M Slopers aan de slag in de schouwburg Bijna duizend handtekeningen voor behoud poppodium De Piek Oudste jeu de boulesclub van Nederland groeit door 7 Club Jeu de Boules Middelburg heeft een nieuw clubhuis. „Mannen van in de zeventig stonden weken lang te buffelen." dinsdag 29 augustus 2017 Emile Calon De vier mannen kij ken heel tevreden terug op de afgelo pen maanden. Het is gelukt, samen met de hulp van vele andere vrijwilligers van Club Jeu de Boules Middelburg, in korte tijd een nieuw clubhuis neer te zetten. Het is honderd vierkante meter groter dan het oude en is achttien bij twaalf meter groot. „Nu kunnen we hier weer fatsoen lijk terecht", aldus Jaap Mesu die nauw betrokken was bij de nieuw bouw. Wim Vermeule, Rinus Consemulder en Berend-Jan van Hoeckel beamen dat volmondig. Bijna twaalf jaar geleden ont stond bij Club Jeu de Boules Mid delburg het idee voor een nieuw clubhuis. Dat was nodig want het bestaande gebouw was te klein en vertoonde de nodige gebreken. Maar geld ontbrak, vertelt Ver meule. „We hadden net onze nieuwe hal met negentien banen klaar." Na verloop van tijd drong steeds meer het besef door dat een nieuw clubhuis echt nodig was. Druk De Middelburgse club is een van de oudste van Nederland en met bijna tweehonderd leden ook een van de grootste. Op speeldagen kon het vaak zo druk zijn in het gebouw dat de leden en de gasten nog nauwelijks nog ruimte had den om te bewegen, vullen Conse mulder en Van Hoeckel aan. „Bo vendien hadden we vaak proble- Jaap Mesu, Wim Vermeule, Berend-Jan van Hoeckel en Rinus Consemulder (vlnr) met op de achtergrond het clubhuis, foto lex de meester men met de riolering. En dan weer met dit en dan weer met dat." Twee jaar geleden haakten bestuur en leden de knoop door en werd besloten dat er iets nieuws moest komen. Vervolgens ging een bouwcommissie aan de slag en onderzocht wat allemaal mogelijk was. Mesu: „We bekeken allerlei opties, van houtskeletbouw tot en met het plaatsen van geschakelde units." Uiteindelijk kozen ze voor de laatste optie. Mede ook omdat hun club te maken heeft met erf pacht. „De gemeente kan over vijf tien jaar zeggen dat we weg moe ten. Deze units kun je zo oppak ken en verhuizen." Half april startte de sloop en nog geen vijf maanden later zitten de jeu-de-boulers heel tevreden in hun nieuwe clubhuis. De mannen van de bouwcommissie spreken Jeu de boules is vooral tactiek. En je bent constant aan het praten - Berend-Jan van Hoeckel lovend over de enorme inzet van de vele andere leden. „We hebben veel oudere leden, maar de inzet was enorm. „Mannen van in de ze ventig stonden hier wekenlang te buffelen." De Middelburgse organisatie is de oudste jeu de boulesclub van Nederland. „We bestaan 41 jaar." Volgens Van Hoeckel waren er twee oudere, 'uit Amsterdam', maar die bestaan niet meer. De le den komen voor tachtig procent van Walcheren. De rest komt voornamelijk van Zuid-Beveland. Maar er zijn ook enkele die elke keer de Westerscheldetunnel ne men om een balletje te kunnen gooien. Van Hoeckel: „Jeu de boules is vooral tactiek." En het mooie van het spel, zo vervolgt hij, is dat je moet communiceren. „Je bent constant aan het praten." Dat is volgens Vermeule ook de reden dat ze veel bedrijven over de vloer krijgen. „Tijdens zo'n bedrijfsuitje kan de manager gekoppeld wor den aan een schoonmaker. Zo le ren ze elkaar kennen op een heel ander niveau." Dit jaar promoveerde de club naar de derde klasse en er is hoop dat het lukt op dat niveau te blij ven. Consemulder vertelt dat het niveau van de spelers best goed is. Als bewijs vertelt hij dat hij deze zomer in Frankrijk, tijdens zijn va kantie, de eerst prijs won tijdens een plaatselijk toernooi. Met een glimlach: „Won ik toch maar mooi een grote fles champagne." Maurits Sep Middelburg Morgen vindt de voorlopig laatste voorstelling plaats in de schouw burg in Middelburg. Maar Vlaklan- ders is zeker niet het laatste spekta kel in het oude theater aan het Mo lenwater. Misschien moet het spek takel nog wel beginnen, als op 12 september de slopers aan de slag gaan. Hoondert uit 's-Heerenhoek voert de sloopwerkzaamheden uit. Binnen worden de vloerafwerkin gen, sanitair (tegelwerk), verschil lende plafonds en installaties ver wijderd en buiten een deel van de schoorsteen. De sloopwerkzaam heden zijn van 12 september tot ui terlijk eind oktober. Sommige on derdelen bevatten asbest, zoals de liftmotor, panelen en leidingwerk. Rond de schouwburg komen hek ken en bouwketen. Eén weghelft wordt afgesloten tussen de schouwburg en de Koepoort. Tegelijk met de renovatie van de schouwburg wordt de parkeervoor ziening uitgebreid en wordt het Molenwaterpark opnieuw inge richt. Vanaf begin december vinden de (ver)bouw werkzaamheden plaats. Die duren tot en met r juni volgend jaar. Er zijn bijna duizend handteke ningen voor het behoud van het Vlissingse poppodium De Piek binnen. Initiatiefnemer Jos Houtzager hoopt dat aantal de komende twee maanden fors te verhogen. René Hoonhorst Vlissingen Pianoleraar Houtzager schreef met hulp van Jaap van Boven het pro testlied 'Vlissingen huilt'. Het op het door Zwarte Riek gezongen 'Amsterdam huilt' gebaseerde lied beschrijft de droefenis die Vlissin gen overvalt als De Piek moet slui ten. In bijna een halve eeuw is het poppodium tot een onmisbaar cultureel bolwerk uitgegroeid, be toogt Jos Houtzager. „Dat vinden niet alleen oude hippies of men sen die in het verleden zijn blijven steken. Ook jeugdigen, zowel mu zikanten als muziekliefhebbers, komen graag in De Piek. Een op roep van een lid van de Hobbyis ten op radiozender 3FM bewijst dat wel." De handtekeningenactie loopt door tot in november, stelt Hout zager. Hij hoopt de komende we ken op steun uit den lande. „In de loop der jaren hebben hier hon derden bands opgetreden. We ho pen uit steunbetuigingen uit die hoek. Door het delen van reacties moet het aantal handtekeningen nog stevig omhoog kunnen." Subsidie Of het doel om De Piek open te houden daarmee wordt bereikt, durft Jos Houtzager niet te voor spellen. „Als de politiek de hand op de knip houdt, wordt het moei lijk. Zonder subsidie redt een pop podium het niet." Op een nader te bepalen datum in november wil Houtzager de dan ingezamelde handtekeningen aanbieden aan wethouder Sem Stroosnijder. behouddepiek.petities.nl WA 'Nieuw clubhuis was echt nodig'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35