3 i Wat snippers vershoudfolie houden je bagage droog .v-jm}' den, heb ik zo het vermoeden. Bontgekleurd Waar kampeermateriaal tegenwoor dig wordt uitgevoerd in stemmig zwart, wit of grijs, bezaten wij zoals iedereen in de jaren 70 en 80 luifels en voortenten in een opmerkelijk pa let van oranje, bruin, groen en geel (of een andere psychedelische kleu rencombinatie). Tegenwoordig noemen we dat colour blocking en heeft dat de naam heftig te zijn, toen was dat allemaal heel gewoon. Alsof al die contraste rende kleuren visueel nog niet enerverend genoeg waren, bevatten voortenten ook nog (bloemetjes)gor- dijntjes in een contrasterende kleur. Mijn ouders wisselden onze bruin/geel/groen/oranje voortent af met een kanariegele luifel. Daaronder aten we van ons Rosti Mepal-servies (vergeet titanium, het materiaal waaruit Rosti Mepal is opgetrokken, is sterker). Ons kampement was daardoor op zijn zachtst gezegd eclectisch te noe men, zeker toen eind jaren 80 nog een stel felgekleurde klapstoelen en dito kussens aan werden toegevoegd én mijn ouders de Adelaar-tent van V&D inwisselden voor... De frietkraam Had je op een regenachtige dag een staande receptie voor vier man wil len houden, dan was de frietkraam dankzij zijn hoge, smalle uitvoering dé perfecte tent geweest. Om raadselachtige redenen had den mijn ouders deze hoge canvas- tent, waarmee zij ver voor mijn geboorte al door Frankrijk trokken, weer van stal gehaald. O, die zee aan loze ruimte. Eén hoog raampje aan de voorkant en een luifeltje met ruches leverde hem zijn bijnaam op. Het praktisch nut was nihil. Daarover gesproken: het tóp- punt van luxe was het als je je bood schappen niet als een holbewoner hoefde te begraven of direct na aan schaf te nuttigen. Nee, dat je ze kon bewaren in een elektrisch gekoelde box...decadent! Onze mobil cooler van Electrolux van ons is op een goede (of eigenlijk slechte) dag in vlammen opgegaan. Gelukkig werd het een koude zomer. De campingsmoking Niet dat kou ons deren kon. Welnee! Daar had je die topuitvinding uit de jaren 80 voor: het trainingspak of campingsmoking. Het trainingspak dat toen nog niet onderhevig was aan het slechte imago dat het in de jaren 90 opliep door de gabberscene. Even tussen ons: na zelf jarenlang van de geneugten van het trainings pak te hebben geproefd, begrijp ik die gabbers met terugwerkende kracht helemaal. Onze koelbox is op een goede dag in vlammen opgegaan Die broek en dat jasje van 100 pro cent polyester waren ook gewoon su- perpraktisch. Lekker warm als het 's avonds afkoelde en zó droog. Tijdens onze vakanties kon je mij uittekenen in een felpaars trai ningspak met neongele, witte en felgroene accenten (over colour blocking gesproken), al dan niet met een fietsbroek eronder voor als het te warm werd. De broekspijpen waren een fractie te lang, maar wat deerde dat? Ik topte mijn outfit af met sport- sokken en een stel stevige Diadora's. We liepen er allemaal zo bij. Om er maar eens een klaverjasterm in te gooien (mijn vader en ik waren er meester in, vaste prik na de koffie): je hebt altijd nog een maat. Of beter gezegd: een familielid met de zelfde twijfelachtige smaak als jij. Imago? Kun je dat eten? Ik had ze voor geen goud wil len missen, die vakanties. vrijdag 25 augustus 2017 GO L V k - //-. De zonnebloem heeft een ingebouwde wekker. de takken gebeurt op het ritme van een interne klok, of komt door de beschikbaar heid van water en licht: daar zijn de onderzoekers nog niet uit. Er bestaan planten met een ingebouwde wek ker. Zonnebloemen bijvoor beeld. Die draaien zichzelf nog voor het licht wordt, al in de beste ochtendpositie. Zodat de plant gelijk met de eerste zonnestralen alweer suikers kan maken. Geen zonnestraal wordt verspild. Daar kunnen we allemaal een voorbeeld aan nemen. Een mooie nazomer, Gerda Zo simpel kan het zijn: hoe de kleinste ingre pen het leven op vakantie makkelijker maken. F #vershoudfolie Haal de dop van fles sen die kunnen lekken. Vouw vershoudfolie om de opening. Schroef de dop terug en voila: de fles over leeft de reis zonder lek ken. #knoop Losse oorbel len vervoer en bewaar je in een kleding- knoop (zo één met twee gaatjes erin). ►#etui Transparante pennen-etuis gebruik je als bewaarplaats voor EHBO-arti- kelen en andere spullen in de categorie 'altijd handig'. ^#toiletrol Fikkie stoken? Vul een lege toiletrol met droog materiaal dat gemakkelijk vlam vat. Rol het pakketje in krantenpapier en stop de uiteinden naar bin nen. Zo heb je een fire starter. ►#muffinvorm We hebben 'm al eens voorbij zien komen: de muffinvorm. Doet in een kratje ook prima dienst als drankjeshouder op wankel terrein. r - Dat waren nog eens tijden: de familie Snijder met hun kam- peergerei dat nu retro zou zijn. Marlous Snijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47