afstand Schoremans gaat in Engeland vol gas geven voor plek op Lakeside 17 xmi Borussia verslaat Lille zv profclub willen. Ik heb testtrainin gen gedaan bij AA Gent en Sparta. Dat vond ik erg leuk." De laatste tijd lijkt het erop dat het Zeeuwse talent meer in de be langstelling staat van clubs uit het betaalde voetbal maar volgens hoofd jeugdopleiding van JVOZ Piet de Rijke klopt dat beeld niet. „Statistisch gezien is er niets veran derd. Er stromen jaarlijks van de 140 jeugdvoetballers gemiddeld vijf, zes talenten door naar het be taald voetbal. Sinds de oprichting van JVOZ in 2004 spelen er vijf jon gens fulltime betaald voetbal. Het gros redt het niet, maar ze kunnen dan altijd terug naar hun club." De Rijke kwam een kijkje nemen op het toernooi, waar scouts van Manchester United en Liverpool driftig de nummer tien van Lille in hun boekje noteerden. De Rijke zag het Onder 14-team DUITSE WINNAAR tie. Bart is een meer meevoetbal- lende spits en sneller dan ik", meende Adri. „Ik verwacht dat hij een betere voetballer zal worden. Het is ook anders dan in mijn tijd. Bij JVOZ trainen ze vier keer per week." Bart van Hanegems hoopt beter te worden dan zijn vader, die te boek staat als Zeeuws topscorer al ler tijden. „Ik zou graag naar een Ik verwacht dat Bart een betere voetballer wordt dan ik. Het is ook anders dan in mijn tijd van de nieuwe JVOZ-coach Gunt- her Gehlich tegen de Franse jeugd kwalitatief te kort komen. „Dan moet je wedstrijdmentaliteit to nen. Rick van Drongelen heeft het gered in het betaalde voetbal, om dat hij 'gif had. Er waren grotere ta lenten dan hem, maar die spelen nu bij Zeeuwse clubs. Rick koppelt ta lent aan mentaliteit. Hij is een voorbeeld voor de rest." Behalve Bart van Hanegem, maakten nog twee voormalige jeugdspelers van IJzendijke, Cas de Dobbelaere en Nick Scherbeijn, deel uit van JVOZ onder 14. Voor ei gen publiek beleefden ze een fan tastisch weekend. Zij mogen blij ven dromen van een loopbaan in het profvoetbal. alsnog de titel binnenhalen. Van de Wiele kende een betere start maar Van Houdt zette zich in het wiel en wist de leiding over te nemen. Van de Wiele zette nog wel aan maar Van Houdt gaf geen krimp en pro longeerde zijn titel. Bij de veteranen ging de titel naar Patrick Piessens uit Heikant. Hij haalde ook de winst in de laatste wedstrijd binnen, zonder een manche te winnen. Bart Mangnus uit Vogelwaarde won de eerste manche, de tweede was voor uit tredend kampioen Thomas Adri- aanse uit Lewedorp. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg won de titel bij de vrouwen, die voor het eerst apart werden geklasseerd. Joshua van Doorn uit Middelburg pakte de titel in de 85 cc. Het gooien van dergelijk hoge sco res gaat de 27-jarige darter uit Ter- neuzen de laatste jaren steeds eenvoudiger af. Vorig jaar april slaagde hij er zelfs in om een fa meuze 9-darter te gooien, de per fecte leg in de dartsport. „Het was geen officiële, omdat het tijdens het ingooien voor een partij was, maar toch", vertelt Schoremans zaterdagmiddag, tussen zijn par tijen door, op de Open Darts Zee land in Sporthal De Belt. 'Rowdy Schoremans' staat met vette, witte letters op de achter kant van zijn dartpolo gekalkt. Het shirt van Schoremans valt niet alleen op vanwege de solda- tenprint, ook het Zeeuwse em bleem op de rechterkant van zijn borst springt in het oog. Er zijn maar weinig andere darters waar bij je ook aan hun wedstrijdpolo kunt zien waar ze precies vandaan komen. Mocht ik me plaatsen voor Lakeside, breek ik heel Engeland af „Die wilde ik er bewust op heb ben", vertelt Schoremans verwij zend naar het Zeeuwse embleem. „Je hebt niet veel darters in Zee land. Ik wil het darten hier graag op de kaart zetten, de sport groter maken." Gezien zijn prestaties is Schoremans daar de laatste jaren hard naar op weg. Dit jaar kwam hij helemaal tot ontbolstering. Begin juli verzekerde de Ter- neuzenaar zich bij een kwalifica tietoernooi in Nijverdal namelijk van een plekje in de nationale se lectie, waar dertien darters toe be horen. Hij reisde zonder verwach tingen af naar het toernooi in Overijssel. Toen Schoremans zich na een 6-3-zege in de halve finale had verzekerd van een plek in de Nederlandse selectie, was de we reld even te klein voor hem. Een ongekend euforisch gevoel maakte zich meester van Schore mans. De Zeeuws-Vlaming kon vroe ger al een aardig pijltje gooien, maar zette de sport een tijdje op een lager pitje. Hij zat vier jaar in het leger (dat verklaart ook met een de soldatenprint op zijn shirt). In 2011 pakte hij de sport weer op. „Ik besefte dat ik het nog altijd kon. Stapje voor stapje ben ik een niveautje hoger gaan gooien en heb ik mezelf dooront- wikkeld." Schoremans werkt ie dere dag fulltime, 's Avonds traint hij zo'n twee a drie uur. „Die ar beid begint zich uit te betalen." Lakeside Eind volgende maand mag Scho remans in Engeland meedoen aan de kwalificatierondes van Lake side, het WK van dartbond BDO. Het hoofdtoernooi vindt in ja nuari 2018 plaats. De route daar naartoe is nog een hele lange, weet ook Schoremans. „Je moet bij de laatste vier zitten en volgens mij doen er meer dan driehon derd darters mee." Maar niets is onmogelijk, is hij van mening. „Je moet vanaf het begin af aan vol gasgeven. Doe je dat niet, dan ben je direct klaar. Mocht ik me plaatsen voor het hoofdtoernooi, dan word ik niet goed. Dan breek ik heel Engeland af. 2017 zou dan echt mijn lucky number zijn." Bij Schoremans' weten zou hij dan tevens de eerste Zeeuwse man op Lakeside wor den. Bij de vrouwen ging de Vlis- singse voormalig nummer één van de wereld Karin Krappen hem voor. In Oost-Souburg zijn de kwart finales zaterdag het eindstation voor Schoremans. Nigel Lloyd is met 5-4 nipt te sterk voor hem. De winst gaat naar Dirk van Duijven- bode, die in de finale afrekent met Jermaine Wattimena: 7-4. Bij de vrouwen eist Sharon Prins de zege voor zich op. De regerend Euro pees kampioene is veel te sterk voor Miranda Bakker (5-0). In de halve finales had Prins al met 4-0 afgerekend met Krappen. maandag 28 augustus 2017 carrière als prof -Adri van Hanegem De vierde editie van het Plus Lohman International Youth Tournament in IJzendijke is gewonnen door Borussia Dortmund. Het Onder 14-team van de Duitse topclub was in de finale met 2-0 te sterk voor OSC Lille. In de halve finale had Borus sia Dortmund afgerekend met Anderlecht (2-0), terwijl Lille net te sterk was voor de West-Zeeuws-Vlaamse Selec tie (1-0). De finale ging lange tijd gelijk op, maar in de tweede helft maakten de Duit sers het verschil. Na de 1-0 van Henrik Dier volgde al snel de 2-0 van Isaak Nwachukwu. In de strijd om de derde plaats moest de West- Zeeuws-Vlaamse Selectie, die een aantal spelers in de gele deren had die een jaar ouder waren, haar meerdere erken nen in Anderlecht (3-0). Het Onder 14-team van JVOZ ein digde in IJzendijke op de laat ste plaats. Willem II was in de strijd om de zevende en acht ste plaats met 2-0 te sterk. Romeo Lavia (Anderlecht) werd gekozen tot beste spe ler. De prijs voor de topscorer van het toernooi ging naar Lille-spits Héléné Lisadisu. „Het was weer een geslaagd weekend", zei organisator Dwight van Hulle. „We merken dat het toernooi steeds meer bekendheid krijgt. Zo liepen er dit weekend scouts van Man chester United en Liverpool twee dagen lang op ons toer nooi rond. Volgend jaar orga niseren we de vijfde editie en viert VV IJzendijke het hon derdjarig bestaan. Dat moet weer een bijzonder toernooi worden." Dylan Serrarens (nummer 974) en Joshua van Doorn in actie op het circuit in Axel. fotocamileschelstraete De voorkant van zijn rechter voet tegen de oche, het vizier gericht op het onderste rode streepje in het 'twintig vlak'. Met uiterste precisie gooit Rowdy Schoremans zijn eerste twee pijlen in de triple twintig. Met zijn derde pijl gooit hij een single twintig. Score: honderd veertig. Arwin Willemsen Oost-Souburg -Rowdy Schoremans tW*' Rowdy Schoremans. foto ARWIN WILLEMSEN Darter Rowdy Schore mans hoopt zich in Enge land te plaatsen voor de Lakeside, het WK van dartbond BDO. Aan het kwalificatietoernooi doen meer dan driehonderd darters mee. Alleen de beste vier plaatsen zich voor het hoofdtoernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45