Een vrouw om 19.00 uur, maar wordt het Eva? Een Dagje Wellness voor maar 5,95 21 Eva Jinek deed gisteren de seizoenspresentatie van de NPO en de 'leading lady' van de publieke omroep stond nog amper op het podium of ze bracht het al gekscherend te berde. „Vandaag gaan we horen of het klopt dat ik het nieuwe pro gramma in de vooravond ga pre senteren." De 500 belangstellenden in Stu dio 21 op het Mediapark in Hilver sum gniffelden, waarna Jinek hen bedankte voor de reactie. Maar als het aan Shula Rijxman ligt, is dat helemaal geen grap. „Eva is onze parel, wat mij betreft een grote optie voor het programma in de vooravond", zei de bestuursvoor zitter van de Stichting Neder landse Publieke Omroep (NPO) gisteren. „Eén van de meest ta lentvolle vrouwen die we hebben. Zij beheerst dat kunstje." Sinds bekend werd dat Matthijs van Nieuwkerk met DWDD vol gend jaar een stapje terugdoet - het populaire programma wordt ingekort naar zes maanden -is het speculeren geblazen over de invulling van het tijdslot én de presentatie. De NPO verklapte gisteren dat 'de voorkeur niet uit gaat naar een tweede Matthijs, maar naar een talentvolle vrouw'. Rijxman: „Dan hoor ik vaak: 'ze' zijn niet te vinden. Nou, dan moet je harder zoeken. Verder kijken dan je neus lang is. Maar kijk eens naar Mariëlle Tweebeeke en Janine Abbring." Laatstgenoemde, die ook eind redacteur is van Zondag metLu- bach, presenteerde deze zomer Zo mergasten en kreeg goede kritie ken. Zij is ook een kandidaat voor de vroege avond, stelt Sophie Hil- brand. „Gevat, met humor, af en toe lekker fel." Zelf ziet Hilbrand een programma in de vroege avond (nog) niet ziet zitten. „Een tijdje geleden werd me gevraagd naar mijn ambities, of ik eventu eel iets dagelijks wilde doen. Maar een halfjaar lang met twee kleint jes van vijf en zeven, nee, daar is mijn leven nu niet naar. Boven dien ben ik vooralsnog liever met een bepaald onderwerp bezig dan met de dagelijkse dingen." Pilots De NPO kan de komende maan den aan de bak. Met het ontwik kelen van het programma én de zoektocht naar een presentatrice. Vanaf nu kunnen alle omroepen zich melden met een voorstel. „Daarna beginnen we pilots. We gaan er met een open blik in", zegt Frans Klein, directeur televi sie van de NPO. „Het kan alle kan ten op. Het kan op DWDD lijken, maar ook totaal iets anders wor den. Barend en Witteman hebben daar wel eens gezeten met één ge sprek van een half uur. Het pro gramma moet vooral spannend en vernieuwend zijn." Voor Klein is Eva Jinek in tegen stelling tot Rijxman geen optie. De directeur houdt de presentatrice liever op de late avond als vervan ger van Jeroen Pauw. „Je kunt niets uitsluiten, we gaan met iedereen in gesprek, maar Eva doet het fantas tisch op de late avond. Wat mij be treft geeft ze die late avond nog meer glans." In november moeten de plannen rond zijn, mei 2018 gaat het nieuwe programma de lucht in. Verzilver nu op pzc.nl/verzilveren moment. Kijkcijfers dalen daadwer kelijk met de dag. Ik weet van Men senkennis dat we er niet meer dan dit uit hadden kunnen halen, en dat is genoeg voor me." Ook Moors spreekt van een 'gekke tv-tijd'. „Ik hoop wel dat de kijkers nieuwsgierig worden naar de nieuwe quizavond bij SBS. Die moet gewoon in mensen hun systeem komen, dat is de missie." Overstap Voor Winston Gerschtanowitz was zijn wens om grote studioprogram ma's te presenteren een van de voor naamste redenen voor zijn opval lende overstap. Hij is dan ook dolge lukkig met de programma's die hij voor SBS 6 mag maken. „Om in één jaar Wat vindt Nederland, Mensenken nis en het aankomende Circus Gersch tanowitz te mogen doen, is een droom die uitkomt. Er wordt bij zo'n Op dit moment voel je dat de sfeer bij SBS 6 is: hier is dé ommekeer overstap van alles be loofd, maar of die ge wenste programma's er ook zijn, blijft altijd een gok. Ik heb enorm veel geluk." Even ging het gerucht dat hij ook de quiz 5 Golden Rings van Rik van de Westelaken gaat over nemen, maar dat ontkent Gerschta nowitz stellig. Ook Moors is enthousiast over de kansen die haar nieuwe werkgever haar biedt. Behalve een tweede sei zoen van haar talkshow Naar bed met Irene ligt er nog veel meer voor haar op de plank. Toch zegt ze niet overal ja tegen. De presentatrice, die eerder Eigen Huis en Tuin maakte voor RTL, is naar eigen zeg gen bijvoorbeeld wel klaar met de bouwprogramma's. „Het moet je interesse ook een beetje hebben en het kan me eigenlijk niet bommen of die muren groen, blauw of geel worden. Echt niet." In De Perfecte Vraag ziet ze wel een uitdaging. „Een quiz presenteren is een andere tak van sport. Gelukkig is Carlo Bosz- hard de beste quizmaster van Neder land. En die ken ik best wel goed", zegt ze met een brede lach, refere rend aan hun tijd bij RTL, waar ze onder meer Telekids en Carlo&Irene: LfefYou presenteerden. „Hij heeft me goede tips gegeven." dinsdag 29 augustus 2017 Bekijk de algemene voorwaarden op de website. Nu De wereld Draait Door vol gend jaar wordt ingekort, staat de NPO voor één van de meest prestigieuze projecten in jaren: een programma neerzetten in de vroege avond. Dennis Jansen de dinsdag? Nu verlengd: U kunt uw spaarkaart verzilveren t/m 14 oktober 2017 'Spa Puur *SpaWell ♦elyIium Apachen se WeluwseBron 'thermen Holiday 'zwaluwhoeve „irt wL' r«Pl a —Irene Moors

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21