II 7 PZC ONLINE #Schippers #f ipronil „ook over een jaar weet je niet of voedsel veilig is" WTF waar is de NVWA dan voor? zo NEEM JE DAT MEE u zoiets toch? Dat was ietskes verderop, maar eigenlijk te ver van het water." Op de landschapscamping waar de Belgische nu verblijft kun je bij wijze van spreken je tent uit surfen, zo dicht bij is het. „Het is hier ook een veilig stekje. Het is ondiep en je kunt hier makkelijk het water uit als er iets aan de hand is." En ja, dat de surfplek af en toe toch wat beperkt is door ruimte en soms de richting van de wind, die wel eens uit een verkeerde hoek blaast, neemt ze op de koop toe. Uitdaging Oké toegegeven, ze gaan wel eens naar de Brouwersdam, maar dat gebeurt niet vaak. Het verveelt haar hier eigenlijk nooit. De vierkante meters op het Veerse Meer bieden haar nog steeds ge noeg uitdaging; eens een bochtje hier, dan een draaitje daar. „Hier kun je meer dingen uitproberen." Naast de uitdaging die ze nog steeds vindt is het gemak van de nabijheid van het water ook een belangrijke factor. „Allée, al die spullen bij elkaar zoeken blijft een heel gedoe. Je gaat niet zomaar even een uurtje surfen." Het vraagt een hele organisatie: die planken op het dak, zeilen oprollen, pak aan hijsen, naar je surfstek rijden en als je op de plaats van bestemming aankomt alles weer uit pakken en optuigen. Eenmaal klaar met surfen begint de ellende weer van voren af aan. Pffff, je wordt toch al moe bij de gedachte? Ze lacht erom, maar is het ermee eens. „Als Dat gevoel watje krijgt als je aan het planeren bent. Oh, net of je boven het water zweeft je een uurtje wilt surfen, ben je vijf of zes uur bezig, maar je moet er iets voor over hebben." En dat doet ze. Met alle vormen van liefde en plezier, want ze is niet het type om lang stil te zitten en bovendien geeft het haar een gevoel van vrijheid. „Dat gevoel wat je krijgt als je aan het plane ren bent. Oh, dat is net of je boven het water zweeft." Niet alleen de sfeer óp het water is belangrijk, ook die bij de surfers onderling is voor de Belgische van groot belang. „W wat ik zo super vind aan deze stek? Of je nou met oud of nieuw materiaal komt, dat maakt allemaal niet uit. Hier word je daar niet op beoordeeld." Veilig Fijn hoor, vindt ze, dat de sfeer zo ge moedelijk is aan, op én in het water. Ze ker gezien de samenstelling van het ge zelschap. Immers drie dames van boven de vijftig planerend op het water zie je hier nou eenmaal niet dagelijks. Veel bekijks? „Eigenlijk misschien wel, maar we letten er niet op." Ze kijkt er liever anders tegenaan. „We letten hier onderling allemaal een beetje op elkaar. Als er iemand in de problemen zit, dan help je elkaar. Dat geeft toch wel een veilig gevoel." Granny's Genoeg reden dus om nóg eens twee de cennia terug te komen? Daarop ant woordt Lieve lachend: „We zeiden giste ren nog tegen elkaar: dan zijn we de 'granny's' op het water." vrijdag 25 augustus 2017 NIEUWSTIPS? De PZC is ook bereikbaar via WhatsApp. Heeft u een foto of video die u wilt delen met de rest van Zeeland? Stuur ze door via WhatsApp. Dit kan via telefoonnum mer 06-20418849. Voeg de redactie toe aan de contactenlijst in uw tele foon. Zo kunt u snel nieuw stips, foto's of video's aan de redactie van de PZC doorsturen. Vergeet daarbij niet uw nam en woonplaats te vermelden, zodat we die bij de foto of het filmpje kunnen plaatsen. Voor het ingezonden mate riaal geeft de PZC géén fi nanciële vergoeding. TWITTER Marco Grim @marckthuys Hoe ver reikt het eier- schandaal nou echt? Minis ter Edith Schippers (Volks gezondheid) en staats secretaris Martijn van Dam (Economische Zaken) werd woensdag tijdens een in gelast debat door de Kamer het vuur aan de schenen gelegd. Ook Twit- teraars volgden het debat kritisch. ONLINE TOP-5 1. Duitse toeriste rooft kassa van Zeeuws strand paviljoen op 'laatste' zo merdag 2. Melissa heeft geen vagi naal kanaal en ze is lang niet de enige 3. Paul Bouwens uit Bieze- linge is het gezicht achter de NOS-weerfoto's 4. Geheime saus Big Mac uitgelekt: dit zit erin 5. Auteur botst met regis seur Zeeland Nazomerfes tival Kijk op www.pzc.nl of G @pzcredactie rj facebook.com/depzc @pzcredactie Het is iedere keer weer een fikse organisatie met alle spullen, maar als Lieve Callens weer met haar surfplank op het Veerse Meer ligt is ze in haar element, foto's mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63