19 Voorzitter en 'mister Havendagen' Wim Schot draagt stokje over Mobiel blijven in uw eigen woning? 0800-5003 Met een stralende mosselprinses en goede weergoden waren de Havendagen in Zierikzee een succes. Een jubileumeditie. Dertig jaar geleden werd het initiatief genomen om 'iets van een mosselfeest' te organiseren. Geen probleem met een traplift van thyssenkrupp trapliften.nl De Havendagen, daar voor kom je terug naar Zierikzee, daar ontmoet je vrienden van vroeger. Een tra ditie die inmiddels dertig jaar be staat, toen de vroegere mosseldag na achttien jaar nieuw leven werd ingeblazen. „Kunnen we niet iets organiseren?" heeft Ria Geluk des tijds gevraagd aan Wim Schot. Het werd de start van de Havendag. Zaterdag stond Wim Schot voor de allerlaatste keer als voorzitter achter de microfoon om de Mos selprinses te introduceren. „Da mes en heren, de mosselprinses is dit jaar Mariska Schot", zei hij met trots. „Wat een eer", zei Mariska Schot. „Als klein meisje werd mij altijd al verteld dat ik, als ik later groot zou zijn, eens mosselprinses zou worden." En net als in Brui- nisse is de naam altijd het best be waarde geheim. Ook voor de fami lie. „U ziet hier de meest voor de gek gehouden man", zei voorzitter lan Schot van Visserijvereniging Helpt Elkander, vader van de mos selprinses. „Ze moest werken, had ze mij gezegd..." Mariska verklapte dat ze de dagen dat haar vader op het Wad zat heeft gebruikt om al les te regelen, zoals een nieuwe jurk. „En ik heb zelfs het adres van de winkel in Rotterdam uit de na vigatie gewist, want mijn vader is nieuwsgierig." Wim Schot wordt opgevolgd door Jaap Schot. Ook al jaren heel actiefin de organisatie van de Havendagen. Zoals de traditie al dertig jaar wil, werd ook dit jaar Neptunus weer opgehaald vanaf de Roggen- plaat door de mosselprinses. Bijge woond door een paar honderd ge lukkigen die een plekje op een van de kotters wisten te veroveren. En ondanks dat er drie schepen uit Bruinisse en Yerseke waren om zoveel mogelijk mensen mee te kunnen nemen, bleven ook nu heel wat mensen achter op de kade. Die hoefden zich overigens niet te vervelen. De vrijwilligers kookten zich in het zweet om alle mensen van mosselen te voorzien, Kunst en Eer gaf een concert en zoals altijd waren er veel kramen om langs te flaneren. Een kleine twee uur nadat het vlaggenschip Wat een eer de haven was uitgevaren zette de mosselprinses met Neptunus aan haar zijde weer voet aan wal. Voor prinses Mariska en Neptunus be gon het nu echt. De lange toer over de Nieuwe Haven met ongekend veel fotomomentjes. Met z'n tweeën, met mosselkokers, met de straatartiesten en natuurlijk tal loze selfïes met toeristen. G4 thyssenkrupp maandag 28 augustus 2017 SD Goede weergoden bij Havendagen Melita Lanting Zierikzee - Mariska Schot, mosselprinses advertorial Senioren moeten noodgedwongen langer thuis blijven wonen dan voorheen, ook als hun mobiliteit achteruit gaat. Bijna de helft van de senioren vindt echter dat hun huidige woning niet geschikt is om er op latere leeftijd te blijven wonen, zo blijkt uit onderzoek dat thyssenkrupp in samenwerking met seniorenorganisatie ANBO heeft uitgevoerd. Senioren vrezen bijvoorbeeld dat ze hun bovenverdieping niet meer kunnen bereiken. Toch hoeft de trap, meteen goede traplift op maat, geen onoverkomelijk probleem te vormen. Een traplift als oplossing De thyssenkrupp Swing- traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. De traplift maakt de bovenverdieping weer bereikbaar, en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Bovendien past hij op iedere mogelijke trap. Of u nu een wenteltrap heeft, een trap met een of meerdere bochten of met een hele smalle opgang. Voordelen De Swing is heel compact, de stoelzitting kan draaien tijdens het gebruik en de Swing gaat uiterst efficiënt met de beschikbare ruimte om. Bovendien wordt de Swing meestal aan de binnenkant van de trap geplaatst, waardoor de trapleuning gewoon gebruikt kan worden en iedereen veilig en ongehinderd naar boven en beneden kan. En de installatie is binnen 4 uur geregeld. Obstakel opgeheven De Swing-traplift heeft al heel veel klanten kunnen overtuigen. Een zeer tevreden gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij: de trap op lopen om naar onze slaapkamer te gaan kostte mij zo veel energie dat mijn vrouw en ik overwogen een bed in de woonkamer neer te zetten of zelfs ons eigen huis te verlaten voor een gelijkvloerse woning. Toen hebben we een Swing aangeschaft. Nu kan ik zonder dat het mij al mijn energie kost naar boven en weer terug, en kunnen we ons fijne huis qewoon laten zoals het is." €500,- zomerkorting! U ontvangt de hele maand augustus 500 euro korting op de aanschaf van een traplift. Bel ons gerust voor een vrijblijvende afspraak op of voer uw gegevens in op Daar kunt u ook onze uitgebreide brochure en een prijsindicatie opvragen. A Mosselprinses Mariska Schot met dweilband 'Liever ier as tuus'. fotos dirk-jan gjeltema A Bij de toer over de Nieuwe Haven traden ook straatartiesten op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53