Cinema Middelburg vergroot het aanbod Veere richt zich op ander publiek Verrassende finale ringrijdwestrijden 18 WALC Hij blaakt van enthousiasme. Si mon Blaas, directeur/programmeur van Cinema Middelburg, barst van de plannen. „Fysiek uitbreiden zit er niet in. Die ruimte is er niet in de Kloveniersdoelen. We hebben één filmzaal met 91 stoelen en dat is het. Maar er zijn genoeg andere moge lijkheden voor nog meer leuke din gen." Cinema Middelburg verhuisde juni 2013 vanuit het Schuttershof naar de monumentale Kloveniers doelen. Dat bleek een gouden greep. Blaas: „Trokken we in Schut tershof gemiddeld zo'n 12.000 be zoekers per jaar, hier zaten we vorig jaar op 20.000. Exclusief de school voorstellingen en de besloten voor stellingen. Dat aantal halen we dit jaar ruim." Zeker in de donkere maanden wil Cinema Middelburg meer doen zegt Blaas, ,,'s Ochtends een school voorstelling, in de middag zaalver huur en daarna twee avondvoor stellingen. Misschien ook nog eens een ontbijtfilm?" Cinema Middelburg behoort tot de categorie second run-theaters, de kleinere filmhuizen. De grotere, zoals Lantaren Het Venster, zijn first runs, die krijgen bijvoorbeeld eerst de filmpremières. Maar het Middel burgse filmhuis heeft wel een an- Simon Blaas in de filmzaal in de Kloveniersdoelen, foto lex de meester dere primeur voor filmliefhebbers. „Wij zijn het eerste second run- theater in Nederland dat aansluit bij Picl.nl", zegt Blaas. „Daar doen nu 14 filmhuizen in mee. Het is een extra service waarmee wij mensen de mogelijkheid bieden om thuis films te kijken. Als je er één gemist hebt, of nog eens wil terugkijken. Ik vind dat prachtig. Zo krijgen films een tweede leven. Vanaf 1 septem ber draaien wij mee. Je betaalt een malig voor een film en die kun je dan 48 uur bekijken. Zonder te uploaden. Een deel van het geld vloeit naar ons. Zo snijdt het mes aan twee kanten." Filmcolleges Vanaf eind september biedt Ci nema ook de eerste filmcolleges aan. Een reeks van zes, gegeven door filmwetenschapper Rudi de Boer. Blaas: „De hele filmgeschie denis komt aan bod, vanaf de stomme film naar kleurenfilm, Hitchcock tot het postmodernisme vanaf de jaren negentig tot nu. En na afloop gezellig bijpraten met een drankje." Die combinatie van eten en film werkt goed. Blaas: „Wij hebben op dinsdag de 'smakelijke voorstellin gen'. Eerst een hapje eten en dan film. Dat is ook de kracht van deze locatie, het café-restaurant erbij." „Onze uitdaging is alle Middel burgers te bereiken. Dus draaien we ook die obscure film uit Rusland, die mensen trekt die er gewerkt hebben of een Russische partner hebben. Film verbindt mensen." De gemeente Veere ziet brood in gezondheidstoerisme en zette daar vorig jaar een stimuleringspro gramma voor op. Nu heeft Veere de tussenbalans opgemaakt. Er zijn zes voorbeeldprojecten opgezet, die verder worden opgepakt. Uiteenlo pend van het verder ontwikkelen van Sportdorp Oostkapelle; strand- slaaphuisjes voor gehandicapten en 'Ontmoetingskamers', waar sport, bewegen en ontmoeten cen traal staan, tot het verder uitwerken van de badstatus van Domburg of een Veerse voedselcoöperatie die aan de slag gaat met ideeën als een voedselbos, teelt en productie van Niet alleen de toerist heeft baat bij medische faciliteiten nieuwe gewassen en een GoodLife- box. Veere beloont particuliere initia tieven met stimuleringscheques van 1.500 euro. In het voorjaar gin gen al cheques naar een parabeach- volleybaltoernooi in Zoutelande en naar een zeilwedstrijd voor perso nen met een beperking tijdens het NK Eredivisie zeilen in Veere. In oktober wil de gemeente weer twee nieuwe initiatieven belonen. Het dagelijks bestuur denkt dat niet alleen de toerist is gebaat bij binnenhalen van gezondheidstoe risme, maar ook de Veerenaar zelf. De gemeente denkt zo een nieuwe doelgroep toeristen binnen te ha len. Dat zou zorgen voor extra werkgelegenheid en goede medi sche voorzieningen, ook voor de in woners. Veere wil daarnaast verder on derzoeken in hoeverre een pool van bhv'ers hand-en-spandiensten kan verlenen in toeristische kernen. In middels draait ook café Santé, een netwerkbijeenkomst, in combina tie met een online platform. In Biggekerke was de jonge Noor Vader alle gelouterde mannen de baas. Zij stak alle 24 ringen en was in de kamp sterker dan Roald Leendertse en Ronald Koets. In Westkapelle werd de jaarlijkse klas sementswedstrijd verreden. Koen Minderhoud was hier weer de sterkste. Hij won niet alleen het dagklassement, maar ook de eerste beker. Nathalie Lievense zorgde er voor een verrassing; zij won de pol lepel. In Veere debuteerden drie rijders bij de toch al 'rijke' afdeling Ga- pinge: Linda Louwerse; Stijn Cop- poolse en Sharon Goedbloed. Vete raan Sebastiaan Sturm won de wedstrijd. De eerste beker ging na een spectaculaire kamp, naar de jonge Brabander Bram van Boxel, die als enige niet-Zeeuw voor een Zeeuwse afdeling rijdt. Alle uitslagen via: pzc.nl. IN DE REGIO Tai Chi en Qigong Boottocht met Zonnebloem MIJN DORP, MIJN STAD maandag 28 augustus 2017 WA Filmcolleges, 'smakelijke voor stellingen' en straks ook thuis film kijken via Cinema Middel burg. Het filmtheater groeit en bloeit. Op weg naar meer. Annemarie Zevenbergen Middelburg Sporten, gezonde voeding telen of zorgslaaphuisjes; Veere wil het gezondheidstoerisme in de ge meente een duwtje in de rug ge ven. Annemarie Zevenbergen Domburg Het seizoen voor de ringrijders loopt zo langzamerhand op zijn eind. Zes afdelingen reden za terdag hun laatste afdelings wedstrijd. Martijn Minderhoud Biggekerke MIDDELBURG Geïnteresseerden kunnen in de week van maandag 28 augustus in Middel burg kennismaken met Tai Chi en Qi gong. Het zijn gezond heidsbevorderende oefeningen, meest staand en lopend. Meer informatie over onder meer de tijd en locaties is te vinden op cgczeel- and.nl. MIDDELBURG Zonnebloem afde ling Middelburg- Veere houdt woensdag 30 au gustus haar boot tocht met de De- nick II op de Zeeuwse wateren. Door technische problemen kon de boottocht in juni niet doorgaan. Ver trek is vanaf de Loskade in Middel burg om 10.00 uur. Inschepen kan vanaf 09.00 uur. Omstreeks 16.00 uur wordt afge meerd. De kosten bedragen 32,50 euro per persoon, inclusief warme lunch. Inschrijven bij C. Moens: tel. (01181-582942. BACK2SCHOOLFEEST MIDDELBURG Het eerste Back2Schoolfeest in de Middel burgse binnenstad trok minder jeugd dan de organisatie had gehoopt. Het mooie weer weerhield veel ouders ervan met hun kroost naar de vier feestlocaties in de stad te trekken. Het feest, om de vakantie feestelijk uit te luiden, was bestemd voor leerlingen van de basisscholen. De Middelburgse Onder nemers Vereniging en Stichting Evenementen Middelburg (SEM) namen het initiatief hiervoor. Sjaak van den Berg van SEM: „De reacties waren positief, maar er waren niet heel veel kinderen. Dat had vast met het weer te maken. We zaten nu wel heel dicht tegen de eerste schooldag aan. Maar we hopen er toch een vervolg aan te geven." De kinderen werden ver maakt door het magische kinderduo Bertus en Jaapie en de drie grote blauwe kippen, de Kippets. foto lex de meester DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 12.00-21.00 uur- Toeristenmarkt KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55-plus- sers; De Couburg, 13.00-16.30 uur- Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur - Koers- bal MELISKERKE Gymzaal Ons huis, Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge zelschapsspellen MIDDELBURG Theaterproductie huis Zeelandia, Hoogstraat 20, 10.00 en 14.00 uur - Jeugdvoorstelling Mappamondo; Markt, 11.00-17.00 uur - Boeken- en verzamelmarkt; Ci nema Middelburg, 14.00 uur-Verto ning I, Daniel Blake; Abdijplein, vanaf 20.30 uur - Zeeland Nazomerfestival met optredens van Isabel Provoost en Joia OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit GALM, Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassoplein 120- 126, 09.00 uur- Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur- Kleutergym; Cine Café, Spui- kommen 3,19.45- 23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen ZOUTELANDE Tennisbanen West- kapelseweg, 19.00 uur - Tennisinstuif voor volwassenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18