P r fHW-, De eredivisie raakt elk jaar ervaring kwijt, maar de jeugd staat te popelen Robin van Persie (101 interlands) meldde zich 22 Alle aandacht ging gisteren uit naar Robin van Persie, de verloren zoon die teruggekeerd is in de boezem van Oranje. De spits voelt zich sterk. „Indien nodig, sta ik klaar." Het voelt ook apart. Noem het maarspannend en opwindend Kort Keita in 2018 naar Liverpool Het nieuwe voetbalseizoen is pas net begon nen, maar Liverpool heeft de eerste verster king voor volgend jaar vast binnen. Engelse media meldden gisteren dat Naby Keita (foto) voor een recordbedrag van 52 miljoen euro overkomt van RB Leipzig. Keita heeft een clausule in zijn contract staan dat hij per 1 juli 2018 voor dat bedrag mag vertrekken. De Jong definitief naar Ajax Siem de Jong (28) keert definitief terug bij Ajax. De aanvallende middenvelder zette zijn handtekening onder een driejarig con tract. De Jong had in 2011 een groot aandeel in de dertigste landstitel van Ajax. Hij ver trok drie jaar geleden naar Newcastle Uni ted. Hij gaat spelen met nummer 23. Napoli: geen Feyenoordfans Napoli zegt vooralsnog geen kaarten be schikbaar te willen stellen aan fans van Fey- enoord om de wedstrijd in de Champions League op 26 september in Italië bij te wo nen. Volgens Feyenoord is dat op last van de Italiaanse politie en justitie. De club wil on derzoeken of het alsnog mogelijk is kaarten te krijgen. Dortmund haalt Jarmolenko Peter Bosz krijgt als trainer van Borussia Dortmund de beschikking over Andrej Jar molenko (foto). De 27-jarige spits van Di- namo Kiev tekende voor vier jaar. In 339 wedstrijden voor Kiev trof Jarmolenko 137 keer doel. Flitsen Date Hadouir Tankink Robin van Persie aarzelt even in Noordwijk. Het lijkt alsof de topscorer aller tijden van Oranje het gewoon even niet meer weet. Een pose die bij hem als speler, oog in oog met een vijande lijke doelman, zelden overkwam. Het jochie voor zijn neus wacht ge duldig op het papiertje met de fel begeerde krabbel van de aanvaller van Fenerbache. „Ja, ik moest even nadenken. Normaal zet ik altijd nummer 10 onder mijn handteke ning", legt Van Persie zijn aarzeling uit. „Ik heb nu mijn naam er maar bij gezet." De kans dat de 34-jarige Rotter dammer donderdag in Saint-Denis tegen Frankrijk bij de eerste elf zit, blijft klein. Dat heeft niets met blessureleed te maken, want wie Van Persie gisteren zag trainen op het veld van Quick Boys kon geen spoortje fysiek ongemak ontdek ken. „Het ging lekker. Indien nodig, sta ik klaar", zegt Van Persie. Dat was al langer zijn visie, maar zijn tijd bij Oranje leek er lang en breed op te zitten. Toen Advocaat in mei en juni in terlands won van Marokko, Ivoor kust en Luxemburg, had hij Van Persie niet nodig. Maar toen kon digde de 69-jarige bondscoach wel al aan met de gedachte te spelen om de spits terug te halen bij Oranje. „Toen Advocaat weer bondscoach werd, dacht ik zelf ook meteen dat er een kans was dat ik weer inter lands zou gaan spelen. Daar hebben we toen ook over gesproken, maar de inhoud van dat gesprek blijft tussen ons. Net zo goed als dat ik niet wil praten over mijn schouder blessure. Wat heeft het voor zin om vlak voor een belangrijke wedstrijd over een blessure te praten? Ik ben er, ik train gewoon en ook nog eens lekker, dat zegt genoeg volgens mij." Als Van Persie in het verleden publiekelijk niets kwijt wilde, be trad hij Huis ter Duin gewoon via de parkeergarage. Op die manier ontliep hij een ontmoeting met de voor de hoofdingang postende journalisten en cameraploegen. Gisteren stapte de spits, in een smetteloos wit overhemd, met een brede glimlach en met de borst vooruit, Huis ter Duin binnen. Via de hoofdingang en geduldig van ca meraploeg naar cameraploeg wan delend. Maar dus wel zorgvuldig de onderwerpen afbakenend waar over hij wel of niet wilde praten. „Dat ik zo het hotel binnen ga, is wel bewust, ja", knikt Van Persie. „Ik heb wel iets te vertellen na een lange periode van afwezigheid. Nee, ik rekende niet op een selectie, dat zou een beetje gek zijn als je er anderhalfjaar niet bij bent geweest. V' i f* ,.\N rz. r> Het voelt ook apart. Noem het maar spannend en opwindend. Zenu wen? Nee, dat niet. Ik vergelijk het een beetje met mijn debuut, maar dan ook weer anders, want ik heb al honderd interlands achter mijn naam staan. 101? Ja, maar die inval beurt tegen Kazachstan was zo kort, die tel ik niet mee." Noem dat laatste vooral geen po ging om Danny Blind, die hem niet meer nodig had, onderuit te halen. Van Persie zegt niet in wrok om te kijken. Al plaatste de spits wel een Het waren de tieners die het afgelo pen eredivisieweekend kleurden. De 16-jarige Cheick Touré werd de één na jongste speler uit de clubhis torie van Feyenoord, bij Heeren veen maakte Kik Pierie (17) indruk als centrale verdediger en Ragnar Ache (19) hielp Sparta met twee treffers aan een punt bij NAC. In een competitie die weer een schat aan ervaring heeft verloren, staat de aanstormde jeugd klaar om de uit geholde selecties op te vullen. „Spelers komen er steeds eerder en zijn ook eerder weg", zegt Pierre i De eredivisie raakte deze zomer al zo'n 9000duels aan ervaring kwijt van Hooijdonk. „Het blijft een com petitie waar doelpunten als rijpe appelen uit de lucht vallen. Verde digend niet altijd goed, maar je ziet toch elke keer weer leuke spelers." De 9000 duels aan ervaring die de eredivisie deze zomer al verloor, zal in de laatste dagen van de tans- fermarkt nog wel wat verder oplo pen. Reden tot zorg? „Qua aantallen valt het me nog mee", zegt Danny Hesp, voorzitter van spelersvak bond WCS, over de 134 spelers die de eredivisie tot dusverre is kwijt geraakt. „Dat er spelers met minder ervaring voor terugkomen is over het algemeen niet goed voor het ni veau. Maar daar zijn we wel aan ge wend geraakt. Het is ook de charme van het Nederlandse voetbal. We moeten het ermee doen, want het gaat alleen maar sneller." Financieel raakt het Nederlandse voetbal steeds verder achterop. „Wat deze transferwindow opvalt, Quote van de dag 'Mijn droom is in duigen gevallen' dinsdag 29 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL 18 De Japanse tennisster Ki- miko Date be ëindigt op 46- jarige leeftijd haar loopbaan. Ze speelt vol gende maand nog het Japans Open en houdt het dan echt voor gezien. Date stopte in 1996 als prof, maar kwam in 2008 terug. l Excelsior kan de komende twee wedstrij den geen be roep doen op Anouar Ha douir (foto). De middenvelder van de Rotter dammers kreeg zaterdag tegen Heracles een rode kaart. II Wielrenner Bram Tankink (38) heeft zijn lange loopbaan met één sei zoen verlengd. De coureur maakt volgend jaar voor de achttiende 'Ik vergelijk het Mikos Gouka Noordwijk - Robin van Persie ?.A' De eredivisie raakte deze zomer al zo'n 9000 wedstrijden aan er varing kwijt. En aangezien de transfermarkt nog tot donder dagnacht is geopend, is het einde nog niet in zicht. Wietse Dijkstra Rotterdam Justin Kluivert heeft zich met een spier blessure afgemeld voor de kwalificatiewed strijd van Jong Oranje tegen Engeland, vrij dag in Doetinchem. - Michaël Seri (OGC Nice) is woest dat zijn transfer naar Barcelona hem door de neus is geboord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22