O O) 0) O 12 ZEELANI Kerkhove debuteert vandaag 17.00 uur Medailleregen voor Schouwse ruiters Patrick Marteijn is weer 's lands beste Van den Driest krijgt Hoek als opponent Vuelta-debutant Antwan Tolhoek deed op de rustdag waar een rustdag voor is: slapen en terug- en vooruitblikken. TOLHOEK GAAT VOL VOOR DAGSUCCES Tennisster Lesley Kerkhove komt vandaag in New York om 17.00 uur op de baan voor haar eerste partij ooit in het hoofdtoernooi van een Grand Slam. De Schouwse speelt op de US Open de eerste partij van de dag op baan 14. Haar tegenstandster is de Roemeense Sorana Cirstea, de nummer 54 van de wereld. Kerk hove staat 171ste. De 27-jarige Cirstea over leefde dit jaar in de eerste drie Grand Slams telkens de eerste ronde. De winnaar van dit treffen speelt in de tweede ronde tegen de als twaalfde geplaatste Jelena Ostapenko en de Spaanse Lara Arruabarrena. Kerkhove plaatste zich voor het hoofdtoernooi door drie opeen volgende zeges in de kwalificaties. De Schouwse Ruiters waren op de Hippiade (Nederlands kampioenschap voor basisrui- ters) voor pony's in Ermelo succesvol. Het viertal van de club uit Dreischor behaalde goud in de klaase M cat. DE. In de klasse L AB veroverde het zestal zilver. En in de categorie DE brons. Brons was er ook voor Deen van den Beedijk met Orchid's Wood Nyph in het springen L categorie DE. De voor de Veerse Ruiters uitkomende Anouchka Marinissen (Veere) behaalde brons in de klasse Mi categorie C dressuur. Dat ere metaal was er ook in de klasse L springen voor Jet de Vos (Weelruiters) uit 's-Heer Abtskerke. Tennisser Patrick Marteijn van Tiola uit IJzen- dijke heeft op de nationale veteranenkampi- oenschappen in Etten-Leur zijn titel in de mixed 55+ overtuigend geprolongeerd. Samen met Carole de Bruijn klopte de West-Zeeuws- Vlaming op het park van TC Etten in de halve finale Karien Theeuwes en Felix Boerma (6-1 6-2) en in de finale het koppel Lucienne van den Broek/Just Palm (6-2 6-0). In het enkelspel verloor Marteijn in de kwart finale van de latere toernooiwinnaar Hans van den Brande, met een actuele rating van 3,3. „Ik speelde tactisch goed, maar de uitvoering liet te wensen over." Voetballer Adreano van den Driest gaat dit seizoen bij Achilles Veen spelen. De uit Mid delburg afkomstige speler is nog niet meteen speelgerechtigd, meldt zijn nieuwe club, want dat is afhankelijk van wanneer de internatio nale overschrijving afgerond is. Van den Driest speelde afgelopen seizoen bij ENAD Polis Chrysochous, op het tweede niveau van Cyprus. Daarvoor zwierf hij over de wereld bij clubs in onder meer Angola, Portugal en Let land. Bij Achilles Veen speelt hij dit seizoen in de hoofdklasse, waarin ook Hoek speelt. zv Mark Boot Jos Feron Hij zit op het dakterras van het NH Hotel Ali cante als zijn telefoon gaat. De naam van zijn ploegmaat George Bennett verschijnt in zijn scherm. „Yo Bennett. No, no, I don't come to play poker." Antwan Tolhoek (23) blikt na melijk net terug op zijn eerste tien dagen in de Ronde van Spanje. Wat slaperig is de wielrenner uit Yer- seke nog wel, want op een rustdag moet gerust worden. Dat deed hij dan ook braaf. Na een losrijdrondje van anderhalf uur dook hij om drie uur 's middags zijn bed in. Zijn oordoppen gingen in en hij ver dween in een diepe slaap. Het communicatieteam van LottoNL- Jumbo schoot ervan in de vlekken. Een journalist van het AD wilde hem namelijk even voor de camera hebben, maar Tolhoek was niet wakker te krijgen. Communicatie manager Ard Bierens probeerde hem zachtjes te wekken en toen dat niet lukte trok Tolhoeks ka mergenoot Floris De Tier aan zijn benen. Dat hielp. Slaapdronken daalde hij op zwarte pantoffeltjes van de derde etage af naar de be gane grond. „Het is aan me te zien ook", lacht Tolhoek, als hij het filmpje bekijkt op zijn telefoon. Er is inmiddels - behalve om het ongelukkig geplande middagdutje - genoeg reden tot lachen voor de Zeeuwse Vuelta-debutant. Zondag finishte hij in Cumbre del Sol als 23ste, zijn beste klassering in de grote ronde tot nu toe. Het is een bevestiging dat hij, zoals hij zelf al zei, 'goeie poten' heeft. „De wond jes op mijn gezicht zijn gelukkig ook echt snel hersteld", vertelt hij. Maar buschauffeur Piet de Vos luistert mee en vult hem direct aan. „Zijn schouder is nog steeds een belemmering", stelt de inwo ner van Heinkenszand. „Dat is hij de afgelopen week ook steeds ge weest." Ziekenhuis Tolhoek knikt. De schouderbles sure, overgehouden aan de val op de eerste dag, speelt hem nog steeds parten. Hij wilde aanvanke lijk op de rustdag in het ziekenhuis een foto laten maken van het ge wraakte gewricht, maar de ploeg- artsen zeiden dat er sprake is van een kleine breuk of een scheurtje en dat doorrijden de kwetsuur niet verergert. „In een normale koers was je na zo'n val gewoon klaar, hè", denkt Tolhoek. „Nu merk ik dat het na een dag of vijf weer be ter gaat. Het is verstandig geweest dat ik de eerste dagen na die val rustig aan heb gedaan. Ik liet me zakken nadat ik Steven (Kruijs- wijk) had afgezet op een berg en probeer bidons en tasjes zo zorg vuldig mogelijk aan te pakken." Praten over zijn duikeling doet hij dagelijks. „Na mijn val kwamen echt heel veel renners naar me toe. 'Hoe kon dat nou?' 'Hoe viel je?' Normaal gesproken val je in een koers en dan is het, hup, naar huis. Mensen willen nu weten of mijn wondje weer 3 millimeter verder dicht is Omdat ik nu nog doorrijd, komen allerlei mensen voor de start naar me toe omdat ze willen weten of mijn wondje weer drie millimeter verder dicht is gegroeid, bij wijze van spreken. Dat vind ik wel leuk en natuurlijk ook aardig, maar ik heb liever dat ze over twee weken naar me toe komen omdat ik een supergoede uitslag heb gereden." De Vos denkt dat dat wel goed komt. Hij is aan zijn 25ste jaar als buschauffeur voor een grote wie lerploeg bezig en heeft al veel wie lerkoersen vanachter de schermen gevolgd. „Soms heb je zo'n gevoel", zegt hij ernstig. „Let maar op, Ant wan gaat een etappe winnen. Bij Antwan heb ik zo'n gevoel al een paar dagen." Bij de pokerende Ge orge Bennett is zijn gevoel heel an ders. Vorig jaar werd de Nieuw- Zeelandse renner nog tiende in het algemeen klassement, dit jaar won hij de Tour of California en reed hij een goed algemeen klassement in de Tour de France, tot hij door ziekte moest opgeven. Bennett lijkt er nog niet helemaal van hersteld en heeft het zwaar. „Ik voel me daarentegen de laat ste dagen best goed", vertelt Tol hoek ter geruststelling. „De andere jongens zeggen dat we best een zware eerste week hebben gehad. We hebben al 35 uur gefietst, dat is best veel. En we hebben al veel steile stukjes gehad, maar volgende week moeten we de echte cols op. Daar staat de Vuelta ook om be kend hè, veel aankomsten bergop. Dit jaar laten ze best snel een groep rijden, dus als ik in zo'n groep kom heb ik best kans om nog een rit te winnen. Het probleem is alleen dat je erg veel moeite moet doen om in een kopgroep te komen." „Hoe vaak in je leven krijg je nu een kans om een rit in de Vuelta te winnen?", vraagt Tolhoek reto risch. „Als je geen Contador of dinsdag 29 augustus 2017 NEW YORK PAARDENSPORT Het viertal van Schouwse Ruiters dat Nederlands kampioen ios geworden. TENNIS VOETBAL I Motorcrosser Mark Boot (foto) uit Kamperland heeft zijn leidende positie geconsoli- deerdin het Bel gisch kampioen schap. In Orp-le- Grand werd hij vierde in het dag klassement, na een vierde en achtste plaats (met val) in de manches. Bij de experten (veteranen) ver stevigde Aswin Vandamme uit Zuiddorpe zijn tweede plaats. De Zeeuwse wie lerploeg Jos Feron Lady Force heeft in Luxemburg de twintigste over winning van het seizoen behaald. Claire Faber, de Luxemburgse kampioen onder 23 jaar, tekende voor die zege. In haar thuisland sprintte Faber als snelste naar de fi nish op een heu vel. Haar ploegge note Dani Christ mas maakte het feest compleet door tweede te worden. 'Waarom niet gelijk Mitchell Minnaard Alicante Antwan Tolhoek (Yerseke) -Antwan Tolhoek a is bijna volledig hersteld van de lelijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40