Scholiere slaagt ook bij rechter niet voor vwo 5 opvanglocaties in conventiecentra in Houston en omliggende steden. Brock Long, de baas van de Ameri kaanse noodhulpdienst, zei tegen CNN dat Texas nog jaren nodig zal hebben om er weer bovenop te ko men. Harvey geeft zich bovendien nog niet gewonnen: er wordt meer regen verwacht. Maar Texanen zijn taai, bracht politiechef Art Acevedo in een videoboodschap in herinne ring. „Dit is Texas, we komen er wel doorheen." Mede dankzij Twitter. Een vrouw die op het punt stond te bevallen kon dankzij een online op- Trieste beelden van roep van haar wanhopige man op tijd bewoners in de omge- naar het ziekenhuis worden gebracht, ving van Houston die Twee vrienden zagen zijn bericht, door het stijgende pikten het gestrande stel op met hun water zijn overvallen, truck, maar raakten ter hoogte van foto's ap/reuters/twitter het Marriott Courtyard hotel in het zuidwesten van de stad alsnog vast in de watermassa. Hotelmedewerkers richtten al een provisorische verloskamer in en trommelden drie verpleegkundigen op die in een van de kamers logeer den, vertelde hotelmanager Crystal Manker aan de Washington Post. Net op tijd verscheen een vuilniswagen. Een groepje mannen, tot hun middel in het water, hees de aanstaande moeder in de cabine en de truck ploegde voort naar het ziekenhuis. De jongste Texanen laten zich dui delijk niet afschrikken door een or kaan. Verderop, in Corpus Christi, werd de zoon van Irma Rodriguez geboren terwijl de wind rond het zie kenhuis gierde. Op advies van een verloskundige gaf ze het jongetje een passende naam: Harvey. Het College voor Toetsen en Exa mens (CvTE) hoeft de uitslag voor het examen Frans niet te wijzigen, zo bepaalde de kortgedingrechter in Utrecht. De toets Frans lag onder vuur, omdat daarin fouten zaten. Het CvTE had dat erkend en voor ieder een de beoordeling voor het exa men Frans iets aangepast. Maar de compensatie betekende volgens de advocaat nog steeds geen goede be rekening van de scores. Daardoor haalde ze een 4 voor haar examen Frans terwijl ze een 4,1 nodig had om haar diploma te halen. Omdat ze zonder diploma niet naar de uni versiteit kan, spande ze een kort ge ding aan om haar gelijk te halen. Maar volgens de rechter heeft het CvTE niet onrechtmatig gehandeld. Bovendien valt niet meer te achter halen of het meisje inderdaad een 4,1 had gehaald als een bepaalde vraag direct was goedgekeurd. Want volgens de rechter is niet uit te sluiten dat de algemene norme ring voor het examen ook zodanig zou zijn aangepast dat ze toch op 4,0 was uitgekomen. De compensatie en normering zijn in een speciale regeling vastge legd en de rechter vindt dat die re geling op een juiste manier is toe gepast. De rechter erkende dat het uitermate zuur is, dat iemand met zo'n klein verschil zakt, maar zegt dat er altijd grensgevallen zullen zijn. Het was de eerste keer dat het CvTE voor de rechter moest komen. Voorzitter Pieter Hendrikse is te vreden met de uitspraak. „Het is voor ons een bevestiging dat het normeringssysteem van de cen trale examens deugt." Hij vindt wel dat het examen Frans volgende keer beter moet. Daar wordt aan ge werkt. Rector Jan Hadders van het Mencia de Mendoza Lyceum had zijn leer linge een overwinning gegund. „We gunnen elke leerling zijn of haar diploma. En ik vond dat zij een punt had. Ze heeft zich in de rechts- zaak kranig geweerd. Het is uiter aard niet leuk dat er een fout in het correctiemodel voor het examen zat." Volgens Hadders had een wijzi ging van de examenuitslag, in het geval dat de rechter de leerlinge ge lijk had gegeven, grote consequen ties kunnen hebben voor andere leerlingen. Mogelijk hadden ge zakte leerlingen, niet alleen in Breda maar overal in Nederland, een herkansing of herziening van de uitslag Frans opgeëist om zo als nog het diploma te halen. Onderwijsadvocaat Wilco Brus- see gaat overleggen met de scho liere om te kijken of ze in beroep gaat, een bodemprocedure begint of dat ze het erbij laat zitten. dinsdag 29 augustus 2017 Orkaan Harvey veroorzaakt zware regenval in het zuiden van Texas Dallas Hous ton San Antonio gisteren Omorgen vandaag Corpus Christi Een 18-jarige vwo-scholiere uit Breda is er niet in geslaagd om via de rechter haar uitslag van het examen Frans te wijzigen. Ze had nipt te weinig punten voor Frans gehaald en zakte daarmee voor haar hele eind examen. Geert Nijland Breda/Utrecht De scholiere had een 4,1 voor haar Frans nodig om haar vwo- diploma te halen, maar bleef steken op een 4,0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5