II Mobiel blijven in uw eigen woning? EN 19 0800-5003 trapliften.nl Dit weekend opende de expositie Graven in de Bierkaai. Tegelijk met de Vestingdagen te Hulst, een ideaal moment om de vondsten te gaan tonen. Een beerput, die kun je be ter dichtlaten toch? De Werkgroep Archeologie Hulst denkt er anders over. Sterker: zonder beerputten had de werkgroep nooit een tentoon stelling in het Hulster 's-Landshuis kunnen houden. Die expositie, getiteld Graven in de Bierkaai, is sinds afgelopen weekend te zien. Een beter weekend dan tij dens de Vestingdagen, wanneer de binnenstad toch al in middeleeuwse sferen zit, kon niet gekozen worden. Nieuw is de tentoonstelling overi gens niet, zegt Mark Zwartelé van de werkgroep. „Het is al de derde. Nu is echter het archeologisch rapport van Vonden we oester schelpen, dan woonden daar boven- modale mensen de Bierkaai klaar, daarom nogmaals de tentoonstelling." Bezoekers krijgen een beeld van de archeologische zoektochten tijdens de werken van januari tot oktober 2orr. Toen is in de binnenstad gegra ven om het water terug de stad in te krijgen. Hulst is daardoor weer een beetje een havenstad, net als eeuwen geleden, toen de stad via de Bierkaai in verbinding lag met open water. Scheepsresten De werkgroep hielp de professionele archeologen een handje en bracht veel eeuwenoude schatten aan het licht. Zwartelé: „We wisten dat we in de Bierkaai oude kademuren zouden vinden, maar zoveel hadden we niet verwacht." Veel hout werd aange troffen. „We dachten van een oud schip. Het bleken wel scheepsresten van boten uit Noord-Europa, maar die zijn gebruikt voor extra be schoeiingen. Dus we hebben geen oud schip gevonden, wat nog steeds veel mensen denken." Met de aanleg van beschoeiingen, eerst van hout en later steen, ver smalde de haven. Zo kwam er meer ruimte voor woningen. De bewoners daarvan deden hun behoefte in de beerput. „De beerputten zeggen veel over de bewoners", weet Zwartelé. „In sommige vonden we mossel schelpen. Daar woonden modale mensen. Vonden we oesterschelpen, waren het bovenmodale mensen." Want ook etensresten, kapotte fles sen en ander vuil verdween in de put. „We hebben er zelfs een hon denschedel gevonden." Die schedel is in de vitrines te zien, net als allerlei militaire kledij. Zoals een vrijwel gave Spaanse helm, een borstharnas en rugplaat. Ook ligt er een kanonskogel formaat medi cijnbal. De expositie trok direct veel bezoe kers tijdens de Vestingdagen, net als onder meer de nagespeelde veldslag bij de Keldermanspoort. (-Cl Geen probleem met een traplift van thyssenkrupp M A~. thyssenkrupp maandag 28 augustus 2017 Zonder beerput geen tentoonstelling De Spaanse helm is het pronkstuk van de collectie, foto's camileschelstraete A Toneelgroep Showtime speelde op het voorplein van de basiliek. Bob Maes Hulst - Mark Zwartelé, Werkgroep Archeologie Hulst T De Spanjaarden bestookten de Staatse troepen vanaf de wallen. advertorial Senioren moeten noodgedwongen langer thuis blijven wonen dan voorheen, ook als J hun mobiliteit achteruit gaat. Bijna de helft van de senioren vindt echter dat hun huidige woning niet geschikt is om er op latere leeftijd te blijven wonen, zo blijkt uit onderzoek dat thyssenkrupp in samenwerking met seniorenorganisatie ANBO heeft uitgevoerd. Senioren vrezen bijvoorbeeld dat ze hun bovenverdieping niet meer kunnen bereiken.Toch hoeft detrap, meteen goede traplift op maat, geen onoverkomelijk probleem te vormen. Een traplift als oplossing De thyssenkrupp Swing- traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. De traplift maakt de bovenverdieping weer bereikbaar, en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Bovendien past hij op iedere mogelijke trap. Of u nu een wenteltrap heeft, een trap met een of meerdere bochten of met een hele smalle opgang. Voordelen De Swing is heel compact, de stoelzitting kan draaien tijdens het gebruik en de Swing gaat uiterst efficiënt met de beschikbare ruimte om. Bovendien wordt de Swing meestal aan de binnenkant van de trap geplaatst, waardoor de trapleuning gewoon gebruikt kan worden en iedereen veilig en ongehinderd naar boven en beneden kan. En de installatie is binnen 4 uur geregeld. Obstakel opgeheven De Swing-traplift heeft al heel veel klanten kunnen overtuigen. Een zeer tevreden gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij: de trap op lopen om naar onze slaapkamer te gaan kostte mij zo veel energie dat mijn vrouw en ik overwogen een bed in de woonkamer neer te zetten of zelfs ons eigen huis te verlaten voor een gelijkvloerse woning. Toen hebben we een Swing aangeschaft. Nu kan ik zonder dat het mij al mijn energie kost naar boven en weer terug, en kunnen we ons fijne huis qewoon laten zoals het is." €500,- zomerkorting! U ontvangt de hele maand augustus 500 euro korting op de aanschaf van een traplift. Bel ons gerust voor een vrijblijvende afspraak op of voer uw gegevens in op Daar kunt u ook onze uitgebreide brochure en een prijsindicatie opvragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64