Armeense kinderen weer opgedoken II Paradijselijke Caribbean 3 NPO komt met DWDD-achtig kinderprogramma rond het ontbijt Het moet een traditie worden, net zoals Sesamstraat dat was. Alleen wordt De Boterhamshow om kwart voor acht 's ochtends uitgezonden. Is dat nou handig? Ja, Marloes Rosendaal uit Rotter dam drilt haar drie kinderen de ochtend door. Maar wat wil je, als de wekker om half acht gaat en je moet pak 'm beet: wakker worden, aankleden, tandenpoetsen, boter hammen smeren én een deel er van opeten, haren kammen, veters strikken, jassen aandoen, spullen pakken en de deur uitgaan. Wat volgens haar niet in het rijtje past? Rustig een tv-programma kijken. „Dan schiet het ontbijten voor geen meter op." Toch is vers aangekleed tv-kij- ken in de ochtend precies wat de NPO gezinnen in heel Nederland wil laten doen. De Boterhamshow wordt een satirische, educatieve rubriek met een vette knipoog naar talkshows als De Wereld Draait Door. De personages zijn poppen, met als host Opper de Pop en huisdich ter Nico de Neus hoorn-juist, naar de huisdichter van de talkshow van Matthijs van Nieuwkerk. Su zanne Kunzeler, netmanager van NPO 3: „Het pro gramma is bedoeld voor kleuters, maar er zit ge- hebben. Oplettende kleuters kun nen met een 'geheim getal' uit de uitzending van die dag op een spe ciale site inloggen om zo een kijkje achter de schermen te nemen in de studio van De Boterhamshow. Dat kan alleen op de vroege avond, zodat ouders niet de hele middag met kleuters opgescheept zitten die zeuren om 'schermtijd'. Alleen snapt moeder Eva Reich- wein uit Papendrecht niet waarom haar kinderen van 5 en 8 niet ge woon naar het door haar geliefde Sesamstraat kunnen kijken, hoe leuk het nieuwe programma haar ook lijkt. „Ik vind het een gemis in de avond, ik ben met Se samstraat opgegroeid en had dat graag ook voor mijn kinderen ge wild." ochtendschema zou moeten pas sen, overweegt Venus Lurks juist haar, of liever gezegd Binks tijden, om te gooien om De Boterhamshow in te passen. De 6-jarige kijkt nu tv om half acht 's ochtends, naar pro gramma's zoals Shaun het Schaap. Dat kan straks educatiever, terwijl Lurks toch het broodnodige 'rust- momentje' behoudt. „Ik heb een kinderschoenenwinkel, Kleine Veters, mijn man is eigenaar van een brouwerij. Dat is druk, maar ik hou wel van netjes. Als Bink voor de tv zit kan ik even afwas oprui men, of was opvouwen." Ze is volgens Kunzeler niet de enige ouder die de kinderen vlak voordat de schooldag begint achter de buis laat kruipen. „We weten uit de kijkcijfers dat er 's ochtends veel kleuters kijken, daarom heb ben we dit tijdstip gekozen. Niet te vroeg, maar ook niet te laat zodat ouders niet in de problemen ko- Niet te vroeg, niet te laat. Volgens ons past dit goed in het ochtendritueel men om de kinderen op tijd naar school te krijgen. Volgens ons past dit goed in het ochtendritueel." Er is zelfs gedacht aan ouders die graag ook voor het avondspitsuur nog wat afleiding achter de hand noeg humor in die aantrekkelijk is voor ouders en oudere broers en zussen." De netmanager hoopt op een iconisch programma a la Sesam straat, dat naar een themakanaal is verdwenen. „We hebben Ajé Boschhuizen van de NTR ge vraagd om de ontbijtshow te ont wikkelen. Hij heeft kennis en er varing als eindredacteur van het Sinterklaasjournaal en als bewerker van Sesamstraat-scripts. Het zou mooi zijn als we weer zo'n tradi tie krijgen." Terwijl Rosendaal zich af vraagt hoe ze die in he melsnaam in het strakke AMERSFOORT De in Nederland opgegroeide kinderen Lili (11) en Howick (12) uit Armenië, wier moeder onlangs zonder hen werd uitgezet, zijn gevonden op een on derduikadres. Voor beide kinde ren dreigt nu ook uitzetting naar Armenië, een land waar ze nooit zijn geweest. Voogdij-instelling Nidos heeft hen op een 'veilige plek' onderge bracht. Vrijdag kreeg Nidos con tact met de Amersfoortse kinde ren. „De kinderen verkeren in goede gezondheid en maken het naar omstandigheden goed. Alle opties liggen open. We laten de kinderen eerst tot rust komen", laat een woordvoerster weten. Nidos een onderzoek in naar de situatie en de toekomst voor beide kinderen. Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer laat weten dat het 'allereerst goed nieuws is dat de kinderen zijn gevonden'. „Geluk kig is er nu zicht op ze, en hebben we de wetenschap dat het goed met ze gaat." Zij sprak er, net als diverse organisaties, eerder schande van dat de moeder op 14 augustus zonder de kinderen werd uitgezet. De bestuursrechter bepaalde twee weken geleden in een spoedprocedure dat de uitzet ting rechtmatig is. Kras.nl/37733 of bel 088-0885 886 dinsdag 29 augustus 2017 GO Lekker hoor, ochtend-tv Marlies van Leeuwen Carta van der Wal Rotterdam vroeg. FOTO MARCO DE SWART Venus Lurks en Peter Rouwen zijn blij met een educatiever programma voor hun zoon Bink 's ochtends —Suzanne Kunzeler, NPO 3 FOTO NTR M Nico de Neushoorn Geniet ook in 2018 van compleet verzorgde cruises met Kras en vaar als één van de eersten door de Caribbean per MSC Seaside. Compleet: vliegreis per TUI fly, transfers en 3 nachten in wereldstad Miami Veel zien: vanuit Miami naar o.a. Puerto Rico, St. Maarten en de Bahama's Bijzonder: geniet van een overweldigend uitzicht op zee vanaf de Panorama Pool of de unieke 360° Waterfront Promenade! Wekelijks vertrek: januari t/m oktober 2018 ANVR \s&y „et korting 12 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3