e L Macrons poederdoos kost 300 euro per dag Ines slaagt ondanks brand M 7 de formatie Het uitje naar een Hilversums landgoed lijkt de formatieon derhandelingen goed te doen. „We komen hier echt vooruit", zei CD A-leider Sybrand Buma gister middag tijdens een kort onderhoud met journalisten. Volgens ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers worden 'ook heel moeilijke onderwerpen langzaam af gesloten'. Dat is hoopgevend, stelt hij. Vandaag en morgen hebben de de legaties van VVD, CDA, D66 en Christenunie zich verschanst in de Zwaluwenberg, eigendom van De fensie. De hoop is dat er in de besloten heid van het landgoed 'meters' kun nen worden gemaakt, al zal er van daag aan het eind van de dag nog geen kabinet zijn, waarschuwt WD- leider Mark Rutte, die spreekt van een 'perfecte locatie'. „Het voordeel is dat je hier even kunt doorwerken zonder terug te hoeven naar de frac tie en het leuke is dat we vanavond even een glas wijn kunnen drinken. Dat helpt altijd", aldus de premier. Volgens D66-leider Alexander Pechtold zouden het wel eens heel belangrijke dagen kunnen worden, omdat alle moeilijke onderwerpen volgens hem de revue passeren. Ook Segers van de Christenunie stelt dat het er nu echt om gaat spannen. „De vrijblijvendheid is al een tijdje weg. Dit is voor het echie", zei hij. De vier onderhandelaars, hun se condanten en informateur Gerrit Zalm hebben zich voor de gelegen heid in informele kleding gestoken, al bleek Buma zijn gympies te heb ben thuisgelaten. Volgende week wordt waarschijn lijk minder intensief onderhandeld, omdat veel fracties de laatste week van het zomerreces gebruiken voor overleg in eigen kring. PARIJS Je bent staatshoofd, dus je wilt er wel een beetje verzorgd uitzien. Maar je hebt het ook druk - een vredesoverleg hier, een wetsvoorstel daar - dus je kunt niet alles zelf doen. De Franse president Emmanuel Macron heeft daarom een make up-artiest in de arm genomen. En die heeft weelderig toegeslagen. Financieel, althans. In de eerste drie maanden van zijn presidentschap heeft Macron 26.000 euro betaald aan de 40-ja- rige visagiste Natacha. Dat is om gerekend 8.666 euro per maand en bijna 300 euro per dag. Om rim peltjes weg te werken en wenk brauwen te borstelen. „Ja, het is niet goedkoop, maar wel goedko per dan onder zijn voorgangers", meldt het Élysée. Natacha is niet in vaste dienst: ze werkt op afroep. „We hoeven haar dus alleen maar in te zetten als het nodig is. En on dertussen denken we na over een goedkopere oplossing." Het nieuws over de dure poe derdoos van Macron werd onthuld door weekblad Le Point. Dat was in bezit van de eerste twee factu ren die Natacha heeft ingediend. Die bedroegen respectievelijk 10.000 en 16.000 euro voor haar werk tijdens 'persconferenties en bezoeken aan het buitenland waar ze mee reisde'. Le Point herinnerde er aan dat ook de vorige Franse president, Francois Hollande, zich graag liet vertroetelen. Hij had full time een visagist in dienst die daarvoor een nettosalaris ontving van 6.000 euro per maand. Maar het socialis tische staatshoofd baarde vooral opzien doordat hij ook een privé- kapper in dienst bleek te hebben voor 9.895 euro bruto in de maand. Scholieren die regelmatig een smoesje verzinnen om onder een proefwerk uit te komen, kunnen een voorbeeld nemen aan de 16-jarige Ines. Het feit dat ze net uit een hevig brandende flat was gevlucht, was voor haar geen reden om niet naar school te gaan. Terwijl de vlammen zich verspreidden door het ge bouw, wist Ines nog net haar aantekeningen voor haar proef werk mee te nemen. Zonder zich om te kleden stapte ze de schoolbanken in en maakte haar proefwerk. Iets dat haar flink wat lovende reacties opleverde. „Ik had niet verwacht dat ik zo veel aandacht zou krijgen omdat ik net als ieder ander ge woon die toets maakte. Het laat wel zien dat je iets kunt berei ken als je het echt wilt, onge acht wat er om je heen ge beurt", vertelt ze aan The Sun. Je kunt echt iets bereiken als je het echt wilt, ongeacht wat er gebeurt Ook voor haar wiskunde-exa- men scoorde ze uitmuntend, een 'A'. En nu naar de universi teit? „Ik heb nog geen idee wat ik in de toekomst ga doen." In eerste instantie was Ines zich ook niet bewust van de omvang van de ramp en wilde ze zich vooral richten op haar examens. Maar nu alles begint te bezin ken, herinnert ze zich vooral de paniek en de schreeuwende mensen die om hulp vroegen. Naar eigen zeggen heeft ze wel veel steun aan vrienden en vriendinnen. Hoewel de ramp zich twee maanden geleden voltrok, woont het hele gezin nog steeds in een hotel. In het vuur van Grenfell Tower kwamen zeker 80 mensen om het leven. Onder hen zijn ook vermisten waarvan de politie denkt dat die de brand niet hebben overleefd. vrijdag 25 augustus 2017 GO augustus S® -' Gtr>Fv>. Casual ge kleed lopen de formatie partners op landgoed de Zwaluwen berg. T Alexander Pechtold in vrijetijdskle- ding, Rutte ar riveert, een bedachtzame Sybrand Buma (rechts) en een onder onsje tussen Rutte en Se- gers. foto's anp De Britse scholiere Ines Alves vluchtte op 14 juni samen met haar ouders en broertje de brandende Grenfell-flat in Lon den uit en ontsnapte daarmee aan de dood. Slechts enkele uren later zat ze in de school banken om haar examen schei kunde te maken: ze slaagde met het hoogst haalbare cijfer. Ruben Koenes Londen —Ines Alves, scholiere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7