5 Maximaal 45 minuten op één plek home is where you park it Standplaats 7 ■Pff >\t- De rondleiding is snel klaar. Eén keer om je as draaien en je hebt het hele huis gezien Heftrucks Voor me ligt het Ketelhuisplein, waar opgebouwd wordt voor een festival. Achter de hekken rijden heftrucks af en aan en loeit een aggregaat. Geen zingende vogels, dit zijn de geluiden waarmee ik het moet doen. Het is levendig op straat. Bijna con stant lopen mensen voorbij. Sommi gen staan even stil om te kijken en meer dan eens word ik aangesproken. 'Woon je hier?' 'O, wat leuk. Mogen we even binnenkijken?' 'Zo'n huisje wil ik ook in mijn achtertuin!' Reinoud vertelde me dat het huisje tijdens de Dutch Design Week altijd bezet is. Ik bedenk dat je met het pu bliek wat dan op de been is, pas echt een attractie bent. 's Avonds arriveert mijn vriendin en ook zij vindt het huisje innemend. Toch zijn we niet van plan de hele avond te blijven. Daarvoor is de ruimte te klein en de omgeving te leuk. We slenteren het terrein op, op zoek naar een eet- en borrelplek. De vershal is al gesloten, op de bierbrou werij na. We lopen verder naar de To- renallee waar verschillende eetgele- genheden zijn. Uiteindelijk belanden we op het terras van het Ketelhuis. Oase van rust Terug in ons huisje klimmen we de slaapzolder op. Het is warm onder het puntdak. Het voelt een beetje als kamperen in een tent en dat gevoel wordt versterkt als het 's nachts gaat regenen. Gelukkig koelt het daardoor wel af. In de nacht blijkt Strijp-S een oase van rust, het geluid van het ag gregaat buiten beschouwing gelaten. We worden 's morgens uitgeslapen wakker. De douche is prima. Nor maal wordt het ontbijt verzorgd door 't Koffiehuisje, maar omdat zij niet beschikbaar zijn, ontbijten we bij het naastgelegen Onder de Leidingstraat. Een aanrader. Het regent nog steeds, Strijp-S oogt grijs en somber. Geluk kig fleurt het Waterland-huisje de omgeving op. We pakken onze spul len en ik draai de deur op slot met een glimlach. Erik en Marleen Alsem staan al zeventien jaar op camping Bonte Hoeve in Sint Kruis, gelegen tussen de landerijen van West-Zeeuws- Vlaanderen. Samen met hond Gismo brengen ze de zomer door in hun stacaravan op standplaats D7. Dit is voor Erik en Marleen een tweede thuis. Dochter Joyce (29) en kleinzoons Jesse en Levi (beiden 5), die een eindje verder op de camping staan, komen dagelijks over de vloer. Erik leidt zijn bezoek trots rond door zijn paleisje: „Een ruime slaap kamer, een badkamer en een extra wc. In de gastenkamer slaapt de tweeling: logeren bij opa en oma. Dan de keuken met koelkast, magne tron en grilloven. Je ziet, we hebben hier alles. Ontploffen De eerste keer in Sint Kruis bezoch ten ze vrienden. Het was een lange rit en onderweg dachten ze: dit doen we nooit meer. Maar dat veranderde snel. De stilte - 'je hoort alleen de bo men ruisen' - en de ongerepte natuur spraken hen aan. „Vroeger was alles kaal, de wind had vrij spel. Het dak waaide van ons DE STRAATMUZIKANT schuurtje en alle stoelen vlogen in het rond", aldus Marleen. Erik: „Er waren alleen weilanden, waar nog bommen uit de oorlog la gen. Die moesten ze eerst laten ont ploffen voor we hier konden gaan staan." Bijpraten Geregeld brengen Erik en Marleen het weekend door in Sint Kruis. Mar leen: „We hebben allebei een drukke baan, met onregelmatige tijden. Soms kom je niet toe aan praten. Dan pakken we vrijdagochtend onze spullen en gaan zondagavond terug naar huis. Het is maar een weekend, maar voelt als een week." Erik: „De mensen zijn hier heel aardig. Ook al sta je in de supermarkt met een lange rij achter je, ze nemen de tijd om te helpen." Een verschil met hun woonplaats Bilthoven en de rest van de Rand stad? „Daar zijn de mensen veel har der, asocialer. Ze schelden meer", vindt Marleen. Sushi Over de vraag wie kookt, wordt niet lang nagedacht. Marleen wijst naar Erik en hij vertelt: „Ik heb 37 jaar als chef-kok gewerkt. Ik kook multicul tureel. Sushi, Afrikaans, ik kook echt alles. Ingrediënten zijn hier lastiger te krijgen, maar die neem ik vaak mee." Vanmiddag staat Surinaamse pom poensoep op het menu. Daar smullen dochter Joyce en de tweeling graag van mee. vrijdag 25 augustus 2017 Pt De leukste, mafste en spannendste logeerplekken VA™ V omgeving 66 Het Water land huisje fleurt de omgeving op. FOTOFREEKJE GROENEMANS We kloppen aan bij de tijdelijke be woners van vakantiehuisje, stand plaats of hotelkamer 7. Erik (62) en Marleen (60) Alsem uit Bilthoven komen tot rust in hun stacaravan op de camping in Sint Kruis, waar de mensen aardiger zijn dan thuis. Esther Platteeuw Wie: Richi Martina Waar: centrum Breda Instrument: trommels Waarom: maakte van hobby z'n beroep „Al in mijn studietijd speelde ik veel in bandjes. Na mijn op leiding tot chemisch analist ben ik bij ver schillende bedrijven gaan werken. Het was overal hetzelfde liedje: ik begon aan een pro ject en als dat een maal op poten stond, werd ik vervangen door een goedkopere mbo'er. Op een gege ven moment had ik Richi Martina aan het werk in Breda. FOTO MARTIJN SCHRAVEN daar genoeg van. Toen besloot ik van mijn hobby mijn beroep te maken. Ik ben te vinden op verschillende plekken in het centrum van Breda. Ik mag maxi maal drie kwartier op dezelfde plek staan. Thuis heb ik een op namestudio, waar ik ook drum- en percus- sieles geef. Maar als het even kan, ben ik in de stad te vinden. Dat doe ik graag. En het levert nog wat op ook." - Martijn Schraven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49