4 BED, BAD BROOD Hoe is het om te leven op 10 vierkante meter? Verslaggever Dorothé Kuijten ervaart het tijdens haar verblijf in mini bed and breakfast het Waterland huisje, op een voormalig Philipsterrein in Eindhoven. A et Waterland huisje staat in Plug-In-City, waar duurzame ideeën en crea tieve ontwikke lingen worden gemixt. Dit ministadje op Strijp-S bestaat grotendeels uit opgestapelde zeecontainers en wordt bewoond door ontwerpers, architecten en an dere creatievelingen. Het vrolijke blauw en het rode dak maken van dit huisje op wielen een echte blikvan ger. Bedenker Reinoud Boland raakte geïnspireerd door de 'tiny house mo vement' uit de VS. Samengevat: een voudig en duurzaam leven met niet Om het hier gezellig te hebben moet je het goed kunnen vinden met je bezoek of jezelf meer ruimte en spullen dan je wer kelijk nodig hebt. Hij bouwde het huisje in 2014 met twee vrienden. Op deze plek in de stad wordt het sinds dien geëxposeerd, verhuurd en daar mee terugverdiend. Aandoenlijk Reinoud zit al op me te wachten. De deur staat uitnodigend open. Een maal binnen is de rondleiding snel klaar: een keer om je eigen as draaien en je hebt het hele huis gezien. Toch is het indrukwekkend omdat alles erin zit: keuken, wc, douche, eethoek, bank en bed. Maar het is ook aandoenlijk, omdat het zo leuk inge richt en knus is. Om het in dit piepkleine huisje gezellig te hebben moet je het goed kunnen vinden met je gezelschap of jezelf. Gelukkig voor mij geen pro bleem. De eerste uren ben ik alleen, 's avonds krijg ik gezelschap van een goede vriendin. Het is lekker weer dus ik zet buiten het bistrosetje op. Ik moet even wennen aan de rauwe, industriële omgeving. Met aan de ene kant een gigantisch ap partementencomplex met onderin winkelcentrum Urban Shopper. En aan de andere kant de met graffiti be spoten gevel van skatepark AreaFif- tyOne. EINDOORDEEL vrijdag 25 augustus 2017 Minihuis e in een rauwe Dorothé Kuijten 44 Waterland-huisje, bed and breakfast in een tiny house op Strijp-S. Adres: Plug-ln-City Prijs: 75 euro per nacht voor twee per sonen. Ontbijt kost 10 euro per persoon. Website: waterland huisje.nl Ontbijt: Comfort: Karakter: Ligging: Prijs-kwaliteit: Plus: Unieke ervaring Levendige omge ving Min: - Tiny is echt klein - Evenementen kun nen je (nacht)rust be lemmeren. Aan de an dere kant: het kan je ervaring ook onverge felijker maken. .(.auui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48