Harderwijker vrij na Turkse spandoekrel 15 Ik trok expres een bloemetjesjurk aan, dat werkte sneller bij de Spaanse commandant AAN DE HAAK den allang weer waren opgevolgd door een ander detachement." „Ik was aangenomen als rechter in opleiding. Tot dat moment was ik gepromoveerd op georgani seerde criminaliteit en bezocht ik gedetineerden in een toezichthoudende rol. Opeens dacht ik: ik mag helemaal geen rechter worden, want ik heb geen modder aan mijn laarzen. Toen heb ik afgebeld, ze werden gek. Ik stond hoog op een soort A-lijst, daar kon ik zo maar niet vanaf! Maar ik wilde eerst de shit zien en snappen hoe de wereld in elkaar zit, voordat ik oordelen ga vellen over mensen die het een stuk ingewikkelder hebben dan ik." „Hele kwetsbare jongeren van 12,13 jaar en de zware categorie van 17,18 jaar. Voor beide groepen vond ik dat meer maatwerk moest worden gele verd. Ik was daarover aan het nadenken terwijl ik voor de honderdste keer naar VWS en Justitie reed om te gaan zeggen: jullie snappen onvoldoende dat de jongsten echt gevaarlijk kunnen zijn en de oud sten juist heel kwetsbaar. De autoradio stond aan na een telefoongesprek. En ik hoorde: „En daarom zoeken we bij het CDA echt mensen die iets van justitie weten en met name van de jeugd." Nu roe pen ze me, dacht ik. Ik was nog geen lid, maar ik vond dat ik het moest doen. Ik moest ervoor zor gen dat meer maatwerk zou worden geleverd. Dat is me als Kamerlid gelukt, bijvoorbeeld door het adolescentenstrafrecht voor jongvolwassenen in gevoerd te krijgen." „Nee. Ik zag het gebeuren, dat overkomt alle par tijen, zoals nu de PvdA. Dat moet je slikken. Soms is het goed opnieuw te beginnen. Ik heb gezien dat je ook in de oppositie het verschil kunt maken. Op allerlei manieren kun je iets bereiken. Oppositie heeft zijn voordelen. Je kunt wel denken dat je macht hebt als je regeert, maar het kan ook op een andere manier. Als je denkt dat je alleen maar ver schil maakt vanuit een coalitie, dan ben je een waardeloze politicus." „We waren voor 95 procent van de nieuwe wetge ving. En waar we tegen waren, dat was ook knap waardeloos. Kijk naar de zorg. Als politicus moet je zorgen dat je heel dicht bij de uitvoering blijft. Ik heb altijd toezichthoudende rollen gehad. Je moet er altijd voor zorgen dat je ziet wat er wel en wat er niet goed gaat in de uitvoering. Dat breng ik bijna wekelijks terug naar de fractie als er een debat is." „Ik zou niet weten op welk punt. Misschien was Buma wat traditioneel op bepaalde onderwerpen door oude waarden weer in het licht te zetten. Kijk naar wat ik doe: dat klinkt misschien heel stevig, maar mijn opdracht is dat het veiliger wordt in Ne derland. Is dat rechts? Of asiel. Als iedereen naar Nederland komt, hebben we een serieus probleem. Is dat rechts?" „Het is een uitdaging. Laten we onze zegeningen tellen dat er nog een paar partijen zijn die hun ver antwoordelijkheid willen nemen. Maar de op dracht is: ervoor zorgen dat er een fatsoenlijke re gering komt die de enorme uitdagingen kan aan pakken. Als we elkaar gaan bestrijden op de vier kante millimeter dan wordt het niets. Ik ken ze al lemaal inmiddels goed genoeg. Volgens mij zijn het uiteindelijk allemaal mensen die snappen dat je je taak hebt." Naar eigen zeggen zat de 24-jarige voetbalfanaat nietsvermoedend op de tribune tijdens de match tussen Besiktas en Konyaspor, terwijl voor zijn neus een omstreden bood schap te lezen was. 'Laat Nuriye en Semih leven', stond er te lezen, ver wijzend naar een hongerstaking van twee leraren die na de couppo- De 24-jarige voetbalfanaat werd gearresteerd omdat hij in de buurt van een spandoek zat ging in Turkije werden vastgezet. Die staatgreep, vorig jaar, bracht een reeks zuiveringen teweeg. Donderdag werden de anderen al vrijgelaten die samen met Volkan in de boeien werd geslagen. Hoop vol reed ook de vader van Volkan naar de gevangenis in Ankara om zijn zoon op te halen. Hij reisde naar het land om zijn zoon te kunnen bijstaan. De teleur stelling was enorm toen alleen Vol kan niet werd vrijgelaten. „We wa ren blij gemaakt met een dode mus", vertelt Volkans broer Kemal Kaan. Groot was de vrees dat Volkan in een politiek steekspel was terecht gekomen, omdat de verhoudingen met Turkije op scherp staan sinds de coup. Toch reed Volkans vader gisterochtend weer naar het cellen complex, in de hoop zijn zoon dit keer alsnog in de armen te kunnen sluiten. Gefrustreerd Uiteindelijk kwam aan het begin van de middag het verlossende woord. Volkan wordt alsnog in vrij heid gesteld, ook al mag hij Turkije niet uit. Kemal: „Dat hij nu alsnog vrijkomt, maakt ons ontzettend blij. Het belangrijkste is dat Volkan nu vrij is. Tegelijkertijd zijn we emotioneel en gefrustreerd. In de eerste plaats omdat Volkan is opge pakt, daarnaast omdat hij nu nog al tijd het land niet uit mag." Kemal neemt het op voor zijn zoon. „Iedereen die een beetje te gen Erdogan is, wordt opgepakt. Volkan heeft een politieke mening, maar dit heeft hij niet verdiend. Geen van de andere verdachten heeft over hem verklaard, zelf zegt hij niks met de spandoek te maken te hebben. Op foto's is ook niet te zien dat hij de spandoek vast heeft, alleen dat hij er achter zit." Verken in 3 dagen UNESCO stad Brugge incl. ontbijt zaterdag 26 augustus 2017 GO VANGST Twee tongen, drie kabeljauwtjes en een paling, na het vertrek van Van Toorenburg. VAKANTIE „Naar mijn zus Carmen, die met haar gezin in Rome woont." MEISJESDROOM „Criminologie vond ik het mooiste vak. Ik was al tijd nieuwsgierig naar hoe mensen uit de rails lopen, waar het precies fout gaat." Vissen met Jan. Ook op video. pzc.nl U kon rechter worden, maar u trok zich op het laatste moment terug. Wat zag u als directeur van een justitiële jeugd inrichting? Als beginnend Kamerlid zag u de val van het machtige CDA van Balkenende van dichtbij. Van 42 naar 21 zetels en daarna naar 13. Had u niet het gevoel: ik zit in de verkeerde film? Het CDA was tegen heel veel dingen de afgelo pen vier jaar. Is het CDA nog ergens vóór? Uw partij is naar rechts gegaan. Vind u het CDA niet té rechts geworden? Hoe lijkt het u dat het CDA gaat regeren met de anti-christenen van D66, de altijd vrolijke libera len en de wat zwaar op de hand zijnde christe nen van ChristenUnie? Harderwijker Volkan Caliskan (24) wordt vrijgelaten door justi tie in Turkije. Toch mag hij het land niet verlaten, nadat hij we kenlang in een Turkse cel zat omdat hij tijdens een voetbal wedstrijd achter een omstreden spandoek zat. „ledereen die een beetje tegen Erdogan is, wordt opgepakt." Carla van der Wal Rotterdam Volkan Caliskan is vrij, maar moet wel in Turkije blijven, privéoto Leonardo Hotel Brugge y 2 nachten incl. ontbijtbuffet t.w.v. 30,00 p.p. Ontvangst met welkomstdrankje Gratis parkeren bij het hotel Vrij gebruik van buitenzwembad y Gelegen in bosrijke omgeving hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15