Ontuchtverdachte Bart C. doet in cel zelfmoordpoging Nieuwe coalitie vreest referendum aftapwet Negatieve recensie over camper? Dan betaalt u5.000euro Fietsen in Limburg 4 3 'Cowboys' zetten klanten onder druk De 27-jarige Utrechter is bij zijn poging in de gevangenis in Al- mere behoorlijk zwaar gewond bij geraakt. „Het was een serieuze po ging", zegt Ties Kortman van het Openbaar Ministerie (OM). Of hij nog in levensgevaar is, weet het OM volgens Kortman niet. Ook over de manier waarop C. zichzelf van het leven wilde beroven wil W Het OM bracht het nieuws, nadat de kinderopvang zelf de ouders had ingelicht het OM niets zeggen. C. is naar een ziekenhuis ge bracht nadat personeel erin slaagde in te grijpen. Daarmee is voorkomen dat de poging van de verdachte slaagde, zegt woord voerder Jaap Oosterveen van de Dienst Justitiële Inlichtingen (DJI). Hoe het kon gebeuren dat een gedetineerde een zelfmoordpo ging kon ondernemen, wordt nu eerst door de DJI zelf onderzocht. Het OM heeft besloten dit nieuws naar buiten te brengen omdat Partou, de kinderopvan gorganisatie waar C. werkte, de ouders geïnformeerd heeft over wat er vandaag gebeurd is. De Utrechter wordt ervan ver dacht tijdens zijn werkzaamhe den seksuele handelingen te heb ben verricht met twee jonge kin deren. Enkele ouders die na gesprek ken met hun kinderen vermoeden dat C. meer slachtoffers heeft ge maakt, hebben aangifte gedaan. ONGELUK BUS OP PIJLER DEN HAAG Er komt waarschijn lijk een referendum over de om streden nieuwe aftapwet. Een groep kritische studenten heeft naar eigen zeggen voldoende handtekeningen opgehaald. Het is nu al een politieke splijtzwam voor de komende coalitie. Initiatiefnemer Tijn de Vos, een 20-jarige wiskundestudent uit Amsterdam, hoopt er met een re ferendum voor te zorgen dat de politiek zich opnieuw over de Wet op de Inlichtingen- en Veilig heidsdiensten (Wiv) moet bui gen. Volgens het kabinet is het no dig dat de diensten in aangewezen gebieden alle gegevens via telefo nie, internet, e-mail en sociale media kunnen onderscheppen, om bijvoorbeeld terreurnetwer ken in kaart te brengen. De Vos maakt zich grote zorgen. „Grootschalig afluisteren leidt tot zelfcensuur. Als je niet jezelf kunt zijn omdat er iemand meeluistert, ondermijnt dat uiteindelijk de de mocratie." Ook vreest hij dat cy bercriminelen met de opgeslagen privégegevens aan de haal gaan. De Kiesraad beoordeelt vol gende week of de 19.041 handteke ningen geldig zijn, waarna de ini tiatiefnemers 300.000 nieuwe handtekeningen kunnen indie nen. VVD, CDA en Christenunie zien niets in referenda. D66 juist wel. 'Koop geen camper bij dit bedrijf,' schreef Mar ja vorig jaar februari ten einde raad. Het dak van haar pas aangeschafte rijdende vakantie huisje blijkt zo lek dat de hele kap moet worden vervangen. Schade: 6.000 euro. En dat terwijl ze er nog geen trip mee heeft gemaakt. Terug dus naar de verkoper. Die geeft niet thuis. „Er werd beloofd het te repareren maar dat gebeurde steeds niet. Hij dreigde de camper 'buiten het terrein te pleuren' toen we daar boos over werden." Marja is het getouwtrek over schade zat en ze schrijft een nette, maar negatieve recensie op inter net. „Toen kregen we een mail met de mededeling dat we de tekst moesten verwijderen omdat het schadelijk was voor zijn bedrijf en alle nadelige gevolgen op ons zou den worden verhaald." Het stel schrikt zich rot, wil niet nog meer ellende, en vraagt de website van de Nederlandse Kam peerauto Club (NKC) uiteindelijk om hun daar geplaatste reactie te verwijderen. Daar horen ze dat ze niet de enige zijn die onder druk worden gezet om slechte recensies weg te halen. In een jaar tijd krijgt de vereni ging voor camperaars twintig mel dingen van klanten die zich geïnti mideerd voelen. Er zijn zelfs twee camperdealers die een verbod heb ben opgenomen in hun verkoop voorwaarden. Wie toch op sociale media slechte verhalen over de be drijven verspreidt, kan op een boete rekenen van 5.000 euro wegens smaad. Het is onzin, oordeelt de huisju- rist van de NKC. „Er is waarschijn lijk geen rechter die dit zal toeken nen", zegt woordvoerder Sven Schutte. „Maar het kan wel mensen afschrikken." De NKC noemt het dan ook on acceptabel dat sommige bedrijven zo ver gaan dat ze klanten intimide ren en boeteclausules opnemen in de voorwaarden. Om aan de mis standen een eind te maken is er nu een meldpunt ingesteld waar men sen met klachten terechtkunnen. „De meeste bedrijven zijn merk dealers of aangesloten bij de Bovag, maar er zitten ook cowboys tussen en die willen we aanpakken." De Bovag is niet blij met het ge- Bedrijven moeten de reacties niet zien als bedreiging, maar als een kans drag van sommige garagebedrijven. Het hanteren van een boeteclau sule bij een negatieve recensie noemt woordvoerder Paul de Waal 'oerstom'. „Het is opstandig gedrag en slaat nergens op. Juridisch is het ook niet houdbaar." De Waal begrijpt wel waar de angst vandaan komt. Voor garages en dealers is het fenomeen recensie vrij nieuw; in tegenstelling tot de reisbranche, die er al jaren mee te maken heeft. „Maar het is nu een maal dé manier waarop klanten zich oriënteren. Dat moeten bedrij ven niet zien als een bedreiging, maar als een kans." Ook slechte reviews zijn volgens hem goed. „Los klachten op met een goed gesprek en een kop koffie. Als de klant uiteindelijk toch blij is, heb je er een fan en een ambassa deur bij." Aan de andere kant ziet De Waal ook dat sommige klanten onterecht bedrijven in een kwaad daglicht zetten. Bijvoorbeeld omdat ze spijt hebben van een aankoop. „Dan kun je maar één ding doen: jouw eigen verhaal eronder zetten. Wie het beste met klanten voor heeft, krijgt vanzelf bijval." V fhf Kras.nl/54518 of bel 088-0885 886 vrijdag 25 augustus 2017 GO Bart C., de verdachte die in voorarrest zit op verdenking van ontucht, heeft gisteren in zijn cel een suïcidepoging ge daan. Hij ligt voor behandeling in het ziekenhuis. Tosca de Jong Ivar Penris Rotterdam Reddingswerkers van de brandweer doorzoeken bij Ankara de restanten van een bus die gisterochtend in volle vaart op een pijler van een brug klapte. Bij het ongeluk in de Turkse hoofdstad kwamen vijf reizigers om het leven en raakten 32 mensen gewond. De hulpdiensten waren massaal uitgerukt om in het wrak te redden wat er te redden viel. De bus was onderweg van Izmir naar Ankara, fotoepa Problemen met een pas aange schafte camper? Er zijn bedrij ven die zo boos worden als klan ten daarover op internet uit de school klappen, dat ze intimide rende mails sturen om de tekst er weer vanaf te krijgen. Sommi gen dreigen met een boete. Raymond Boere Rotterdam Marja's camper was zo lek als een mandje, maar de verkoper werd boos toen ze haar ervaringen op internet deelde, foto arie kievit —Paul de Waal, Bovag Fietsen langs riviertjes, fruitbomen en prachtige vergezichten. Het Ceuldal is de ideale plek voor natuurliefhebbers. Kom bij op een terras en beleef de Limburgse gastvrijheid. Hotel Op de Beek**** 1/ Comfortabel verblijf in Schin op Geul Dagelijks ontbijtbuffet 1 x lunchpakket en wandel- en fietsroutes 1/ Gratis parkeren Restaurant en terras met mooi uitzicht Autovakantie Nederland 3 dagen v.a. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3