c* Margreet verkoopt het best B en W willen garanties voor haalbaarheid zorgappartementen AntwanTolhoek denkt stiekem aan een etappezege 'Ons kent ons', dat gaat René Verhulst straks missen Owen is Kees De afwijzing door B en W van het plan voorzorgappartementen in Sluiskil is gebaseerd op verkeerde argumenten. Wethouder Frank van Hulle lijkt niet goed op de hoogte. Dat vinden M2 Makelaars en De Zorgbalie, die betrokken zijn bij het plan. De Vlissingse kreeg de felbegeerde bokaal uit handen van juryvoorzit ter en schrijver Thomas Verbogt. Ze was daarvoor in Amsterdam met vier andere genomineerden, die waren overgebleven uit dertig kan didaten. Margreet de Haan (49) werkte lang in de boekwinkel van de Ho geschool Zeeland, maar nam bijna twee jaar geleden boekhandel 't Spui over met haar zus en zwager. Ze verkoopt niet alleen boeken, ze organiseert er hele evenementen rondom en weet zo veel mensen te verleiden naar de Oude Markt in Vlissingen te komen. Dat was voor de jury ook de reden haar de prijs te gunnen. De winnares is overdonderd. „Deze titel is heel prestigieus in boekenland. Ik ben nu een jaar lang ambassadeur, krijg een column in een boekenblad, mag recensies schrijven en ga zo maar door. Maar eerst morgen weer gewoon lekker in de winkel werken." Projectontwikkelaar Roobeek wil aan de Pierssenspolderstraat, op de plek van het oude water schapslab, 55 appartementen bouwen. Ouderen die daar gaan wonen, kunnen er alle mogelijke zorg krijgen. B en W besloten vorige week het ontwerpplan van Roobeek niet in procedure te brengen, om meerdere redenen. Een belang rijk argument is dat onduidelijk zou zijn welke partij straks de zorg gaat leveren in het complex, liet wethouder Frank van Hulle weten. Daardoor zou de 'econo mische haalbaarheid' van het plan niet gegarandeerd zijn. De betrokken partijen zijn daar verrast over, George van Lieshout van De Zorgbalie voorop. Zijn or ganisatie staat aan de lat om ter plekke zorg te leveren, benadrukt hij. Anders dan B en W beweren is De Zorgbalie niet slechts een 'zorgmakelaar' die optreedt als schakel tussen zorgvragers en - aanbieders, maar ook een 'echte' zorgaanbieder, geeft hij aan. „We willen in Sluiskil zelf alle zorg op ons nemen, met eigen teams. Toegegeven: dat hebben we op deze manier nog niet eerder ge daan. Misschien is er daardoor onduidelijkheid ontstaan." Van Lieshout heeft inmiddels een af spraak met Van Hulle om uitleg te geven. Een ander argument van B en W: de behoefte aan de woningen wordt in het plan niet aange toond, mede doordat die niet voor een specifieke doelgroep zouden zijn. Daar snapt makelaar Tommy van Overmeeren van M2 Make laars, die de appartementen aan de man moet brengen, niets van. „Ouderen in Sluiskil wonen nu vooral in verouderde huizen. Veel Het lijkt wel of ze nu al een lijst willen met wie er straks precies gaan wonen -Tommy van Overmeeren, M2 van hen hebben steeds meer zorg nodig. Ze willen in hun dorp blij ven, maar zitten vast." En los daarvan, zegt Van Overmeeren: „Een projectontwikkelaar, een makelaar en een zorgorganisatie gaan toch niet zo veel tijd en energie steken in een onhaalbaar plan? Ik begrijp niet dat de ge meente dit niet ziet als een enorme kans. Dit past in de wens van de overheid dat mensen lan ger thuis blijven wonen, en er zit geen gemeenschapsgeld in." Van Lieshout sluit zich daarbij aan. „Dit is een zorgcomplex nieuwe stijl: met hulp naar behoefte. Het is voor een gerichte doelgroep uit de hele regio." Volgens Van Over meeren stellen B en W onrede lijke eisen. „Het lijkt wel of ze nu al een lijst willen met wie er pre cies gaan wonen. Er is veel be langstelling, maar ik kan natuur lijk pas écht beginnen als we gaan bouwen. Op deze manier blijven we op elkaar wachten." B en W zien overigens meer be ren op de weg, onder meer op het gebied van parkeren en veilig heid. Initiatiefnemer Roobeek is daarmee aan de slag en legt bin nenkort een aangepast plan neer in het gemeentehuis. If dinsdag 29 augustus 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND12 Margreet de Haan is de beste boekverkoper van Nederland. De mede-eigenaresse van boek handel 't Spui in Vlissingen kreeg die titel gistermiddag van de landelijke Stichting Elspeet. Wendy Wagenmakers Vlissingen M FOTO RUBEN OREEL Afscheidsinterview ZEELAND8 Owen Kaat uit Goes speelt de rol van Kees Dijkstra in de film Schippers van de Kame leon ZEELAND5 Onbegrip over afwijzen plan Martijn de Koning Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71