II II Gratie voor 'hardste sheriff van Amerika' wekt wrevel Veilinghuis Korendijk EUWS 11 Alissa Rees (26) zeulde 2 jaar lang in het ziekenhuis een metalen infuuspaal achter zich aan. Eenmaal genezen bedacht ze een alternatief. Een draagbaar infuus, verwerkt in een hippe bodywarmer. Met dit ontwerp presenteert de jonge designer Alissa Rees een alternatief voor de zware infuuspaal die zie kenhuispatiënten met zich mee slepen. De Amsterdamse, afgestu deerd aan de Design Academy in Eindhoven, kwam op het idee na dat zij als 19-jarige met een acute leukemie twee jaar in het zieken huis had gelegen. „Alissa!" Een jonge verpleegster loopt toevallig langs en vliegt haar om de hals. Rees is voor het eerst in vijfjaar terug in dezelfde kamer in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis (OLVG) in Amsterdam. Maar nu heeft ze een bos krullen en is ze af gestudeerd als ontwerper. Zes jaar geleden lag ze maandenlang in deze kamer en was ze hele dagen verbonden met een infuus van wege chemokuren en spoelingen. Hersteld Inmiddels is ze vijf jaar volledig hersteld na een stamceltransplan tatie. „Ik ben letterlijk herboren: ik heb de stamcellen en daarmee het immuunsysteem van een baby ge kregen." Ze is terug in het OLVG om haar afstudeerontwerp te demonstre- ren, waarvoor ze onlangs twee Brains Awards, een innovatieprijs voor studenten, won: de IV-Walk, een draagbaar infuus dat in een kledingstuk is verwerkt. Alissa's ziekenhuistijd vormt de inspiratiebron voor de ontwerpen die ze daarna maakte aan de De sign Academy. „Als je ziek bent, Het is bewust een hip model. Als je ziek bent, wil je je weer even mens voelen heb je véél tijd om na te denken. Ik zag allerlei dingen die beter kun nen in de steriele omgeving." Zo is ook het idee voor de IV- Walk ontstaan. De stalen infuus paal waarmee ze dagenlang ver bonden was, maakte dat ze zich nog meer patiënt voelde. „Zo'n paal is zwaar, en als je doodziek bent al helemaal", zegt Rees. Het object belemmerde haar boven dien bij het beetje bewegen dat ze kon. „Ik oefende weieens met traplopen, maar met de paal kwam ik alleen twee treden op en terug. En de snoeren zitten al snel in de weg, bijvoorbeeld als je op de hometrainer wilt sporten. Je raakt gemakkelijk verstrikt." Als afstudeerproject bouwde Rees daarom de klassieke infuus paal om tot iets zachts en comfor tabels, dat een stuk minder zwaar is. Ter plekke demonstreert ze de IV-Walk, het draagbare infuus: van voren een hesje, achterop zit een flap die gemakkelijk over een rolstoel kan. De pomp van het in fuus zit onder de stof op de buik, de infuuszak hangt verborgen op de rug. De binnenkant is van ted- dystof, de buitenkant van gladde petrolstof. Om de middel zit een leren ceintuur met drukknoopjes. Het is bewust hip, zegt Rees: „Als je ziek bent, wil je je weer even mens voelen. Toch is het snoer wel zichtbaar, want de ziekte is er ook. Dat hoefje niet te verbergen." Het OLVG gaat een proef doen Ik oefende weieens met traplopen. Met de paal kwam ik alleen twee treden op en af met het ontwerp op de afdeling oncologie. Rees hoopt dat patiënten daar door gemakkelijker naar buiten kunnen. „Als je ernstig ziek bent, kom je zelden buiten. Over drem pels kom je moeilijk met de in fuuspaal. Het lijkt me zo mooi als de patiënten in de toekomst in het park kunnen wandelen." Joe Arpaio (85) joeg op Mexicaanse illegalen en trok zich er niets van aan toen een rechter hem dat vorig jaar verbood. De sheriff werd daarop veroordeeld wegens min achting van de rechtbank. Maar Trump vindt dat vonnis nergens op slaan en verleende hem gratie, de eerste gratieverlening in zijn presidentschap. De beslissing is een klap in het gezicht van de latino's en de Democraten, zei de burgemeester van Phoenix, waar Arpaio jaren lang politiebaas was. De burger rechtenbeweging ACLU, die aan gifte tegen de sheriff had gedaan, spreekt van 'een officiële presiden tiële steunverklaring aan racisme'. Arpaio zette in 1993 in Arizona een gevangenis van tenten op, om geld te besparen. Voor de gedeti neerden was Tent City Jail een ver schrikking. De temperatuur liep soms op tot ver boven de 50 gra den. De gevangenen moesten elke dag om vier uur 's ochtends op staan en zwaar werk doen, de voe ten aan elkaar geketend. Bij kritiek antwoordde Arpaio steevast: „Onze jongens die in het buiten land voor Amerika vechten, slapen in slechtere omstandigheden." Toen in de staat een wet van kracht werd die het mogelijk maakte iedereen die er illegaal uit zag zonder reden om zijn papieren te vragen, zette Arpaio er in korte tijd 126.000 over de grens. Machtsmisbruik Uiteindelijk verbood een rechter hem zijn agenten zomaar op lati no's af te sturen. Arpaio negeerde het verbod en werkte niet mee aan een onderzoek naar machtsmis bruik binnen zijn dienst. De she riff werd veroordeeld, maar dat vonnis heeft Trump nu geschrapt. Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Veiling: zaterdag 2 september vanaf 10.00 uur Kijkdagen: Donderdag 31 augustus 10.00 - 21.00 Vrijdag 1 september 10.00 -17.00 Kunst- en antiekveiling met o.a. Aziatica, zilver, tapijten, juwelen, schilderijen, meubels en klokken Korendijk 28 4331 HP Middelburg Tel. 0118-750429 Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl maandag 28 augustus 2017 Hip hesj e als alternatief voor onhandige infiiuspaal Amsterdam Lisette Wegener Alissa Rees (I) bedacht de IV-Walk, een draagbaar infuus dat verwerkt is in een kledingstuk. Haar idee is bekroond, fotodingenamol —Alissa Rees —Alissa Rees De gratie die Donald Tump heeft verleend aan een omstre den sheriff is slecht gevallen bij een deel van de Amerikanen. Gerben van 't Hof Rotterdam G

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11