Polman: religie is niet bedoeld voor strijd Sfeervol Concert@Sir valt in de smaak 18 Dat deed hij ter gelegenheid van de komst van een estafettekaars in de kerk in Brouwershaven. Die kaars is onderdeel van de landelijke her denking van 500 jaar reformatie en reist onder de titel 'Als een lopend vuur' van kerk naar kerk in Neder land. De estafette is in oktober be gonnen in Limburg en deed vorige week de Grote Kerk in Goes aan. Stellingen De voorzitter van de classis van de protestantse kerk in Goes, Kees de Koeijer, droeg de kaars zaterdag de kerk in Brouwershaven binnen. Hij bracht ook een bijbehorende koker met de 95 stellingen van Maarten Luther mee. Die luidden 500 jaar geleden het begin van de reformatie in, een vernieuwingsproces in de kerk en de rest van de wereld. Het zorgde ook voor een uiteen lopend kerklandschap. Die ver schillen belichtten dominee Jan van Langenvelde en pastoor Fons van Hees zaterdag vanuit eigen er varingen. Ook zij benadrukten dat het niet goed is om eikaars geloof met afkeuring te bejegenen, maar juist met respect voor eikaars ge- bruiken samen op te trekken. Polman was aanwezig om de ex positie over 500 jaar reformatie, die sinds augustus in de kerk van Brou- Religie is bedoeld om geloof, hoop en liefde te brengen wershaven te zien is, officieel te openen. De komst van de kaars was daar een goed moment voor, ver klaarde Mar van der Veer van de Zeeuwse werkgroep 500 jaar pro testant. De kaars blijft nog tot zaterdag in Brouwershaven en reist dan door naar Bergen op Zoom om in okto ber op eindpunt Utrecht aan te ko men. Bij de drinkput zit iemand over het water uit te kijken. Even verderop zijn twee vrouwen in een diep ge sprek verwikkeld. De rest van de ongeveer honderd bezoekers be geeft zich langzamerhand naar de grens van het perceel waar Janita Monna gedichten zal voordragen. „Hier zit ik dan onder boom...." be gint Monna het eerste gedicht van Wislawa Szymborska voor te lezen. Vast uitgekozen vanwege de plek waar zij en het publiek op dat moment zijn: de hoogstam fruit boomgaard Een paar houten plan ken doen dienst als tribune en een houten plaat achter Monna moet de verstaanbaarheid vergroten want versterking is er niet. „Een leuk idee." „Mooie locatie." De bezoekers zijn positief en dat is niet verwonderlijk. „Gezellig." Zon, prachtig uitzicht, voldoende eten en drinken maakten de omstandig heden ideaal. De vooral oudere bezoekers ver maken zich bij Concert@Sir. Vijf tigplussers die allemaal iets hebben met luistermuziek, kunst en poë zie. De muziek van PietersFokker sluit daar goed bij aan; Nederlands talig, swingend, afgewisseld met lieve luisterliedjes. Organisator Heieen de Hulster is buitengewoon tevreden. „Dit is precies zoals ik het wilde", zegt ze. „Het meest spannend was toch wat het weer zou doen, maar dit is he lemaal geweldig." Concert@Sir werd voor de eerste keer gehouden. Of het de start van een reeks zal zijn weet De Hulster nog niet. IN DE REGIO Repetities bij zangvereniging VZOS Spelletjes middagen Lezing in Goes over Oosterschelde Open avond bij Schiet vereniging MIJN DORP, MIJN STAD maandag 28 augustus 2017 SD „Religie is vaak misbruikt door mensen die naar macht streef den. Maar religie is bedoeld om geloof, hoop en liefde te bren gen. De islam, of welk geloof dan ook, is niet bedoeld voor strijd." De commissaris van de Koning van Zeeland, Han Pol man, bracht die boodschap za terdag in de Grote Kerk in Brou wershaven. Valeska Nastaly Brouwershaven Kees de Koeijer draagt de estafettekaars voor 500 jaar protes tantisme de kerk in Brouwershaven binnen, foto dirk-jan gjeltema - Han Polman, commissaris van de Koning De tentoonstelling in Brouwers haven is nog te zien van morgen tot en met vrijdag. Ontspanning, muziek, een beetje cultuur (maar niet te veel) en de vrijheid om te doen waar je zelf zin in hebt. Dat was Con- cert@Sir afgelopen zaterdag. Een initiatief van Heieen de Hul ster die samen met haar man vlak buiten het dorp Sirjansland woont. Melita Lanting Sirjansland OOSTERLAND De Christelijk ge mengde zangver eniging Vooruitgang Zij Ons Streven uit Oosterland begint maandag 28 augus tus met wekelijkse repetities. Het koor is nog op zoek naar nieuwe zangers en zangeressen, met name naar bassen en tenoren. De vaste repetitie avond is op maan dag van 20.00 tot 22.00 uur in dorps huis Oosterhof in Oosterland. BROUWERSHAVEN De Ouderensocië- teit Brouwershaven houdt op dinsdagen spelletjesmiddagen in het bijgebouw van de kerk aan het Bostonplein in Brouwershaven. Het gaat om de vol gende dinsdagen: 29 augustus, 12 en 26 september, 10 en 24 oktober, 7 en 21 november en 5 en 19 december. GOES IVN De Zeeuwse Delta verzorgt maandag een lezing in Goes over de Oosterschelde. Professor Dr. Aad Smaal, schelpdier- deskundige, zal een toelichting geven wat de rol van de oester betekent voor de kweek, voor de natuur en voor het kustbeheer in de Ooster schelde. De lezing vindt plaats van 19.30 tot 21.45 uur bij MEC de Beve- landen, Kattendijk- sedijk 23. De kos ten bedragen 8,50 euro. Aanmelden kan via ivn.nl/dzd NIEUWERKERK Schietvereniging Schouwen-Duive- land houdt een open avond op woensdag 30 au gustus. De avond begint om 19.30 uur. Bezoekers dienen een geldige legiti matie mee te nemen. De accom modatie van de ver eniging is aan de Stolpweg 4a in Nieuwerkerk. ZIERIKZEE De pre-1905 tour 2017 deed zondagochtend Zierikzee aan. Rond elf uur stopten vijf historische wagens voor de gerestaureerde Stads- en Commerciewerf. „We hebben ieder jaar een tocht in Nederland", vertelt organisa tor Laurens Klein. De auto's zijn allemaal vóór 1905 ge bouwd en in het bezit van particulieren. „Je moet het leuk vinden om erin te rijden, want het trilt en doet onderweg", zegt Klein. Sommige auto's zijn al uitgerust met een stuur. Andere hebben nog een soort pook met handgreepjes waar mee de auto wordt bediend. Na een korte stop bij de werf vertrokken de wagens richting Bruinisse.FOTODiRKjANgjeltema BROUWERSHAVEN Centrum, 10.00- 17.00 uur: Zomer- markt; Tonnenma- gazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leerlingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Trampolinecentrum Westenschouwen, tussen 11.00 en 18.00 uur: Plompe- toren Skeltertocht; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklimming toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut en Uit spanning. OLDTIMERS PietersFokker brengt onder meer luisterliedjes, foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52