w: 'Ik maak steeds minder fouten' 13 T (X Twee keer kans op een medaille i 2V Froome heet maar zelden. Daarom staat iedereen aan de start met de gedachte om direct hard te gaan fietsen." Een goede voorbereiding is dus een must. Het appje dat hij in de groepsapp van LottoNL- Jumbo krijgt van ploegleider Gri- scha Niermann sluit daar mooi bij aan. Tolhoek tikt op een van de fo to's die hij krijgt: een beeld van Google Streetview, van een be langrijk punt op de route van de tiende etappe, met in tekst een mededeling, tip of waarschuwing. „Deze foto's zijn voor iedereen en zelf pik ik daar soms nog din gen uit die voor mij belangrijk zijn", legt Tolhoek uit. „Ik plak elke dag een papiertje met mijn ei gen aantekeningen op mijn stuur. Vanaf hoeveel kilometer een klim Soms heb je zo'n gevoel. Let maar op, Antwan gaat nog een etappe winnen begint of waar ik per se voorin moet zitten, bijvoorbeeld. Daar heb je op zo'n rustdag natuurlijk nog net iets meer tijd voor. En ik moet zeggen: je denkt vooraf dat je zo'n rustdag niet nodig hebt, maar het is echt wel even lekker. De laatste dagen ben ik al zó vaak bijna gevallen. Je merkt gewoon in het peloton dat de concentratie wat afneemt." Kudde koeien „Gelukkig ben ik steeds goed weg gekomen", lacht hij. „Ik denk trouwens ook dat dat soms onbe wust gaat. In een peloton rijden doe je vaak automatisch. Je ver trouwt op je zintuigen. Het is net een kudde koeien. Je weet niet eens hoe de bocht gaat, maar je rijdt gewoon mee." Hij begint, kort voor het avondeten wordt ge serveerd, weer wat te geeuwen, maar wil ter afsluiting nog best even vooruitblikken op de ko mende twaalf etappes. „Er komen zware etappes aan", zegt Tolhoek. De Vos knikt in stemmend, de renner vervolgt. „Ik zal voor Steven blijven rijden, want hij is de kopman en ook al staat hij in het algemeen klasse ment achttiende op 4.46 minuten van Froome, hij heeft in het verle den al bewezen dat hij in de laatste week van grote rondes bij de be sten hoort. Zelf hoop ik nog op een dagzege of een goede klasse ring. Het zou mijn eerste zege zijn als profwielrenner. Waarom niet gelijk goed beginnen?" last meer. Dat is heerlijk, zowel voor mijn lijf als voor mijn hoofd. Ik weet nu dat ik ongeremd aan het toernooi kan meedoen." Bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, waar de Vlissinger niet aan meedeed, stelde Neder land vorig jaar zwaar teleur. Al leen Anicka van Emden verze kerde zich van een medaille; zij greep brons. De vroege uitschake lingen van de anderen zorgden voor veel kritiek. Daarna was het ook lange tijd rumoerig door de centralisatie van het topjudo, waarbij alle internationals ver plicht op Papendal moesten gaan Gisteren is het wereldkampioen schap in Boedapest begonnen. Van 't Westende komt morgen voor het eerst op de mat, voor zijn duels in de klasse -73 kilo. Inmid dels staat hij achttiende op de we reldranglijst en dus wordt hij ge acht meerdere rondes door te ko men. „Op de meeste toernooien die ik dit jaar gejudood heb, was ik wel een zekerheidje voor de kwartfinales. Ik heb gemerkt dat ik nog steeds stappen vooruit maak. De progressie gaat niet al tijd zo snel als ik eigenlijk wil, want het liefst was ik nu al een echte medaillepakker, maar ik groei nog steeds. Ik maak steeds minder fouten." Van 't Westende is fit voor het toernooi, maar kende een moei lijke voorbereiding. Dat kwam door een handblessure. „Eigenlijk wist niemand wat er precies was. Er heeft zelfs even gips om geze ten." Bij de Grands Prix van Ge orgië en China (beide keren een zevende plek) en de Grand Slam van Rusland (vijfde) reikte hij wel ver, maar worstelde hij nog wel wat met die kwet suur. Momenteel is hij dankzij een cortiso- nenspuit vrij van pijn. „Het is altijd lastig wanneer je zo'n spuit moet la ten zetten. Ze zijn daar altijd voor zichtig mee. Dat snap ik ook wel. Maar misschien was het beter ge weest als ik 'm wat eerder had gekre gen... Maar goed, nu heb ik dus geen enkele LANDENTOERNOOI De progressie gaat niet altijd zo snel als ik eigenlijk wil, maar ik groei nog steeds trainen. „Inmiddels kun je wel zeggen dat het weer rustig is", vertelde Van 't Westende. „Het loopt nu op rolletjes hier. Ik ben in elk geval heel tevreden, er zijn genoeg trai ningspartners en de begeleiding op allerlei gebieden is goed. Ik ga ervan uit dat je het effect op dit WK terug gaat zien en dat we als land ook beter presteren dan in Rio." dinsdag 29 augustus 2017 goed beginnen?' val in de eerste rit en hoopt vurig op dagsucces in de Vuelta. foto cor vos - Piet de Vos, buschauffeur A De Zeeuwse renner midden in het peloton, fotomitchellminnaard Sam van 't Westende komt op de grotere toernooien steeds dichter bij de medailles. „En dat is wel zo mooi", zei de 26- jarige Vlissinger woensdag, tij dens de presentatie van de WK-ploeg op Sportcentrum Papendal. „Want over drie jaar zijn de Olympische Spelen in Tokio. Daar wil ik natuurlijk meedoen om de plakken." Roeland van Vliet Papendal A Sam van 't Westende. fotoanp - Sam van 't Westende Voor Sam van 't Westende kon het niet mooier: in juni besloot de Interna tionale Judo Fede ratie een landen- toernooi toe te voe gen aan de grote evenementen. En zijn gewichtsklasse (-73 kilo) speelt daar een promi nente rol in. „Ik heb nu zowel bij de WK's als de Olympi sche Spelen twee keer kans op een medaille." Het teamtoernooi bij het WK in Boe dapest is zondag. Binnen de judo- sport zijn er veer tien categorieën, voor het teamtoer nooi is gekozen voor zes daarvan. „Voor mij kan het niet mooier. Ze zul len altijd iemand in mijn klasse nodig hebben." Voor de Spelen in Tokio van 2020 geldt niet dat Van 't Westende zich al rijk mag rekenen. Landen mogen im mers alleen ju doka's opstellen die zich ook individueel gekwalificeerd heb ben. „Het kwalifica tieproces begint in 2018. Ik moet zor gen dat ik bij de beste achttien van de wereld sta om me rechtstreeks te plaatsen. Ik sta nu precies achttiende."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41