Mogelijk geheime informatie naar Otto Bevelandse subsidie kinderopvang anders Middelburg viert eerste schoolfeest 9 Deurwaarder neemt twee paarden in beslag Twee paarden van Jan- Cees van derEndtuit Yerseke zijn verdwenen. Een deurwaarder haalde ze van de manege waar de dieren werden getraind. Meijerink Incasso en Gerechtsdeur waarders laat niet met zich sollen. Dat wordt begin augustus duidelijk als 'paardendeurwaarder' Meijerink bin nenstapt bij Ruitersportcentrum Rei gershof in Oud-Gastel en onder meer vijf paarden in beslag neemt. Meijerink is ervan overtuigd dat het paarden zijn van trainer Gilbert Mag nus en zijn partner Moniek Valk. Die hebben een schuld aan een ander spe ler in de paardenwereld, Radna Jan- nink. Er moet worden betaald. Des noods zullen de paarden op 5 septem ber tijdens een openbare verkoop ge veild worden. Maar niet alle vijf de paarden zijn van Magnus en Valk. Ook Van der Endts paarden Johnny Cash en Goya staan bij Reigershof. Trainer Magnus maakt ze daar zadelmak. Van der Endt: „Johnny en Goya hadden de training net achter de rug en waren klaar om terug naar huis te komen." Het is 7 augustus. Van der Endt heeft nog even vakantie en verblijft in Spanje als hij een telefoontje krijgt. „Weetje dat je paarden weg zijn?" Van der Endt: „Ik dacht: 'dit is een grap'. Toen ik begreep dat dat niet zo was, ben ik begonnen te bellen met Meij erink. Tweeënhalve dag ben ik bezig geweest haar te bereiken. Dat is niet gelukt en ze heeft me nooit terugge beld." Van der Endt schakelt een advocaat in. Via hem hoort hij dat de paarden goed verzorgd worden. „Dat moet ik dan maar aannemen. Waar ze zijn, wat v - voor voer ze krijgen, wat ze met hen doen - dat is mijn grootste zorg. Johnny en Goya horen bij mijn fami lie. Ik heb Johnny zelf geboren zien worden. Ik heb die paarden opgevoed. En ik heb de documenten om dat te bewijzen: paspoorten van mij als eige naar, de stamboekpapieren van Johnny, betalingsbewijs van Goya, be wijs dat de paarden tijdelijk bij het ruitersportcentrum gestald stonden." Meijerink ziet deze echter niet als bewijs. Zelfs een verklaring van de ei genaar van het ruitersportcentrum, dat de paarden van Van der Endt zijn, maakte op het incassobureau geen in druk. Foto's op Facebook van de paarden, geplaatst door Van der Valk, zouden bewijs zijn dat het haar paarden zijn en niet die van Van der Endt. Van der Endt heeft een kort geding aangespannen om te voorkomen dat zijn paarden op 5 september geveild worden. Uiterlijk over twee weken zal de rechter uitspraak doen. Meijerink Incasso en Gerechtsdeur waarders is om een reactie gevraagd. Deze was bij het ter perse gaan van de krant nog niet ontvangen. MIDDELBURG De politie zoekt uit of tussen de vele tapgesprek ken die Klaas Otto in de gevan genis heeft gekregen ook ver trouwelijke communicatie tus sen advocaten en verdachten is terechtgekomen. Een woord voerder heeft dat gisteren ge zegd, nadat zeker een advocaat om opheldering heeft gevraagd bij de hoofdofficier van justitie in Breda. Woensdag werd bekend dat oprichter Klaas Otto van No Sur render door een blunder van de politie tapgesprekken kreeg van medegevangenen. Het gaat om telefoontjes die gevangenen in het huis van bewaring Torentijd in Middelburg hebben gepleegd met de gevangenistelefoon. Otto kreeg van de rechter de kans af geluisterde gesprekken van hem vanuit de gevangenis terug te luisteren. Hij kreeg daarom tien tallen dvd's en een harde schijf maar daar stonden ook andere opnamen op. Advocaten ver moeden dat wanneer er een fout is gemaakt bij de filtering er mo gelijk ook strikt geheime ge sprekken tussen raadslieden en verdachten zijn uitgelekt. Duidelijkheid De Limburgse advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen heeft gisteren bij de hoofdofficier van justitie in Breda aan de bel ge trokken. Zijn kantoor heeft meerdere cliënten in de Toren- tijd in Middelburg. „Als de ge heimhouding tussen raadsman en cliënt op deze manier is ge schonden dan moet daarover snel duidelijkheid komen", al dus Van Berge Henegouwen in een brief. De politie kan niet uitsluiten dat zogenoemde geheimhoudersge- sprekken op de dvd's en harde schijf zijn beland. „We onder zoeken het", aldus de woord voerder. Het onderzoek naar de exacte omvang van het pro bleem kan nog dagen duren, voegde hij eraan toe. De Bevelandse gemeenten wer ken aan een andere manier om kinderopvangorganisaties te sub sidiëren. De huidige verdeling van geld blijkt 'ondoorzichtig'. Binnen de regio De Bevelanden wordt veel samengewerkt op het gebied van kinderopvang en voor- en vroegschoolse educatie (WE). Er is gezamenlijk beleid en ook hebben de gemeenten te maken met veelal dezelfde aanbieders, zoals Prokino en Kibeo. Uit een evaluatie is gebleken dat de hui dige manier van subsidiëren niet optimaal is. Er zijn in de afgelopen jaren meer (kleine) aanbieders bijgekomen. Die vragen ook sub sidie aan. De huidige verdeling van het geld blijkt ondoorzichtig en niet voor alle aanbieders gelijk, staat in een notitie van het Goese college van B en W. De vijf gemeenten nemen daarom bureau Buitenhek Ma nagement Consult uit Utrecht in de arm. Dat onderzoekt voor 18.600 euro wat de beste ge zamenlijke subsidiesystematiek is voor peuteropvang en WE, De gemeenten verdelen de kosten op basis van het aantal peuters per gemeente. De drie levensgrote blauwe kippen Knappie, Kakel en Ribbeltje zijn za terdag te vinden in de Middel burgse binnenstad. Samen met het duo Bertus en Jaapie fleuren zij het eerste Back2schoolfeest voor basis schoolkinderen op met straatthea ter. De Middelburgse Ondernemers Vereniging (VOM) en de Stichting Evenementen Middelburg (SEM) willen de laatste vakantiedag vieren en sloegen de handen ineen. SEM- voorzitter Sjaak van den Berg: „Als dit een succes wordt, geven we er een vervolg aan. Het zou leuk zijn om ieder jaar iets te organiseren Een feest voor alle basisscholieren op de laatste vakantiedag rond die laatste vakantiedag. Het feest is voor kinderen vanaf vier, vijf tot een jaar of twaalf. De basis schoolleeftijd. Het straattheater met de tovenaarsbroers en de kip pen is voor kinderen leuk om te ze. Vol grappen en toverkunstjes. Ver der zijn er activiteiten voor de kin deren. Zij krijgen ook wat lekkers. We dachten eerst aan suikerspin nen, maar dat is wel een enorme suikerbom. Chips, popcorn of een appel wordt het nu. Vier locaties Zaterdag is er straattheater op vier locaties in de binnenstad: om 11.00 uur op de Nieuwe Burgh tegenover de ANWB, om 13.00 uur op de Lange Delft-hoek Koorkerkstraat, om 14.30 uur op Plein 1940 en om 16.15 uur op de Markt nabij de Drukkery.' Na afloop van de acts van een half uur, kunnen de kinderen kennis maken met de artiesten via een heuse meet greet. vrijdag 25 augustus 2017 BE Wie is de eigenaar van Johnny Cash en Goya? Ondine van der Vleuten Yerseke Jan-Cees van der Endt met Johnny Cash, een van de in beslag genomen paarden. FOTO JAN-CEES VAN DER ENDT Luc Oggel Goes De laatste vakantiedag vieren met straattheater en wat lek kers. Dat heeft Middelburg voor ogen met het eerste Back2- schoolfeest in de binnenstad. Annemarie Zevenbergen Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80