'iPEI-ial *U J _Q CD CD CD 6 2! ■••mi wy w Volledig uitgedost in surftenue, inclusief haar trapeze, staat de 53-jarige Lieve Callens uit Gent te wachten aan de waterkant om haar favoriete stukje water te bevaren. SURFEN VEERSE MEER WAT IS ER TE DOEN? Eenhoornfestival, Oostburg Vanaf vandaag is het drie dagen feest in Oostburg tijdens het Eenhoornfestival. Een festival dat door zijn programmering ervoor wil zorgen dat er voor ie dere generatie, van heel jong tot heel oud, woonachtig in Oost burg maar ook daarbuiten, wat te beleven is. Voor meer informatie: eenhoornfestival.nl Havendagen, Zierikzee Vandaag gaan De Havendagen in Zierikzee verder. Een jaarlijks terugkerend evenement in Zie rikzee met onder meer culinair, sport, muziek, vaartochten, markt, folklore, kinderactivitei ten en vuurwerk. Voor meer informatie: havendagenzierikzee.nl Avondmarkt, Burgh- Haamstede Vandaag een gezellige avond- markt in het centrum van Burgh. Van r8.oo uur tot 23.00 uur staan er diverse kraampjes uit gestald aan de Noordstraat en de Ring. Escape Room, Renesse Laat je met je familie of vrien dengroep opsluiten in de Escape Room in Renesse. Je krijgt zestig minuten de tijd om zo snel mogelijk uit de ka mer te ontsnappen door middel van cryptische aanwijzingen en puzzels. Voor meer informatie: escaperoomdeoverstroming.nl of bel via 06-34559189 Wandeling, Philippine Een wandeling maken door het mosseldorp Philippine kan van daag van 14.00 uur tot 15.30 uur. Er loopt een gids mee die u alles vertelt over het dorp waar ooit de eerste mosselhaven van ons land lag. De wandeling begint om 14.00 uur bij het mosselmo- mument middenin het dorp. Voor meer informatie: gidsenteam-zvl.nl Havenrondvaart, Vlissingen Maak een rondvaart door het havengebied van Vlissingen met de Denick II. Deze vaart langs plaatsen in het gebied waar je normaal gesproken nooit mag komen. Daarnaast kan er nog een bezoek worden gebracht aan het Zeeuws mari tiem muZEEum waar alles over de VOC-tijd te vinden is. Meer informatie: muzeeum.nl Bezichtiging vuurtoren, Breskens Eén van de meest beeldbepa lende gebouwen in West- Zeeuws-Vlaanderen is vandaag weer te bezichtigen. De vuurto ren aan de Panoramaweg in Breskens is toegankelijk voor bezoekers van 13.00 uur tot 17.00 uur. Ook is er hier nog kunst te bekijken. Zeeuwse kunstenaars stellen hier namelijk hun werk tentoon. Voor meer informatie: vuurtorenbreskens.nl Weekmarkt, Vlissingen Zoals elke week staat er ook vandaag weer een weekmarkt in Vlissingen. Voor verse produc ten kun je hier terecht van 08.00 uur tot 17.00 uur aan de Lange Zelke en in de Spuistraat. Kofferbakverkoop, Kerkwerve In het bos van Kerkwerve op re creatieboerderij van Langeraad wordt vandaag een markt ge houden vanuit kofferbakken en aanhangers. Er rijdt een modelstoomtrein rond en er kan vers gerookte pa ling, zalm en forel gegeten wor den. Voor meer informatie: recreatie- vanlangeraad.nl/kofferbakver- koop.html Tijd en locatie: van 09.00 uur tot 14.00 uur aan Weeluieg 3, Kerk werve Telefoon: 0111-412547,06- 21624026 Weekmarkt, Yerseke Ook in Yerseke is het vandaag weekmarkt met voornamelijk verse producten zoals kaas, groente en natuurlijk vis. Van 08.00 uur tot 12.00 uur kan men terecht op het Kerkplein. VANDAAG AAN DE TREKHAAK VAN: Al een jaartje of twintig reist ze af naar Wol phaartsdijk om daar een dag of tien lang de strijd met de Zeeuwse wind aan het Veerse Meer aan te gaan. Ze is er vandaag, na een paar wind vrije en regenachtige dagen, weer he lemaal klaar voor. Haar surfplank van het merk JP Australia ligt te wachten in het gras. Een vijfje staat er vandaag. Prima windje voor een 'goeien ama teur' zoals Lieve zichzelf als surfer omschrijft. Propvol In de afgelopen twee decennia heeft ze al behoorlijk wat meters afgelegd op het Zeeuwse water. Elk jaar propt ze haar auto helemaal vol met kampeer en surfspullen, plankjes op het dak, en tuft ze richting haar favoriete plekje aan het water op camping De Heer lijkheid van Wolphaartsdijk. Ze komt altijd met twee vriendinnen, maar die zijn vandaag een dagje terug naar Bel gië. Familieverplichtingen. Tja, hoe is ze hier beland én waarom komt ze elk jaar weer terug? „Vroeger fietsten we hier wel eens en zaten we op een camping bij de boer. Zo noemt Als er iemand in de problemen zit, dan help je elkaar Het Eenhoornfestival in Oostburg. Tip1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Het mosselmonument in Philippine Tip 5 Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 I vrijdag 25 augustus 2017 BE- Lieve Callens. De Gentse komt elk jaar weer met twee vrien dinnen naar camping De Heerlijkheid van Wolphaartsdijk. En dat is precies wat het voor hen is en, naar ver wachting, nog lang zal blijven. Heerlijk. Straks zij n we 'de granny's' op het water Winnie de Witte-van Dam Lieve Callens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76