OIO 14 ZE Vanaf de voortuin naar het hart van de Biesbosch. Een flinke fietstocht langs water en over dijken, met fraaie uitzichten en een snufje historie. BUITEN FIETSEN NAAR HET HART VAN DE BIESBOSCH Overnachten is mogelijk in een houten POD aan de rand van de jachthaven zv Geruisloos komt hij aangegle den over de Amer: het elek trische Leeuweveerke dat sinds mei voetgangers en fietsers naar de Biesbosch brengt. Hij is po pulair, want de wachttijd kan op een zonnige dag oplopen tot een uur. Jammer dat er in de buurt wei nig te versnaperen valt tijdens het wachten. Na de komst van het pontje werd deze fietsroute al snel interactief beschikbaar via de IZI Travel app. Hoogste tijd om deze nieuwe in gang van de Biesbosch te ontdek ken. Je kunt de route met platte grond, maar ook digitaal fietsen. Een aanrader: als je een bijzondere locatie passeert hoor je een piepje en staat de info op je telefoon- scherm. De fietstocht start in de jachtha ven van Drimmelen waarna ik langs de Amer richting Lage Zwaluwe fiets. Voor een enkeltje van vier euro brengt het pontje me binnen tien minuten naar de overkant. Daar start ook direct het hoogtepunt van mijn tocht. Met licht schaamrood op mijn kaken trap ik de eerste me ters. Ik woon al ruim de helft van mijn leven in de 'Voortuin van de Biesbosch', maar ik kan me deze pracht aan bloemen, bomen en vooral de rust niet voor de geest ha len. Ik ben in een totaal andere we reld. Water- INFO Rondje Biesbosch is een nieuwe fietstocht waar bij je vanuit Lage Zwa luwe de Biesbosch ver kent. Vanaf de Jacomi- naplaat doorkruis je het Nationaal Park tot aan de Kurenpolder. Van daaruit passeer je enkele hoogtepunten binnen de bebouwde kom. voorbij. Verdwalen kan bijna niet. Na een klein half uur rechtdoor over de Deeneplaatweg is het tijd voor een drankje en een broodje bij de Jachthaven van Oversteeg. Als je er voor kiest om de fietstocht te verdelen over meerdere dagen, is dit een leuke plek om te overnachten in één van de houten POD's (houtvormige tentac commodatie, red.) die aan de rand van de jachthaven staan. Iets verderop staat het Biesbosch MuseumEiland: een absolute aanrader. Vervolgens fiets ik links het Lij- noorden in en neem voor de parkeer plaats het bospad naar rechts. Het uit zicht op spaarbekken Petrusplaat, waarin oppervlaktewater uit de Maas wordt opgeslagen, is zeker de moeite waard. Vogelliefhebbers: neem je ver rekijker mee, want futen, zwanen en aalscholvers hebben dit prachtige plekje ook ontdekt en verzamelen zich geregeld op het pompstation middenin het bekken. Vanaf dit punt weinig waterspor ters meer. De ondiepe wateren van het poldergebied trekken veel vo gels aan en zorgen voor een fa belachtig uitzicht. De water buffels in de Noordwaard kij ken loom toe als ik één van de, soms steile, bruggetjes opfiets. Zij genieten van een lekkere verkoeling, terwijl het zweet over mijn rug loopt. Mocht je deze tocht, zoals ik, binnen een dag willen fietsen en niet met za delpijn willen eindigen, is het trou- wens aan te raden een elektrische fiets te gebruiken. Nog meer kilome ters gevuld met vogels, polderland en leuke metalen windwatermolentjes tot Pontje Steur je voor 75 cent uit het hart van de Biesbosch leidt. Een tocht over de dijk langs het Steur- gat volgt, met prach tige bloe- men- velden en bijenkasten langs een prima fietspad. Mijn telefoon piept bij een curieus huisje onderaan de dijk: de Rattenkeet. Zeker de moeite waard om daar even af te stappen en je ken nis bij te spijkeren over de Brabantse griendcultuur. Via de Kurenpolder kom ik uiteindelijk uit op een fietspad langs de A27. Een schril contrast met de serene fietstocht, maar noodzake lijk om uiteindelijk via Raamsdonks- veer bij het historische vestingstadje Geertruidenberg uit te komen. De Markt is een mooie plek om neer te ploffen, maar een hapje of spe ciaal biertje in het pas geopende en authentieke Fort Lunet is zeker een aanrader. Vanaf Geertruidenberg fiets ik langs de Amertak terug naar Drim melen. Een extra uitstapje langs de bloemenranden naar Oud-Drimme- len en Hooge Zwaluwe is zeker aan te raden. Mocht je daar nog energie voor hebben natuur lijk. sporters ped delen en brommen me links en rechts vrijdag 25 augustus 2017 'Watersporters peddelen me links en rechts voorbij' Caroline van Schubert Drimmelen Pontje Steur Jachthaven van Oversteeg Biesbosch MuseumEi and NATIONAAL PARK DE BIESBOSCH Jachthaven van Oversteeg Drimmel Geertruidenberg Raamsdonksveer infographic Richard Gesell maps4news.com 'T ieeuwe VEERKË De Rattenkeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42