J! L 9 carrière in Ede voort te zetten i: - blematiek, grootschalige opvang van vluchtelingen, grote branden en, nog maar recent, een pijnlijke fraudezaak waarbij een mede werkster jarenlang geld wist weg te sluizen, zijn enkele van de vele dossiers die aandacht vergden en waar hij ook van heeft geleerd. Verhulst wil het burgemeester schap van Ede hetzelfde benade ren als dat van Goes. De gemeente is dan wel veel groter, het lijkt in zekere zin ook op Goes heeft hij al gemerkt. „Ik ben geen burgemees ter voor het Noorden of voor Lim burg. Waarom weet ik eigenlijk niet, ik heb wel een hekel aan te laat komen. Ik denk dat mijn kwa liteiten in het westen en midden van het land het beste tot hun recht komen. Maar ik begin nu echt blanco, alles is nieuw. Iets in het dialect naar iemand roepen, wat ik hier wel eens doe, dat ons- kent-ons, dat kan daar niet. Zulke dingen ga ik missen en dat moet je opnieuw opbouwen, maar ik wil vooral dicht bij mezelf blijven." Terugkijkend op bijna zeven jaar Goes, denkt Verhulst dat zijn bur gemeesterschap geslaagd is. „Ik had me drie dingen voorgenomen: het college en de raad op een goede manier voorzitten, mijn portefeuille goed beheren en Goes meer op de kaart zetten. Al blijft het lastig om te zeggen of dat is ge lukt, want je weet niet wat iemand anders had gedaan." Verhulst zal vooral mensen en situaties gaan missen. „Als je mij vraagt naar een hoogtepunt, dan noem ik saamho righeid en de inzet in de Goese sa menleving." Hij blijft om die re den ook ambassadeur van de Stichting Jayden (de Goese stich ting die zich inzet in de strijd te gen neuroblastoom kinderkanker, red.). De opening van de Obstacle Run, een van de evenementen van Jayden die zaterdag wordt gehou den, is de laatste officiële hande ling van René Verhulst als burge meester van Goes. En dan wacht op 8 september de Edese ambtsketen. Verhulst zal ze ker wat 'Goes' inbrengen in zijn nieuwe gemeente, die hij een 'sla pende reus' noemt. „In mijn ogen is men daar veel te bescheiden, al heeft dat aan de andere kant ook Ik ben geen burgemeester voor het Noorden of voor Limburg veel gebracht. Maar toch, De Hoge Veluwe is Ede, Kröller Müller is Ede, dat weten veel mensen niet." Verhulst ziet ook wel mogelijkhe den voor bijvoorbeeld een open luchtspektakel in Ede, of iets als het Mural Art-festival. „Daar ga ik voor ijveren." PZC ONLINE De - van voor de vakantie - vergeten broodtrommel in de schooltas kunnen we ook weer af strepen dit jaar. #overalbeestjes #eersteschool- dag dinsdag 29 augustus 2017 PC het ons-kent-ons missen r v p-jf X. ~- vA BitóÉie A Verhulst en zijn echtgenote Desiree Meulemans kwamen overal, dit voorjaar bezochten ze de festiviteiten rond het 800-jarig bestaan van buurtschap Wissekerke. foto johan van der heijden - René Verhulst, burgemeester Donderdag is er in de Grote Kerk een afscheidsreceptie voor René Verhulst. De buitengewone raads vergadering begint om 14.30 uur. Van 15.30 tot 19.00 uur is er gele genheid om persoonlijk afscheid te nemen van Verhulst en zijn vrouw Desiree Meulemans. A Verhulst verraste tientallen vrijwilligers met de Frans Naere- bout legpenning, zoals recent nog mevrouw Kraak-Van Loo in de ouderensoos in Wolphaartsdijk. fotomarcelledavidse COLUMNS Geniet u ook zo van de bij dragen van onze columnis ten? Elke dag zetten zij het nieuws in hun eigen per spectief. Soms ironisch, soms met bijtende humor, met een ontroerende eigen beschouwing of met een originele invalshoek. Mar leen Blommaert, Ernst Jan Rozendaal, Jan van Damme, Willem van Dam, Maan Leo, Maikel Harte, Nynke de Jong en Özkan Akyol, ze hebben allemaal hun eigen stijl. Mocht u een van de co lumns een keer hebben ge mist, geen nood: u kunt ze altijd nog teruglezen op de website: pzc.nl/columns. A Tijdens zijn burgemeesterschap heeft Verhulst tientallen nieuwe Goesenaren hun naturalisatieoorkonde overhandigd, zoals ook Ni Phu Ngwa in 2012. foto mechteldjansen TWITTER Belinda Verstappen @BelindaBelonda Het was gisteren voor veel kinderen weer de eerste schooldag. Dat leverde voor sommigen een verras sing op. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Commotie over herkomst lijken op expositie Real Human Bodies 2. Inspecteurs houden campings in de gaten 3. Bejaarden gered uit overstroomd tehuis nadat foto viral gaat 4. Verdachten autoinbraak aangehouden na achtervol ging Zierikzee 5. PvdA hoopt op meeval lertje voor Zeeland Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie ij facebook.com/depzc la) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37