Regisseur E-Njen pleit voor behoud cultuur Inspecteurs houden campings in de gaten 17 Cijfer 8 Cijfer dikke 8 Cijfer 8 Cijfer 9 BE u mmsto*. itBobKnuijt Bart van den Heuvel Pop Up pretpark, Goes Zonnetrein Zeeland JOUWET»»" Christa en Jaap Geleijnse, IJssalon Geleijnse, Renesse Gerard Talsma subtropische tuin Fort den Haak, Vrouwenpolder Deze week waarschuwde Paul Thönissen, oud-directeur van branche-organisatie Recron, de Zeeuwse burgemeesters voor toe standen zoals in Fort Oranje in Rijsbergen, die in het nieuws kwam als vrijplaats voor allerlei il legale activiteiten. Met name ou dere campings buiten de kust streek vormen een risico, aldus Thönissen. De Zeeuwse gemeen ten krijgen binnenkort een hand leiding hoe ze kunnen controleren welke recreatiebedrijven ze extra In de gemeente Tholen worden steeds minder recreatieverblijven permanent bewoond in de gaten moeten houden. De gemeente Tholen kent sinds 2014 het project Handhaving perma nente bewoning recreatieverblij ven. Tot 2022 voert een extern bu reau controles uit op permanente bewoning. Twee keer per jaar voert het bureau MB-ALL controles uit. Volgens de gemeente hebben de controles effect. „Er is sprake van een neergaande trend wat betreft permanente bewoning van recrea tieverblijven." In de gemeente Borsele bezoekt een eigen inspecteur 'frequent en onregelmatig' recreatieve ver blijfsplaatsen. Dat doet hij gere geld ook samen met de wijkagent. Na de laatste voorstelling van E- Njen maakte Schyvens gisteravond van de gelegenheid gebruik om, in aanwezigheid van scheidend bur gemeester René Verhulst, nog één keer de aandacht te vestigen op het belang van deze zomerproducties. „Het is een voorstelling dóór Goe- senaren vóór Goesenaren. Cultuur vergroot de saamhorigheid binnen de gemeente." Schyvens bedankte de burge meester, het college en de raad dat zij dit jaar opnieuw een spektakel mogelijk hebben gemaakt. „Dat hebben ze nu al vier keer gedaan. Dat is uniek en vind ik een prach tige geste. Goes geeft hiermee aan dat zij de culturele verenigingen hoog in het vaandel heeft. En waar krijg je zoiets voor 6 euro 50? Na mens alle culturele verenigingen, de 180 deelnemers en de 6.000 be zoekers spreek ik de wens uit dat er over vier jaar weer zoiets unieks ge organiseerd mag worden." maandag 28 augustus 2017 „Een heel goede zomer. Dit jaar kwamen de mensen wel later op gang. Vorig jaar begon de toestroom van bezoekers al om 9.30 uur, nu eerder om 11.30 uur. Maar dan liep het wel heel goed door. Ik geef het seizoen een 8. De bezoekersaantallen zijn hoger dan vorig jaar. Alles bij elkaar, dat is het zwembad, Pop Up Pretpark, de Magic Show en Tropenland, meer dan 13.000. In een periode van zes weken hebben we net zoveel bezoekers gehad als vorig jaar in acht weken. Het Pop Up Pretpark voorziet duidelijk in een behoefte. We doen het nu voor het derde jaar en een vierde zit er zeker in." foto johan van der heijden „Voor de Zonnetrein was het weer uitstekend. Zeer gevarieerd, echt Hollands weer. Als het regent willen ze niet van station en veerboot naar het centrum lopen, dus dan gaan ze graag met het treintje. En als het heel warm is, lopen ze ook niet graag. Alleen als het niet zo warm is, kan het voor ons iets minder zijn. We hebben meer bezoekers getrokken dan vorig jaar. Het seizoen begon vroeger en we hebben meer boekingen gehad. Veel ouderen, vaak opa's en oma's met de kleinkinderen die even een ritje doen. We zitten nu in het zevende jaar en blijkbaar is de Zonnetrein nu echt bekend bij Zeeuwen en toeristen." foto lex de meester „We hebben heel veel mooie dagen gehad. Af en toe zou het volgens het weerbericht slecht worden, maar waaiden de buitjes gewoon over. Het viel allemaal reuze mee óf het regende even in de morgen, als er toch nog niet veel volk op de been was. De mensen waren ook ontzettend positief over Zeeland. Zeg nou zelf, in Italië of Spanje brand je toch gewoon weg, met 41 graden? Nee, alleen maar blije mensen hier: 'Zeeland, prachtig vakantieland, echt schitterend!' Hoeveel ijsjes er precies verkocht zijn weet ik nog niet, maar de zomer krijgt een 8." fotodirk-jangjeltema „Dit seizoen krijgt een 9! Goede bezoekersaantallen, fantastisch weer. Beter dan in de rest van Nederland. Het was niet te heet en dat is mooi, want dan blijven de mensen actief. Wat bij ons zo leuk is, is dat de planten hier twee seizoenen kennen. De normale, inheemse plan ten bloeien vanaf april: prunus, magnolia bijvoorbeeld. Dan van eind mei tot half juli komen de subtropische planten tot bloei: de lavendel, de santonlina's, de Spaanse brem, de palmen, de yuca's. Nu bloeien de albizzia's en de mediterrane magnolia's, de vijgen zijn rijp en de witte, zwarte en papiermoerbei. Mijn gasten mogen daar gewoon van snoepen!" foto lex de meester Borsele en Tholen, twee ge meenten in het achterland van de kust met redelijk veel re creatie, zeggen wel degelijk werk te maken van de controle op recreatieparken en cam pings. Theo Giele Heinkenszand Koen Schyvens, de regisseur van het Goese openluchtspekta kel E-Njen, heeft gisteravond een dringend beroep gedaan op de Goese politiek. De Vlaming hoopt dat de gemeente de be zuiniging op deze evenementen in heroverweging neemt. Willem Adriaansens Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57