Giele had eerst niets met paarden Terneuzen verliest finale in Nieuwdorp 18 DEBUUT OP GRAND SLAM 25-jarige tennisster plaatste zich voor het eerst voor een Grand Slam. Op de US Open ontbreekt het haar aan niets. Lesley Kerkhove staat aan de voor avond van haar debuut op een grand slam. In New York zag de Zierikzeese, voor wie afgelopen weekend een nieuwe wereld open ging, door drie kwalificatiewed strijden te winnen een langgekoes terde wens uitkomen. Ongetwijfeld goedgehumeurd nam Kerkhove vrijdagavond con tact op met de klantenservice van de vliegtuigmaatschappij die haar van New York terug naar Neder land zou vervoeren. Want waar Kerkhove de afgelopen jaren stee vast voor de start van het hoofd schema het grandslamtoernooi verliet, moest ze haar vlucht nu - na winst van drie kwalificatiewed strijden op de US Open - wijzigen. „Ik had mijn terugvlucht bewust op zaterdag gezet. Als ik dan eerder zou verliezen, dan zou ik in ieder geval nog iets leuks kunnen doen in de stad", zei een zeer ontspannen Kerkhove, zondagmiddag op Flus hing Meadows, het decor waar ze dinsdag in actie komt tegen de Roe meense Sorana Cirstea. „Dus het omboeken deed ik met liefde." Er klonk vrijdagmiddag geen vreugdekreet over baan 15, waar de 25-jarige Kerkhove in de laatste kwalificatieronde de Bulgaarse Viktoriya Tomova met 6-3 in de derde set versloeg. „Ik vierde het vrij ingetogen en had ook helemaal geen last van spanning", aldus de tennisster, wiens vriend Edinho Pattinama haar dezer dagen bij- staat. „Het is belangrijk om er ie mand bij te hebben, maar ik heb geen coach nodig die er bovenop zit. Samen hebben we het vrijdag wel even gevierd, al was ik dood- lk vierde het vrij ingetogen en had ook helemaal geen last van spanning moe. Maar we hebben lekker friet met entrecote gegeten, iets wat ik niet vaak doe tijdens een toernooi. Gelukkig was het voor hem makke lijk om met zijn werk te regelen dat hij nog een paar dagen kan blijven." Toen Kerkhove afgelopen week end haar gepersonaliseerde locker opende, werd ze verrast: het toer nooi had een kaartje neergelegd om haar te feliciteren. „Sinds ik me hier gekwalificeerd heb, doen ze ineens alles voor me. Tijdens de kwalifica ties moesten we wachten op een pendelbus die op gezette tijden vertrok, nu mogen we gewoon een auto bestellen. En we krijgen ook allemaal presentjes; van een dure sieraden tot oordopjes van Bose." De qualifiers werden pas later in het schema geplaatst; Venus Willi ams en Caroline Wozniacki be hoorden tot de mogelijke tegen standsters, maar uiteindelijk werd Kerkhove dus gekoppeld aan de nummer 54 van de wereld. „Ik hoopte niet op een grote naam, om dat ik dan in zo'n enorm stadion zou moeten spelen. En dan wordt We krijgen allemaal presentjes, van dure sieraden tot oordopjes van Bose alles zo anders dan de afgelopen da gen. Al had een wedstrijd tegen Ve nus in het Arthur Ashe Stadium ook wel gaaf geweest. Het is heel erg wennen om hier nog rond te lo pen en mezelf tussen al die grote namen te zien staan." Hoogstwaarschijnlijk speelt ze morgen opnieuw op een wat klei nere baan, wat het voor het thuis front lastig maakt er een glimp van op te vangen. „Mijn ouders hebben de laatste kwalificatiewedstrijd via een scorebord op de site van de US Open gevolgd. Mijn moeder live, voor mijn vader is dat te spannend en hij ziet dus achteraf de uitslag", aldus Kerkhove. „In de kleedkamer heb ik ze meteen gebeld. Of ze nog overwogen hebben om naar New York te komen? Ze laten mij lekker mijn ding doen, weten dat ik in goede handen ben en zijn net als ik vrij nuchter." Birdie-Lynn Giele (Westdorpe) was zaterdag in de dressuurwed- strijd van de PSV Hulst in Clinge met de hengst Deejay goed op dreef. In de arena van het zonover goten hippisch sportpark van de ruiterclub reed ze met de mooi bergopwaarts galopperende en fraaie uigestrekte gangen tonende Prestige VDL-zoon in de klasse Mi twee keer op rij naar een overtui gende overwinning (65,00 en 62,50 procent). Giele was niet het type dat als kleuter al op een pony rondhup pelde. Nee, ze gaf zelfs helemaal niks om paarden. Tot ze op tienja rige leeftijd door haar zus met het paardenvirus besmet raakte. „Ik had helemaal niets met paarden", vertelde de nu 26-jarige amazone. „Mijn zus reed een paard voor een eigenaar. Ik ging een paar keer mee met haar mee naar een concours. Dat vond ik toch best wel leuk en ik wilde ook graag een paard. Mijn va der was daar helemaal niet zo blij Birdie-Lynn Giele rijdt sterk in Clinge. Ze wint twee keer overtuigend in M1 mee. Want die hobby van zijn dochter ging hem geld kosten", zei Birdie-Lynn Giele lachend. Het bleef vervolgens ook niet bij één paard. Naast Deejay heeft Bir die-Lynn met de schimmelmerrie Noa nog een tweede wedstrijd- paard op stal staan. Echte merrie „Het zijn twee totaal verschil lende types", zegt ze. „Deejay was, hoewel hij al elf jaar was, nog groen. Hij had toen ik hem kreeg nog geen wedstrijd gelopen. Maar hij pakt al les snel op, is werkwillig en loopt van nature mooi bergopwaarts." Noa is een echte merrie, aldus Giele. „Ze wordt snel heet, bouwt spanning op en is dan moeilijk te rijden. Dat vraagt tijd en geduld. Maar daar leer je van. Met de hulp van mijn trainster Maartje Eibers gaat het ook steeds beter." De net naar Mi gepromoveerde dertienjarige Naomi Boogaard uit Breskens stuurde de ruin Gilroy in beide proevan naar de tweede plaats (61,00 en 60,33 procent). Zaterdag-tweedeklasser De Meeuwen heeft de eerste prij s van het seizoen al binnen. Na een o-o-eindstand in de finale tegen Terneuzen nam de ploeg uit Zou- telande de strafschoppen beter dan de Zeeuws-Vlamingen. Terneuzen had in de halve fi nale na strafschoppen van Yerseke gewonnen, De Meeuwen was met 2-1 te sterk voor Krabbendijke. In de finale was Terneuzen lange tijd de betere ploeg, maar het ver zuimde te scoren. Het door Ronny Tresonie ge trainde Terneuzen beëindigde de finale met tien man, door een rode kaart voor Mare Verwei. In de slot fase werd het ook nog even onrus tig na een opstootje rond Terneu- zen-aanvaller Saïd Bouzambou. Buurman Terneuzense Boys won zaterdag de eigen ING Cup. De formatie van trainer Diederik Hiensch was met 3-1 te sterk voor Zeelandia Middelburg, dankzij drie goals van Bart van Fraeijen- hove. Afgelopen woensdag had de organiserende club al met 7-0 ge wonnen van RIA W. Die ploeg kreeg zaterdag op nieuw flink klop, van Zaamslag. De zaterdag-derdeklasser versloeg de zondag-vierdeklasser uit Westdorpe met 8-1. Bij RIA W. viel Quinten Wisse uit met een op het eerste oog flinke knieblessure. maandag 28 augustus 2017 ,zy Kerkhove een ster in New York Tim Colijn New York Een glunderende Lesley Kerkhove op de Us Open in New York. fototimcoujn -Lesley Kerkhove -Lesley Kerkhove Lucien Roelandt Hulst Daniel Vervelde Nieuwdorp STADIUM ASHE STADIUM ■SM**! ENTRY «HE STADIUM ENTRY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46