6 Na twee vroege goals tegen Roda JC verloor PSV snel zijn felheid. Het is exemplarisch voor de Eindhovense club als ze aan de winnende hand is. Thorsby gevierde man bij Heerenveen Hadouir haalt einde niet met Excelsior FC Twente staat nog met lege handen Succes verdooft dit PSV. Dat bleek al eerder na het on verwachte kampioenschap van 8 mei 2016 en was gis teren weer eens te zien op het veld. De Eindhovenaren putten geen kracht uit een snelle en voor de tegenstander onoverbrugbare voor sprong - integendeel. Tegen een ronduit zwak Roda JC hadden vroege goals van Jürgen Loca- dia en Hirving Lozano de uitwerking van een krachtig slaapmiddel. Met een 2-0 zege liet PSV het in haar eigen Phi lips Stadion na om aan het doelsaldo te werken. Dat kwam de ploeg zelfs op een bescheiden fluitconcert van het publiek te staan. Locadia had het na afloop ook ge hoord. „Onze fans zijn kritisch en dat mag natuurlijk", zei hij. „We hadden vaker moeten scoren, ikzelf ook. Daar loop ik niet voor weg. De trainer had in de rust aangegeven dat het doelsaldo in de loop van het seizoen belangrijk kan zijn. We zijn gewoon niet goed genoeg met die boodschap omgegaan." Doorbijten Gemakzucht sloop de afgelopen jaren al vaak in het elftal van Cocu - en werd de ploeg vorig seizoen zelfs fataal. PSV speelde na een verkregen voorsprong gelijk in wedstrijden die het simpel weg had moeten winnen. De ploeg kon wel de tanden in de tegenstander zet ten, maar beet te vaak niet door. Die In het vorige seizoen werd gemakzucht PSV zelfs fataal inde strijd om de eerste plaats lijn trok de club gisteren door, al le verde dat voor de ranglijst vooralsnog geen schade op. Het Roda JC van gisteren was zo on dermaats dat PSV zich het nodige knoeiwerk en gepruts voor de goal kon permitteren. Na de 2-0 maakten de PSV'ers bij kansrijke uitbraken of bij het doel telkens verkeerde keuzes, waardoor de Limburgers zich nog een fractie kansrijk waande. In Eindhoven liet het publiek zich geen knollen voor citroenen verkopen, en ook het ge voerde transferbeleid leidt nog niet tot enorm optimisme. Afscheid Gistermiddag namen Andrés Guar dado, Jetro Willems en Héctor Moreno in de rust afscheid van het Eindho- maandag 28 augustus 2017 EREDIVISIE De Noor Morten Thorsby had zaterdagavond een groot aandeel in de zege van sc Heerenveen op ADO Den Haag (1-2). De Noor scoorde in de tweede helft twee keer voor de Friezen. In beide gevallen rondde hij een voorzet van Denzei Dumfries af. Thorsby's land genoot Björn Johnsen deed twaalf minuten voor tijd wat terug namens ADO, door een hoekschop binnen te koppen. Het was de eerste treffer van de Haagse ploeg dit seizoen. Een gelijkmaker bleef echter uit, ook al waren er enkele hachelijke momenten voor het doel van Wouter van der Steen. EREDIVSIE Heracles Almelo is na drie duels nog altijd ongeslagen in de eredivisie. De Overijs selse club moest zaterdag avond op eigen veld tegen Excelsior echter genoegen nemen met één punt: 2-2. Anouar Hadouir (foto) kreeg het laatste fluitsignaal niet meer mee. De Bosschenaar in Rotterdamse dienst kwam twee minuten voor het einde van het duel binnen de lijnen en mocht snel inrukken na een rode kaart voor een grove charge. Bij Heracles zorgde het vijfde puntje van dit seizoen niet voor al te veel vrolijkheid. De thuisclub gaf twee keer een voor sprong snel uit handen. EREDIVISIE FC Twente wacht nog steeds op het eerste puntje van het nieuwe seizoen. Het elftal van trainer René Hake verloor zaterdagavond ook de uitwedstrijd bij PEC Zwolle (0-2). Youness Mokhtar opende de score en Bram van Polen benutte een strafschop. Beide doel puntenmakers bezorgden hun ploeg een fijne competi tiestart, met zeven punten uit drie duels. FC Twente verloor de eerste duels in de eredivisie van Feyenoord (2-1) en VVV-Venlo (2-1). De zege van PEC Zwolle was dik verdiend. De thuisploeg van coach John van 't Schip domineerde bijna de hele wedstrijd. PSV versuft zodra Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34