald." Van elke euro die er verdiend wordt, gaat inmiddels nog maar 73 cent naar de werknemer. In 2013 was dat nog 78 cent. Het bedrijfs leven en de aandeelhouders wor den steeds machtiger en trekken daardoor een groter deel van de koek naar zich toe. Die trend doet zich wereldwijd voor. Diverse prominenten, bijvoor beeld minister Dijsselbloem (Fi- Verbetering van de koopkracht moet niet van ons, maar van een nieuw kabinet komen nanciën) en Klaas Knot van De Nederlandsche Bank, riepen be drijven bij herhaling op om hun personeel hogere lonen te betalen. Ook Christine Lagarde van het In ternationaal Monetair Fonds zei een paar maanden terug dat de sa larissen in Nederland omhoog moeten. Loonafspraken zijn in Neder land echter een zaak van werkne mers en werkgevers. Vakbonden hebben uiteraard wel oren naar hogere lonen, maar werkgevers willen er niet veel van weten. „De koopkrachtverbetering moet niet van ons, maar van een nieuw ka binet komen", zei Hans de Boer, voorman van werkgeversorgani satie VNO-NCW eerder dit jaar. Hij ziet meer in lastenverlichting dan in hogere salarissen. »P16 Nieuwsmedia ZEELAND12 Geld Goed O Schotland Het lukt de Zeeuwse scholen maar niet om de vakanties op elkaar af te jjSËS stemmen. Dit keer is er gedoe rond de carnavalsvakantie. Sommige j- scholen geven hun leerlingen vrij in de week van 12 tot en met 16 V februari, terwijl andere dat pas een week later doen. ZEELAND 2 ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE Economie floreert, loon niet Sander van Mersbergen Den Haag - Hans de Boer (VNO-NCW) woensdag 30 augustus 2017 20°C Plaatselijk pzc.nl veel regen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1