Van Persie houdt zich op de vlakte 23 gisteren na bijna twee jaar opnieuw bij het Nederlands elftal Timothy Fosu-Mensah opgeroepen FEYENOORD opvallende tweet na de nederlaag van Oranje in Sofia tegen Bulgarije, waar uiteindelijk Blind op werd af gerekend. 'Ik ben er nog tot half 9, kijk maar', zette hij onder een foto waarop hij op Schiphol op zijn vliegtuig wachtte. „Een beetje hu mor, dat moet kunnen toch?", zegt Van Persie nu. „Het moet ook niet over mij gaan, al begrijp ik dat er op de eerste dag veel aandacht is voor mijn terugkeer. Maar het gaat om donderdag, als we tegen Frankrijk spelen. En nergens anders om." DEBUTANT is dat de bedragen die in het buiten land worden betaald extreem zijn", zegt voetbalmakelaar Rob Jansen. „De 222 miljoen euro voor Neymar was een marker, die doorwerkt tot in de eerste divisie waar een speler van twee ton ineens een miljoen moet kosten. Voor een spelers als Sanchez en Kongolo is toch redelijk wat betaald. Men went daar snel aan. Als Dolberg voor veertig of vijftig miljoen euro weggaat, vindt niemand dat vreemd." Vervangers Maar ook de steeds hogere transfer bedragen die Nederlandse clubs verdienen, kan de leegloop niet stoppen. „De betere clubs verkopen spelers en halen vervangers die nog niet van hetzelfde niveau zijn", zegt Van Hooijdonk. „Logisch datje dan inlevert. Bij Ajax is Donny van de Beek de opvolger van Davy Klaas sen. Hij kan misschien net zo goed worden, maar heeft tijd nodig om op hetzelfde niveau te komen." Onder de top 3 kampen de clubs met dezelfde problemen. Want niet alleen de grote voetballanden win kelen graag in de eredivisie. De 68 spelers die hun heil deze zomer over de grens zochten, spelen te genwoordig in maar liefst 33 ver schillende competities. „De markt is groter geworden", zegt Van Hooijdonk. „Spelers die normaal gesproken bij een Nederlandse club zouden tekenen, zie je nu wachten. Die gaan nu naar Bulgarije of weet ik waar." „Er zijn steeds meer landen inte ressant, omdat je er meer kan ver dienen dan in Nederland", beaamt Hesp. „Maar ook omdat je er mis schien de kans krijgt om Europees voetbal te spelen. Dat wordt in Ne derland toch steeds moeilijker." Zorgen om de eredivisie maakt Hesp zich niet. „Het blijft een inte ressante competitie, omdat de jeugd hier de kans krijgt. We wor den meer een opleidingsland. We hebben niet de mogelijkheden om ervaren spelers te halen. Laat de Kik Pieries van deze wereld maar lekker debuteren." Ook Jansen ziet het niet zo som ber in. „Het publiek accepteert het. Het lijkt wel of er nóg meer belang stelling voor de eredivisie is." boenleven dinsdag 29 augustus 2017 E] Robin van Persie dolt keeper Maarten Stekelenburg op de training. FOTO ANP lyv Timothy Fosu-Mensah is door bondscoach Dick Advocaat toegevoegd aan de selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Crystal Palace wordt overgehe veld vanuit Jong Oranje, omdat Kenny Tete niet helemaal fit is. Tete heeft last van een knie. De speler van Olympique Lyon blijft vooralsnog wel bij Oranje, dat in Noord- wijk in voorbereiding is op de komende WK-kwa- lificatiewedstrijden tegen Frankrijk (donderdag) en Bulgarije (zondag). Fosu-Mensah zat nog niet eerder bij de selectie van Oranje. Damian van Bruggen vervangt hem bij Jong Oranje. Het was onvermijdelijk dat de vraag zou wor den gesteld. Heel de zomer wordt Robin van Persie immers al ge- linkt aan een terugkeer naar Feyenoord, waar de leiding keer op keer riep dat hij meer dan welkom was. De spits van Fenerbache om zeilde gisteren de klip, maar een keihard 'niet meer aan de orde' bleef ook nu achter wege. Of Feyenoord nog al tijd door het hoofd van de spits speelt, was de vraag. „Ik ben bezig met Fenerbahce, dat is eigenlijk alles wat ik er over kan zeggen", zegt Van Persie. „Ik wil geen verkeerde verwachtin gen wekken bij de sup porters van Feyenoord of de verkeerde in druk bij de aanhang van Fenerbahce. Ik respecteer beide clubs heel erg, iedereen kent mijn verleden bij Feyen oord. Ik weet hoe het werkt, je kunt als je iets zegt in de media snel op de ver keerde tenen trap pen. Maar je weet het nooit, ik wil nie mand tegen het hoofd sto ten. Elk woord dat ik erover zeg, is er één te veel. Ik zeg geen nee? Ik heb een mooie uitleg gegeven toch?" In Rotterdam kregen ze meer hoop toen er foto's Robin van Persie opdoken met nummer 28. Hij zou zijn geliefde nummer 10 kwijt zijn. „Maar daar is geen sprake van hoor", zegt Van Persie. „Dat was een foto van een trai ning en daar pakken we soms gewoon een shirt van een de buur man, om het even welk nummer er op staat." -4 Robin van Persie als Feyenoorder. FOTO COR VOS Topspeler Davy Klaassen (I) vertrok, maar met Kik Pierie (17, r) staat het volgende talent alweer klaar, fotos pro shots De eredivisie raakte deze zomer tot dusverre 134 spelers kwijt. zotue energie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23